Modowałeś kiedyś Gothica? Jeśli tak, to może kiedyś podjęlibyśmy się utworzenia rozszerzenia do Gothica lub Gothica II? W pierwszym, moglibyśmy poszerzyć życie w kolonii karnej, a w drugim szereg zadań w gildiach i nie tylko. ;)
Rozmawiałem trochę ze em i em w PW o Kronikach, ale z chęcią się powtórzę - uważam, że to najlepszy mod do G2NK Ale przy okazji Cię pocieszę, bo też zaczynam od nowa.
Wcześniej zastanawiałem się dlaczego, twórcy Kronik uniemożliwili zostanie magiem, ale to bardzo proste - zrozumienie oraz udoskonalenie sztuki magicznej zajmuje zwykłemu śmiertelnikowi (i to bardziej rozgarniętemu) wiele lat. W przypadku Bezimiennego na pewno jest inaczej, bo to wybraniec bogów, a Marvin .. Ot, prosty chłopak.
I tak dobrze, że możemy nauczyć się kręgów magii. A właśnie, jak jest w przypadku szat ? Można kupić, dajmy na to szatę maga ognia ?
Wiesz, teoretycznie nie wiadomo ile lat musiałby Bezimienny służyć jako nowicjusz, by przejść Próbę Magii (swoisty rytuał na maga), gdyby nie fakt, że zażądał Próby Ognia, czyli arcytrudnego testu, żeby szybciej awansować i gdyby nie łut szczęścia plus bycie wybrańcem bogów, raczej miałby mizerne szanse na przeżycie. Natomiast w Kronikach dowiedzieliśmy się, że pięć lat trwa nowicjat w kręgu wody, stąd gildia ta dla Marvina jest nieopłacalna, zwłaszcza, że zależy mu na
Spoiler
odnalezieniu Jorna - swojego brata, który został porwany przez bandytów
stąd zaciągnięcie się do straży miejskiej, czy dołączenie do gildii kupieckiej Araxos, uważam za bardziej logiczne z punktu widzenia fabuły. Naturalnie, może kiedyś doczekamy się porządnego moda, który umożliwia immersyjną grę nowicjuszem oraz dość długi awans na maga, ale wątpię, żeby coś takiego miało miejsce, nawet na Gothic Multiplayer/Gothic 2 Online na awans można było liczyć bodajże po 2-3 miesiącach gry w klasztorze. Wiem o tym doskonale, bo sam często odgrywałem arcymistrza magii.
Jeszcze nie, może jedynie na kodach, bo widziałem jedynie kostury. ![]()
, spotkałem jedynie szatę nowicjusza maga wody, którą dostajemy trafiając do Klasztoru.
Szmat magów pewnie tak jak i pancerza np Paladyna nie ma Choć ilość rzeczy i rozbudowane interakcję w szczególności w Starym Mieście wymiatają!
wiem, sam na pewno zagram z kilka razy + zapisy będę robił
Cytat
Chociaż w modzie nie można zostać Magiem, to kręgów magii można się nauczyć
Wiem, a jako profesji “Mag” to szkoda, a kręgi to wiem, sam nauczyłem się dwóch.
12 godzin temu, Darrien napisał:
Modowałeś kiedyś Gothica?
Nie
11 godzin temu, Agrael napisał:
z chęcią się powtórzę - uważam, że to najlepszy mod do G2NK
Wiem, też tak uważam.
A ogólnie to polecam mieć pod klawiszem zaklęcie “Telekineza” i szukać w rzekach/przy wodospadach, coś tam zazwyczaj jest ;]
A to można to dostać od tego nowicjusza we wsi.
Właśnie ukończyłem moda i nie wiem czy będę grał kolejny raz dokonując innych wyborów. Zakończenie, a raczej zakończenia bardzo mnie rozczarowały. Wielka szkoda. Nie będę pisał o co chodzi, niech każdy sam oceni.
Spoko ja na razie trafiłem na buga nie do ominięcia w klasztorze. I czekam na odpowiedź twórców co z tym dalej zrobić. No chyba żeby ktoś tutaj z obecnych zechciał pomóc?
Filmik pokazujący kto podkładał głosy którym postaciom w Kronikach Myrtany.
Dodatkowo też lista z Filmwebu.
W dniu 21.12.2021 o 21:40, Ignachinio napisał:
No chyba żeby ktoś tutaj z obecnych zechciał pomóc?
Brak wpisów pod tym postem sprawia, że wygląda to tak jakby nikt pomocy nie zechciał udzielić. Otóż zrobiłem wszystko na PW co w mojej mocy, by takiej pomocy udzielić, niestety bez powodzenia.
