[Gothic II: Noc Kruka] Kroniki Myrtany: Archolos

Czyli ta mikstura nie daje czegoś na stale, tylko jest do zadania? Mi chodziło o to, czy ta mikstura jest do zrobienia, jak inne, co po spożyciu dodają punkty na stałe.

Bo spora ilość cennych składników jest tam do dodania.

Dzięki, , myślałem, że ten przepis przyda się do nabicia jakich punktów na stałe.

Generalnie aby mieć miksturki które podnoszą coś na stale to musisz zainwestować w alchemię na mistrzu. Ale niektóre potrawy też to potrafią Wiec czasami wystarczy pogotować.

 

W Kronikach Myrtany jest sporo ciekawostek. W pewnej opuszczonej chacie niedaleko drwali możemy natknąć się na ducha. Oczywiście pojawia się tylko nocą. Jeżeli do niego podejdziemy, to… :slightly_smiling_face:

3 polubienia

Ja nie gram w Gothika ale macie tutaj jakieś promo, chyba.

Klik

1 polubienie

@Agrael takich duszków jest więcej. Jest np Kowal którego nie widać ale słychać. I ten dźwięk jak wchodzisz do jaskini jest taki trochę straszny :grin:

1 polubienie

@Ignachinio To prawda, sporo jest tych ciekawostek.

Znalazłem kolejną. Pamiętacie Sundera ? Jest najemnikiem na usługach gildii Araxos. Reszta w spoilerze, żeby nie popsuć komuś zabawy z tym zadaniem.

Spoiler

Posłaniec jest martwy, ale jeżeli pójdziemy do tego lasu w III rozdziale, to..

A na koniec mały żarcik :slightly_smiling_face:

Beliar złapał maga, rycerza i najemnika. Mówi im: “Macie mi przynieść jakąś broń!”.
Mag przyniósł magiczny zwój.
Rycerz lagę.
A najemnika nie ma..
Beliar mówi: “To teraz macie to sobie włożyć w dupę!”
Mag poradził sobie bez problemu.
Rycerz włożył i płacze, ale po chwili zaczyna się też śmiać.
“Czemu płaczesz?” pyta Beliar.
“Bo boli”.
“A czemu się śmiejesz”?
“Bo najemnik niesie topór dwuręczny!”

2 polubienia

Tego zombie-posłańca spotkasz już w drugim rozdziale, jeśli po zadaniu wróci się do tegoż miejsca. Ja jestem w drugim i przez przypadek szedłem sobie tym lasem, a on mnie perfidnie zaatakował, choć nie ja go ukatrupiłem. :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Pojawiła się recenzja modyfikacji na stronie i w magazynie CD-ACTION. Szczerze mówiąc ocena jest dobra, jedynie mogę się przyczepić do tych dwóch minusów. :stuck_out_tongue:

Po pierwsze: modyfikacja jest na bieżąco łatana, to aż dziw bierze, że pierwsze łatki były wypuszczane na dzień lub dwa po premierze produktu (a może nawet i tego samego dnia?). Które studio produkujące gry z najwyższej półki jest w stanie załatać szybko swój produkt bez obciążających internet aktualizacji?

Po drugie: “backtracking”… takie moim zdaniem czepianie się “na siłę”, gdyż większość cRPG i nie tylko zawiera w sobie ten element, czasem jest po prostu dobrze ukryty i gracz praktycznie nie odczuwa “znużenia”, bo zawsze coś ciekawego twórcy mu serwują. Podróżowanie z miejsca A do B lub C, a potem wracanie do punktu A przez D, to esencja gier oraz naszego życia, także się tego elementu nie pozbędziemy. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Recenzja: https://cdaction.pl/recenzje/recenzja-kroniki-myrtany-to-jak-zaginiony-pelnoprawny-dodatek-do-gothica-ii

4 polubienia

Są jakieś wieści o wersji 1.2? Miała się pojawić kilka dni po premierze ostatniej (1.1.3) ale trochę się przeliczyli.

Czyżby szykowali coś większego?

W dniu 13.01.2022 o 14:44, ZapomnialemLoginu napisał:

Są jakieś wieści o wersji 1.2? Miała się pojawić kilka dni po premierze ostatniej (1.1.3) ale trochę się przeliczyli.

