Tak wszystko jak należy. Próbowałem 3 razy. Gdzie znajduje się ten konkretny plik?
W dniu 23.06.2020 o 22:20, Viktus napisał:
@Trux kolejność instalacji to: 1.4007 → update do 1.4008 → mod LADCE w najnowszej wersji → wszystko inne w dowolnej kolejności (ja najpierw wgrałem silnik, potem tekstury i na końcu spolszczenie)
Dzięki Victus za poradę. Spróbuję jakoś to jeszcze raz powgrywać i zobaczę czy odpali. Na razie jedyne co osiągnąłem to widok menu i czarny ekran gdy ma się rozpocząć rozgrywka. Może po kolejnej próbie coś się wyjaśni. Szkoda ze nie ma jakiejś gotowej wersji zrobionej do ściągnięcia.
@Trux Dodałem do głównego posta link do Repacka, ale nie sprawdzałem, czy działa.
Repack działa ładnie (chociaż gra odpala po RUS, i ciężko znaleźć przełącznik na US), nie wiem jak z wersją PL bo tę dawno już odpuściłem.
Wczoraj przeszedłem Metro Exodus, mam ochotę na więcej takiego klimatu!
Próbowałem kilku modów, odświeżającego klasycznego STALKERa- ale NIC (nawet OGSE) nie ma nawet startu graficznego i do klimatu LADC. Ta grafika miażdży wiele współczesnych gier INDIE. Tylko że…
LADC Extanded to chyba za duży hardcore. Napromieniowanie samo nie schodzi, wódka go nie leczy a sam lek jest cholernie drogi. Złapanie choćby odrobiny napromieniowania jest dla nas zabójcze bez lekarstwa i możemy robić LOADING. Tylko własnie system savów to żart, o losowym wywaleniu do pulpitu nie wspomnę. Mapy rozległe, ginie się często, ekonomia chyba wzorowana z Argentyny, i brak możliwości normalnego sava sprawiają że pomimo trudnej miłości do tego moda, boje się go ruszyć. Tracenie godzin rozgrywki bo złapałem odrobinę napromieniowania, albo nie miałem kasy na lekarstwo, albo przez wywalenie do pulpitu odpycha mnie ma maksa.
Macie może inny mod do polecenia, który usprawni grafikę i mechaniki STALKERa tak jak to robi LADC?
W dniu 7.07.2020 o 08:56, Viktus napisał:
@Trux Dodałem do głównego posta link do Repacka, ale nie sprawdzałem, czy działa.
Czy ten repack to właśnie słynna wersja 1.4008?
pozdrawiam
W dniu 30.06.2020 o 16:15, Anton Gorodecki napisał:
FATAL ERROR [error]Expression : FS.exist(file_name, “$game_spawn$”, *m_spawn_name, “.spawn”) [error]Function : CALifeSpawnRegistry::load [error]File : alife_spawn_registry.cpp [error]Line : 97 [error]Description : Can’t find spawn file: [error]Arguments : all
log wskazuje na brak pliku all.spawn. Aby na pewno prawidłowo zainstalowałeś moda (łatki)?
U mnie jest podobnie:
FATAL ERROR
[error]Expression : header().graph_guid() == ai().game_graph().header().guid()
[error]Function : CALifeSpawnRegistry::load
[error]File : alife_spawn_registry.cpp
[error]Line : 169
[error]Description : Spawn doesn’t correspond to the graph : REBUILD SPAWN!
stack trace:
0023:668245D1 xrCore.dll, xrDebug::fail()
0023:65A812E6 xrGame.dll, CDialogHolder::operator=()
0023:65C0DBD7 xrGame.dll, xrFactory_Create()
0023:65C0E96B xrGame.dll, xrFactory_Create()
0023:65B3B305 xrGame.dll, CDialogHolder::operator=()
0023:00EE5662 XR_3DA.exe, CRenderDevice::on_idle()
0023:00EE558A XR_3DA.exe, CRenderDevice::message_loop()
0023:00EE6270 XR_3DA.exe, CRenderDevice::Run()
0023:00EB26F1 XR_3DA.exe, CApplication::CApplication()
0023:65666572 dsound.dll, DirectSoundCaptureEnumerateW()
Przekleiłem plik spawn z wersji 0007 ale nie pomogło.
