Jak zaoszczędzić miejsce mając rozpakowaną gamedata?

**NAZWA:**Jak zaoszczędzić miejsce mając rozpakowaną gamedata?
AUTORZY: suhov, RoboCat

PIERWSZY SPOSÓB:

Spoiler
  1. Pobieramy Uniwersalny Rozpakowywacz do Stalkera.
  2. Wskazujemy lokalizację jednej z części Stalkera (SOC, CS, COP).
  3. Zmieniamy nazwę z UEgamedata na gamedata.
  4. Usuwamy wszystkie pliki .db (W SOC wszystkie znajdują się w jednym folderze; a w CS i COP w oddzielnych folderach maps, patch, resources, itd.)
  5. Gotowe!

Jak to wygląda:

Rys. 1. Cień Czarnobyla bez gamedata.db, itd.

Rys. 2. Czyste Niebo bez maps, patch, resources, itd.

UWAGA! Jeśli zdecydujecie się instalować modyfikacje, to lepiej nie wykorzystywać tego sposobu!

DRUGI SPOSÓB:

Spoiler

Zaproponowane przez @suhov:

Cytat

Oszczędzamy miejsce:

  1. Instalujemy Total Commander: https://www.ghisler.com/download.htm

  2. Instalujemy plugin/wtyczkę systemu plików dla gry STALKER: http://wincmd.ru/plugring/stalker_db_explorer.html

  3. Piszemy dla niej/niego konfig c:\Total Commander\Plugins\wfx\stalker\stalker.ini postaci

    [main]
    use_registry = 0 ; zabraniamy łażenia po rejestrze w Windows
    [installations]
    R7-unoficial = 3967|c:\CoC_1.7\ ; nazwa = kod_dla_COP|Ścieżka_do_gry
    
  4. Uruchamiamy ponownie Total Commander

  5. Otwieramy w Total Commander-ze «Sieć\FS-pluginy», widzimy nową opcję w menu - S.T.A.L.K.E.R. db explorer. Lub po prostu otwieramy ścieżkę: \\S.T.A.L.K.E.R. db explorer\R7-unoficial\

  6. Używamy go w trybie “tylko do odczytu”, kopiujemy, zachowując strukturę katalogów, stąd są pliki, które należy edytować w folderze gamedata.
    HURA! Nie musimy rozpakowywać WSZYSTKICH zasobów! Oszczędność.

ŹRÓDŁO:

https://ap-pro.ru/forums/topic/1826-kak-sekonomit-mesto-imeya-raspakovannuyu-gamedata/