Czyżby szykowali coś większego?

Nie sądzę, by szykowali coś większego. To zresztą nie są kolejne wersje, tylko patche poprawiające wykryte błędy o rozmiarze kilkanaście mb.

Ja bym nie liczył na kolejną wersję 1.2 już raczej na 1.1.4 większość błędów już jest dawno naprawionych. Nic nowego nie ma do dodania. A i ekipa już się rozchodzi. W tym składzie nic więcej nie powstanie. Mod jest stabilny i każdy wraca do swojego życia.

Cieszmy się tym co mamy :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Spokojnie, jeszcze będzie kilka modów wartych uwagi np. Żeglarze Burz, czy może wreszcie Dzieje Khorinis. xD

Jest jeszcze ruski Returning, to chyba taka soljanka w świecie gothica, byle dłużej i trudniej

Ja to tylko na Dzieje jeszcze czekam

1 polubienie

Wiem że mod jest w dobrym stanie ale uparłem się z tym czekaniem na wersję 1.2 bo i numer jakby większy i być może coś większego tam zmienili czy coś. Taka wymówka na dokończenie jednego tytułu, którego miałem porzucić dla Kronik. No to może w międzyczasie jak skończę z Kronikami to polska wersja Olympus 2207 wyjdzie z fazy beta?

9 minut temu, Zwinny napisał:

Jest jeszcze ruski Returning, to chyba taka soljanka w świecie gothica, byle dłużej i trudniej

Ja to tylko na Dzieje jeszcze czekam

O Returningu można powiedzieć wiele dobrego jak i złego, choć nie powiem, chciałbym wrócić do niego, jak tylko ogram Kroniki i podstawkę na Steamie.

I może zagram w Returningu jako mag ognia??

Wszystko, co dobre szybko się kończy. No, może nie tak szybko, bo przejście KM zajęło mi ponad 100 godzin. Czy było warto ? Na Innosa.. Pewnie, że było.

Może warto zacząć od tego, że Kroniki Myrtany w wielu aspektach po prostu są lepsze od Gothica II, ale to jest bardzo niesprawiedliwe, a nawet krzywdzące stwierdzenie, bo G2 zadebiutował w 2002 roku.

Początkowo sądziłem, że wyspa Archolos jest znacznie większa, ale jak się szybko okazało, eksploracja aż tak wiele czasu nam nie zajmie. W tym regionie królestwa Myrtany znajdziemy winnice, urokliwe wioski, bagna i oczywiście olbrzymie miasto. Ogólnie to miasto Archolos na samym początku gry zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. Nie tylko ze względu na swój rozmiar, ale także zwykłe życie, które się w nim toczy - każdy NPC w określonych porach dnia zajmował się czymś innym i to dało się odczuć.

Chyba najbardziej podobało mi się w Przystani Łotrów. Nie chcę za bardzo spoilerować.

Spoiler

Trafiając do Przystani, w końcu można poczuć, że jest się wśród prawdziwych bandytów, a nie jakichś wypierdków, którzy w mieście starają się ukraść sakiewkę bogatemu kupcowi. To specyficzne miejsce przyciąga piratów, okrutnych dezerterów, wojowników, ale i zwykłych obywateli, którzy mają w głębokim poważaniu zasady panujące w mieście. W końcu tutaj mogą poczuć prawdziwą wolność, bo za bójkę, handel zielem lub kradzież nie trafi się do lochu. Nu, co najwyżej skończy z kosą w żebrach, ale z tym chyba musi się liczyć każdy, kto wybrał taki tryb życia.

Nie można również zapomnieć o Twierdzy Vardhal.

Spoiler

Historia tej twierdzy jest piękna, bo Wilczy Synowie stawiali zaciekły opór hordom Myrtańczyków, ale finał wojny.. No cóż. Powiedzmy, że jest ‘‘lekko’’ przygnębiający. Twierdza stała się grobem wielu znakomitych wojowników, a my możemy przeszukać jej wnętrze. Bałem się, że twórcy coś ''popsują" i wyskoczy na nas kilka szkieletów, a po krótkiej bitwie zabierzemy artefakt i na tym się wszystko zakończy, ale na szczęście było inaczej.