Skąd wziąć prawidłowy i gdzie go wkleić? W głownym foldeerze?
I jeszcze jeden problem z nagłymi wylotami w najnowszej wersji repack
FATAL ERROR
[error]Expression : The application has made an erroneous API call that it had enough information to avoid. This error is intended to denote that the application should be altered to avoid the error. Use of the debug version of the DXGI.DLL will provide run-time debug output with further information.
[error]Function : CHW::UpdateViews
[error]File : ..\xrRenderDX10\dx10HW.cpp
[error]Line : 629
[error]Description : R
stack trace:
0023:74BF3FD1 xrCore.dll, xrDebug::error()
0023:72CEA485 xrRender_R4.dll, dxRenderDeviceRender::Reset(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\xrrender\dxrenderdevicerender.cpp, 83
0023:01336A32 XR_3DA.exe, CRenderDevice::Reset(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device_destroy.cpp, 74
0023:0133630F XR_3DA.exe, CRenderDevice::Begin(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device.cpp, 84
0023:01335C52 XR_3DA.exe, CRenderDevice::on_idle(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device.cpp, 371
0023:0133558A XR_3DA.exe, CRenderDevice::message_loop(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device.cpp, 417
0023:01336270 XR_3DA.exe, CRenderDevice::Run(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device.cpp, 462
0023:013026F1 XR_3DA.exe, Startup(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\x_ray.cpp, 384
0023:013023A7 XR_3DA.exe, WinMain_impl(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\x_ray.cpp, 979
0023:01301F06 XR_3DA.exe, WinMain(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\x_ray.cpp, 1032
0023:013007CF XR_3DA.exe, __tmainCRTStartup(), f:\dd\vctools\crt\crtw32\dllstuff\crtexe.c, 618
0023:760333CA kernel32.dll, BaseThreadInitThunk()
0023:77B19ED2 ntdll.dll, RtlInitializeExceptionChain()
0023:77B19EA5 ntdll.dll, RtlInitializeExceptionChain()
Może ktoś coś podpowiedzieć?
pozdrawiam i dobrej Zony wszystkim
czy usunąłeś plik spawns.db0 (…gamedata\spawns.db0) tak jak jest napisane w instrukcji instalacji?
Godzinę temu, Anton Gorodecki napisał:
czy usunąłeś plik spawns.db0 (…gamedata\spawns.db0) tak jak jest napisane w instrukcji instalacji?
Tak. dokładnie jak w instrukcji instalacji. Kopiowałem pliki do podstawki.
A może komuś by się chciało złożyć działająca wersję 4.008 i podwiesić gdzie na torrencie czy serwerze?
W dniu 17.06.2020 o 20:22, TheSoldy napisał:
Schodząc do podziemi agropromu na ten niższy poziom gra wywala
FATAL ERROR
[error]Expression : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[error]Function : CUIXmlInit::InitWindow
[error]File : ui\UIXmlInit.cpp
[error]Line : 85
[error]Description : XML node not found
[error]Argument 0 : global_wnd
[error]Argument 1 : ui\game_tutorials_16.xml
Ponawiam stare pytanie:
Rozumiem, że dodanie poniższych plików nie przynosi spodziewanego efektu?
Nie zauważyłem tego, dzięki. Jak zadziała dam znać.
W dniu 4.08.2020 o 19:42, Anton Gorodecki napisał:
Mam, wstawione te pliki a mimo to mam niespodziewane wyloty z gry. Zauważyłem że najczęściej dzieje się to w momencie gdy wykonuję postacią szybki obrót.
I nadal mam taki komunikat:
FATAL ERROR
[error]Expression : The application has made an erroneous API call that it had enough information to avoid. This error is intended to denote that the application should be altered to avoid the error. Use of the debug version of the DXGI.DLL will provide run-time debug output with further information.
