Na moim dysku znalazł się plik exe, uruchomienie którego nie spowodowało pobierania moda, lecz rozpoczęło proces instalowania mi - tak przypuszczam - tego hostingu.
Ponieważ do tej pory z tego MU nie korzystałem, tych co już się z nim zapoznali, proszę o kilka wyjaśnień.
Co to mi się zaczęło instalować, gdzie to się wpycha i jak w razie rezygnacji z MU, to można odinstalować.
Jak wygląda przy posiadaniu MU na komputerze, sprawa szpiegowania, samodzielnej aktualizacji, itp.
Czy są, oprócz regulaminu porządkowego, jakieś zobowiązania w efekcie korzystania z tego hostingu.
Możesz to odinstalować z poziomu Panelu Sterowania ( Dodaj/usun programy)
Program służy do synchronizacji wybranego dysku(folderów) które posiadasz na komputerze z wybranymi folderami na serwerach Mega
Na hostingu masz 50 GB darmowego miejsca na swoje pliki, wszystko jest bezpłatne.
Co do miejsca na dysku kilkanaście MB to max.
Polecam pobrać program Mega Link Downloader dzięki niemu możemy wznawiać/zatrzymywać pobieranie przy wyłączeniu komputera, co jest przydatne w przypadku dużych plików takich jak Repack. Oczywiście wszystko zależy od prędkości łącza
Wystarczy kliknąć “Download through browser” podczas pobierania i nie pobierasz żadnych mega synców i tak dalej tylko sam repack. Musisz bardziej uważać na to na co klikasz
Na temat bezpieczeństwa niewiele mogę powiedzieć gdyż się na tym nie znam, ale zainstalowałem ten program na służbowym kompie i nasza wewnętrzna ochrona nic nie wykrywa (a dużo spamu i prób ingerencji wyłapuje). Proces pobierania pliku 5,7Gb trwał niecałe 30min. polegał na skopiowaniu pliku na wirtualny dysk na koncie (kilka sekund) i uruchomieniu synchronizacji. Byłem pozytywnie zaskoczony szybkością pobierania. Na wszelki wypadek po zakończeniu pobierania i skopiowaniu na dysk przenośny, plik z katalogu MEGAsync usunąłem aby uniknąć ewentualnego P2P. Program MEGAsync dodaje skrót automatycznie do AUTOSTARTU, więc go usunąłem i odpalam ręcznie.