Bardzo zastanawia mnie problem . Przypomnę, że ja w mojej rozgrywce żadnych problemów nie miałem. Tylko, że ja grałem jako szermierz w Gildii Kupieckiej, a dołączył do Straży. Zostawiłem sobie zapis i spróbuję zagrać jako Strażnik. Zobaczymy czy i ja będę miał taki problem.
Na miejscu to bym zajrzał na forum
Bractwo Spolszczenia albo theModders i tam zerknął albo nawet zapytał?
Spoko jakby ktoś poratował zapisem z rozmowy w klasztorze jako strażnik to byłbym wdzięczny.
Na tą chwilę nawet nie wiem, czy grać jeszcze raz i czy te błędy wyskoczą czy nie.
No nic. Twórcy obiecali patcha który to naprawia poczekam.
mówił, że to już końcówka gry wiec źle nie jest
Dzięki za chęci pomocy.
Mogą zajrzeć na te fora.
Panowie, ostatnimi czasy zamiast w Kroniki Myrtany grać, to szykuje się do świąt, a jak coś gram to co-op z 6 letnim bratem w Lego Hobbit. ![]()
W fabule jestem w trzecim rozdziale, po zdobyciu towarów dla Corteza, a jeszcze będę chciał ogarnąć kilka pobocznych misji.
I fakt, najlepiej szukać rozwiązań na Bractwie, albo na Discordzie Kronik Myrtany. W święta spróbuję znów trochę pograć.
Dziś wyszła jakaś nowa aktualizacja zobaczymy może to coś pomoże
Godzina 9:37
Najnowsza aktualizacja poprawiła ten błąd. Mogę grać dalej! Bardzo dziękuje za pomoc i miłe słowo
Kroniki Myrtany nie przestają mnie zadziwiać. Ot, drobny szczegół - pisma. Jest ich mnóstwo, a nierzadko dzięki przeczytaniu wszystkich tomów danej księgi możemy zyskać na stałe kilka dodatkowych punktów many lub życia.
Swoją drogą, nawet nie zostałem jeszcze obywatelem, ale samo poznanie miasta zajmuje trochę czasu.
No Panowie ukończyłem to dzieło także postaram się napisać parę słów od siebie.
Moda oceniam bardzo wysoko, choć moja przygoda z modami do tej serii jest bardzo ale to bardzo skromna. Jednakże ogrom pracy włożonej przez twórców plus połączenie świata, G1, G2NK oraz G3 czy nawet G4(tak dla mnie jest w kanonie) jest tam świetnie zrobione. Wyspa oddaje nam wszystko co mogło by nam dać radość z gry. Mnogość przejść, questów często u tych samym npc to daje nam największe możliwości.
Graficznie mod też nie leży. Po zainstalowaniu dodatków (polecam każdemu) miasta wygląda świetnie.
Dodanie wielu opcji takich jak tworzenie run, pisanie kowalstwo i nie tylko powoduje, że tak naprawdę nigdy się nie nudzimy.
Inna sprawa to kontakt z twórcami, zgłaszanie błędów i pomoc. Powiem tak, życzyłbym sobie i nam tutaj wszystkim aby taki kontakt i pomoc miał każdy z nas. O której to by się do nich nie napisało to zawsze odbierałem od nich szybko odpowiedź, szybką rzeczową a to, że co chwilę mamy nowe patche to jak dla symbol tego, że ekipa dba o nas i o to co stworzyli.
Są oczywiście też minusy i plusy w takim modzie
UWAGA SPOJLER NIE GRAŁEŚ W MODA/NIE UKOŃCZYŁEŚ JAKO STRAŻNIK/WODNY KRĄG to nie czytaj żebyś potem nie płakał, że coś ci powiedziałem a sam chciałeś odkryć.
Spoiler
Teraz już konkretnie. Mod jak dla mnie jest bardzo łatwy i bardzo intuicyjny w zasadzie prowadzi nas za rączkę od początku do końca (ja miałem tylko raz sytuację gdzie ze względu na zły opis zadania nie wiedziałem o co chodzi). Niestety pod koniec gry tak naprawdę mając już wykute bronie pokroju ostrze magiczne czy magiczną kuszę to żaden przeciwnik nie jest dla Ciebie groźny.