W zasadzie, to w KM cieszy praktycznie wszystko, bo nawet zwykłe księgi potrafią człowieka zainteresować. Gdy zobaczyłem, że jakiś handlarz miał na sprzedaż kilka tomów ksiąg, których jeszcze nie czytałem, to od razu wydawałem na nie resztki złota. Nie wspomnę już nawet o możliwości gotowania, crafting itp.

Dubbing był profesjonalnie wykonany, chociaż na siłę można ponarzekać na zbyt częste podkładanie głosów przez te same osoby. W każdym razie da się odczuć, że pan Artur Barciś bardzo się postarał i chyba wczuł, podkładając głos pewnemu alchemikowi, hah.

Do wyboru mamy dwie gildie - Araxos i Straż Miejską. Ja zdecydowałem się na grę łucznikiem i ostatecznie padło na Gildię Kupiecką. W przyszłości chciałbym sprawdzić SM, bo wydaje mi się, że mają ciekawsze zadania.

A co do głównego bohatera.. Na pewno chyba każdy z nas polubił Marvina. Uważam, że nie można tego powiedzieć o Bezimiennym, który jest wybrańcem bogów i nie sposób się z nim utożsamić. “Bezi” jest z góry skazany na ratowanie świata i od początku nic o nim nie wiemy. Marwin natomiast to zwykły chłopak, który ucieka z małej wyspy i pragnie na nowo ułożyć sobie życie. Niestety zostaje wplątany w politykę, wykorzystują go wpływowe osoby, a nawet nim manipulują. … I właśnie dlatego nie spodobało mi się zakończenie gry. Dlaczego ? Reszta w spoilerze + moje przemyślenia.

Spoiler

Według zakończenia Marwin zostaje wysłany do Kolonii Górniczej. Po pierwsze uważam, że powód był zbyt błahy, bo to w końcu on pokonuje Ulryka i Lichwiarza, a więc uratował wyspę, która z pewnością pogrążyłaby się pod ich rządami w chaosie. Po drugie Marvin poznał wiele wpływowych osób i wątpię, aby nie zechciały mu pomóc (Roderich, Magowie Wody), a jak już chcieli się go pozbyć, to mogli, chociaż wpakować na pierwszy lepszy okręt i pomóc w ucieczce.

No, ale zakończenie jest takie, a nie inne i trzeba się z tym pogodzić. Kwestia najważniejsza - czy Marvin to Blizna ? Uważam, że tak. Wszystko na to wskazuje. Na statku swoją historię opowiada Gomezowi. Dodatkowo chłopak mógł mieć wielki żal do praktycznie wszystkich za to, w jaki sposób się z nim na końcu rozprawiono i przypuszczam, że razem z Gomezem później zaplanował bunt. Wyrżnęli strażników, a resztę już znamy.

Kroniki Myrtany to najlepszy mod do Gothica w jakiego grałem. Na pewno żaden twórca KM nie przeczyta mojego postu, ale szczerze dziękuję autorom za to, co stworzyli. Chapeau bas.

4 polubienia

@Agrael, zobacz to - https://www.youtube.com/watch?v=IpDZazfxCJ4

@smox
Ten mod nie przestaje mnie zadziwiać..

Muszę przyznać, że alternatywne zakończenie poprawiło mi humor. Szkoda, że gra po tym zakończeniu nie toczy się dalej.

@Agrael Na dobrą sprawę to alternatywne zakończenie mogłoby posłużyć jako sequel, gdzie być może dopiero wtedy Marvin trafiłby do kolonii karnej… A tak… to… lipa. :winking_face_with_tongue:

@Darrien

Bardziej chciałbym zobaczyć wyspę Londram. Jeżeli wierzyć różnym źródłom, to jest to stosunkowo niewielka wyspa, a więc twórcy KM mogliby pokusić się o stworzenie małego moda. Może nawet spotkalibyśmy Marvina, przed tym, jak uciekł na Archolos ? W każdym razie autorzy Kronik już wspominali w pewnym wywiadzie, że aktualnie nie planują niczego tworzyć.