[error]Function : CHW::UpdateViews
[error]File : ..\xrRenderDX10\dx10HW.cpp
[error]Line : 629
[error]Description : R
stack trace:
0023:74563FD1 xrCore.dll, xrDebug::error()
0023:73A9A485 xrRender_R4.dll, dxRenderDeviceRender::Reset(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\xrrender\dxrenderdevicerender.cpp, 83
0023:01046A32 XR_3DA.exe, CRenderDevice::Reset(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device_destroy.cpp, 74
0023:0104630F XR_3DA.exe, CRenderDevice::Begin(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device.cpp, 84
0023:01045C52 XR_3DA.exe, CRenderDevice::on_idle(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device.cpp, 371
0023:0104558A XR_3DA.exe, CRenderDevice::message_loop(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device.cpp, 417
0023:01046270 XR_3DA.exe, CRenderDevice::Run(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\device.cpp, 462
0023:010126F1 XR_3DA.exe, Startup(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\x_ray.cpp, 384
0023:010123A7 XR_3DA.exe, WinMain_impl(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\x_ray.cpp, 979
0023:01011F06 XR_3DA.exe, WinMain(), g:\projects\valerok\ladc_weapon_pack\xray-svn-trunk\xr_3da\x_ray.cpp, 1032
0023:010107CF XR_3DA.exe, __tmainCRTStartup(), f:\dd\vctools\crt\crtw32\dllstuff\crtexe.c, 618
0023:765133CA kernel32.dll, BaseThreadInitThunk()
0023:77CA9ED2 ntdll.dll, RtlInitializeExceptionChain()
0023:77CA9EA5 ntdll.dll, RtlInitializeExceptionChain()
Wstawiłem nawet plik DXdebug.dll do gry i do windowsa ( w windowsie jakieś trudności z rejestracją) i też nie pomaga.
Czy to kwestia sterowników czy jakiegoś buga w grze?
pozdrawiam
Niestety gra wciąż wywala, trudno.
W dniu 6.08.2020 o 01:29, TheSoldy napisał:
Niestety gra wciąż wywala, trudno.
Spróbuj wrzucić do windowsa bibliotekę dxgidebug.dll
https://www.dll-files.com/dxgidebug.dll.html
https://www.dll-files.com/dxgidebug.dll.html
I tam jest opis co i gdzie wrzucić.
W dniu 11.05.2020 o 05:18, Monolithalian napisał:
Jestem dopiero na etapie wyprawy do X-18, ale na wstępie powiem że mod udany, dobry rework, tylko niektóre zmiany były niepotrzebne.
Np w Kordonie pod mostem zamiast wojskowych zastajemy bandytów, natomiast w bazie wojskowych na agropromie wojskowych jest mniej niż w 1.4007, oraz nie ma tam ich przywódcy.
Zauważyłem też że NPC się bugują. Np na agropromie niektórzy wojskowi wgl do mnie nie strzelali, nawet kiedy byłem metr od nich. Podobnie było z frakcją grzech na kordonie, było ich tam 5 a tylko 2 z nich mnie atakowała.
Podobna sytuacja dotyczy mutantów.
Mam też wrażenie że została ograniczona ilość mutantów w podziemiach, przez co gra się staje troche za prosta.
Napewno największe plusy to animacje, dodatkowe misje i poprawiona grafika ( wreszcie ktoś coś zrobił z tym badziewnym niebem )
Twierdze też że zmiana zapisu stanu gry jest zbędna. Na początku jakoś to nie przeszkadza, ale problemy mogą wystąpić w labolatoriach albo na większych mapach pozbawionych bezpiecznych miejsc np Radar.
Powiedz mi jak daleko zaszedłeś? Bo mam wrażenie że gra ma jakiegoś buga w scenariuszu. Po odwiedzeniu labu w mrocznej dolinie i uwolnieniu członka powinności, po drodze patroszę sejf Borowa i potem powiniwnem eoretycznie poczłapać do kopalni na spotkanie z grzechami ale nie muszę. Tak więc docieram do baru i zdaję raport Woroninowi. On mi pięknie dziękuje i tu fabuła się urywa. Żadnych dalszych zadań, Woronin milczy jak zaklęty. No i freeplay w sumie zostaje. Miałeś coś takiego?