Zakończenie kolega napisał mi, że będę rozczarowany i powiem szczerze jestem. Czuje niedosyt. Co prawda filmik rodem z Stalkera (pewnie twórcy też grali ) jest mega fajny ale sam ostatni level który jest bardziej liniowy niż niektóre rozdziały w Gothic 4 Arcania. Sprawiają niedosyt. Co prawda żaden przeciwnik nie ma z Tobą szans ale prosiłoby się aby jeszcze coś tam jeszcze dodać.
Samo zakończenie też jest dziwne a historia w nim opowiedziana słaba. Wodny krąg nie opłaca się wcale nic Ci to nie daje. (Chyba że idzie uratować Kassela w twierdzy i wtedy mamy jakiś inny filmik) Ale wycieczka do Górniczej głównego bohatera sensu nie ma. Wielki bohater walk i nagle idzie do kolonii?
Nie wiem może ktoś tutaj mi napisze czy jako strażnik też tak to się kończy ale ogólnie jest to słabe.
Miałem wrażenie, że tak jak cała historia była mega fajnie łożona tak końcówka była pisana na szybko na kolanie.
Tyle. Moda polecam każdemu kto lubi to universum.
Ja doszedłem do 57 poziomu w grze spędziłem ponad 201 dni a w realu 103 godziny i uważam, że ich na nic nie zmarnowałem.
Także jak ktoś się waha to polecam.
Nieźle jak na moda, co miał premierę pod sam koniec roku tuż przed startem konkursu.
Czy zrobił ktoś miksturę z receptury Dagoberta? Jeśli tak, to jak to uczynił? Czyli skąd, jak i co…
1 godzinę temu, metek58 napisał:
Czy zrobił ktoś miksturę z receptury Dagoberta? Jeśli tak, to jak to uczynił? Czyli skąd, jak i co…
Z czym masz problem Mietku? Wydaje mi się, że wszystko jest czytelnie rozpisane krok po kroku.
Tu masz opis z poradnika -
Spoiler
Po skoku budzimy się w Klasztorze Magów Wody. Gadamy z Riordianem i dowiadujemy się o przepisie, o pomoc z którym pytamy potem Anę. Gadamy z kim się da i wracamy się przespać. Następnego dnia gadamy z Aną, która przebiera nas w szaty nowicjusza. Idziemy za nią, chowamy się wśród skrzyń, po czym wchodzimy do laboratorium, przeszukujemy regały i otwieramy skrzynię zwojem, a w niej znajdujemy recepturę. Wracamy z nią do Riordiana i idziemy spać. Teraz dostajemy od niego listę rzeczy, które musimy zdobyć
Moździerz - Dostaniemy go od jednego z nowicjuszy przy winogronach. Gdy będzie on startował w zawodach, musimy rzucić czar spowolnienia na jego przeciwnika (znaleźliśmy w skrzyni wcześniej). Teraz odchodzimy z miejsca zdarzenia i wracamy po jakimś czasie po odbiór moździerza.
Kociołek - W kuchni w piwnicy spotkamy nowicjusza, który nie będzie go chciał oddać po dobroci. NIE POJAWIA SIĘ ON W EKWIPUNKU
Używamy zwiększenia potwora na szczurze, po czym zabieramy wielki kocioł.
Miary alchemiczne - W jednym z magazynków w piwnicy używamy zwoju światła, a następnie przeszukujemy worki, gdzie znajdujemy miarki alchemiczne.
Alembik - W jednym z magazynków w piwnicy. Drzwi są zamknięte, ale obok jest kratka, przez którą przechodzimy przemianą w chrząszcza.
Almanach - W bibliotece w piwnicy musimy odpowiednio uporządkować książki na półkach.
Jedną z nich trzeba ściągnąć z półki czarem Telekinezą, który znajdziemy w regale “Magia”.
Astronomia - Półka “Astronomia”
Bitwa o Varant - Półka “Historia”
Bestiariusz - Półka “Fauna”
Mądrość Bogów - Półka “Religia”
Vengardu świt - Półka “Literatura piękna”
Dar od bogów - Półka “Magia”
Teraz wracamy z wszystkim do Riordiana i kładziemy się spać. Po obudzeniu się rozmawiamy z Aną i nowicjuszem. Teraz wracamy na piętro i wchodzimy w interakcję ze środkowymi drzwiami, a następnie pytamy Anę o klucz. Teraz pozostało nam przyrządzić miksturę, a raczej zlecić to Anie:
Pół butelki mleka
Szczaw królewski
Trzy korzenie lecznicze
Ziemny aloes
Smoczy korzeń
Dwie łyżki miodu
Teraz pijemy eliksir i mdlejemy, rozmawiamy z Aną, a zadanie się kończy.