W dniu 30.06.2020 o 16:15, Anton Gorodecki napisał:
FATAL ERROR [error]Expression : FS.exist(file_name, “$game_spawn$”, *m_spawn_name, “.spawn”) [error]Function : CALifeSpawnRegistry::load [error]File : alife_spawn_registry.cpp [error]Line : 97 [error]Description : Can’t find spawn file: [error]Arguments : all
log wskazuje na brak pliku all.spawn. Aby na pewno prawidłowo zainstalowałeś moda (łatki)?
Mam to samo. Może w pobranych aktualizacjach jest jakiś bubel? Dało by się z jakiegoś linka ten plik spawn ściągnąć?
12 godzin temu, Trux napisał:
Powiedz mi jak daleko zaszedłeś? Bo mam wrażenie że gra ma jakiegoś buga w scenariuszu. Po odwiedzeniu labu w mrocznej dolinie i uwolnieniu członka powinności, po drodze patroszę sejf Borowa i potem powiniwnem eoretycznie poczłapać do kopalni na spotkanie z grzechami ale nie muszę. Tak więc docieram do baru i zdaję raport Woroninowi. On mi pięknie dziękuje i tu fabuła się urywa. Żadnych dalszych zadań, Woronin milczy jak zaklęty. No i freeplay w sumie zostaje. Miałeś coś takiego?
Zebrałeś wszystkie dokumenty ? Te z pendrivem też ? Przy każdym kompie musiałeś coś tam pobrać, hasło do tych komputerów znajdziesz w necie.
Po rozmowie z wtyką bandytą przebrany za monolitowca, masz wybór - dajesz mu 10 tys i wtedy idziesz do pokoju w którym są dokumenty.
Później uciekasz do doliny w której jest grzech, oni ci zlecają misje na wejście do lab x18 i zebrania tych dokumentów +przegrania danych na pendrive. Spójrz jakie masz misje do zrobienia, albo daj ss, bo te misje z lab x18 były trochę pokręcone i wszystkiego nie pamiętam
log wskazuje na brak pliku all.spawn. Aby na pewno prawidłowo zainstalowałeś moda (łatki)? "
Tyle to i sam się domyśliłem. A kopiowałem pliki jak było w instrukcji. Może mógłby mi ktoś podrzucić na maila ten plik? trux@vp.pl
Przekleiłem allspawn z innej wersji 1,4007 ale nie podziałało.
Z góry dzięki.
Dzięki za pomoc, ale moda już odinstalowałem
W dniu 9.08.2020 o 16:18, Monolithalian napisał:
Po rozmowie z wtyką bandytą przebrany za monolitowca, masz wybór - dajesz mu 10 tys i wtedy idziesz do pokoju w którym są dokumenty.
Później uciekasz do doliny w której jest grzech, oni ci zlecają misje na wejście do lab x18 i zebrania tych dokumentów +przegrania danych na pendrive. Spójrz jakie masz misje do zrobienia, albo daj ss, bo te misje z lab x18 były trochę pokręcone i wszystkiego nie pamiętam
I tu jest nibypies pogrzebany jak sądzę. W momencie gdy wykradłem dokumenty z gabinetu dowódcy monolitu i zaczyna się szturm wojska. Mam info na datapadzie żeby zwiewać do kopalni. Ale przejście jest niemożliwe z powodu jakichś uszkodzeń po emisji. Bug w grze czy jak?
3 godziny temu, Trux napisał:
I tu jest nibypies pogrzebany jak sądzę. W momencie gdy wykradłem dokumenty z gabinetu dowódcy monolitu i zaczyna się szturm wojska. Mam info na datapadzie żeby zwiewać do kopalni. Ale przejście jest niemożliwe z powodu jakichś uszkodzeń po emisji. Bug w grze czy jak?
Jakie przejście ? Z doliny mroku do mapy na której jest frakcja grzech ?