Ostatni Stalker - 1.3 х64 (OGSR)

Dzięki .

Podpowiecie gdzie jest dr. Łuczenko?

@prozmus84 Czeka na Ciebie w Limansku, tam, gdzie w Upadłej Gwieździe była maszyna Czasu. Nie pchaj się sam, poczekaj na Złotego.

Jeśli masz jego ogłoszenie o Brawermanie, to aby nie biegać w te i nazad, to przy okazji brania kontenera z X18, znajdź też jego. Jak kontener już masz bez Brawermana, to też nie leź specjalnie, a poczekaj na zachciankę Żwawego.

1 polubienie

Nie wiem jak tu ale w 2020:

Żwawy może nie chcieć statuetki z lab X-18 jeżeli nie poprosisz go o broń a znajdziesz np w skrytce kopaczy albo u sidora “ten gość” co stoi u niego da za późniejszą przysługę (jest najgorszy). Wszystko w zadaniu “Optyka Dużego Kalibru”.

ps. Karabin snajperski można mieć z jednego źródła.

Przynajmniej ja tak miałem.

1 polubienie

W tym modzie jak i w wielu innych, mamy możliwość wyboru jak postąpić z propozycją zadania. Wziąć lub odmówić. Odmówienie zawsze się wiąże z utratą możliwości poznania kawałka moda. A pójście po statuetkę dla Żwawego, to nie tylko kawałek ciekawej gry, ale również jeśli się tego nie zrobiło wcześniej, odnalezienie dr. Brawermana.

@FilmisterPL W ostatnim odcinku Twojego nagrania masz problem co zrobić.

Przede wszystkim dla wygody oglądających, prześpij się za pomocą PDA do rana. Szukasz schowka, a przechodzisz koło niego za każdym razem wchodząc i wychodząc od Wolności. To śmigłowiec przy tej równoważni nad płotem. Schowek w tym samym miejscu śmigłowca, jak ten co znalazłeś później. I każdy śmigłowiec na Bagnach ma taki schowek. Jeden schowek - dla zadania scenariuszowego - będzie pełen, w nadmiarze.

Jak przyjdziesz na miejsce gdzie poprzednio rozmawiałeś z Dedmenem, to:

Spoiler

Nie narzekaj, że go nie ma, a ruscy wymyślili, tylko przeszukaj miejsce. Kolanko rury Ci pomoże.

Ze zwykłych artów, trzymaj tylko te, które będziesz używał. Resztę sprzedawaj. Tak samo z bronią. Po co Ci 2 STG? Jeden sprzedaj. RPK ładnie wygląda, ale jest mało przydatny.

No i radzę zacząć przeciw pijawkom używać noży do rzucania. Stań tak, aby coś trwałego mieć za plecami i nóż do ręki. Jedno trafienie wystarcza. A nóż odzyskasz z pijawki razem z ssawkami, a jak nie trafisz, to leży na ziemi (błyszczy ), szukaj klikając w klawisz Użyj.

Pisałem Ci o stawianiu znaczników na mapie. Zrezygnowałeś po jednym nieudanym. Rób szybki dwuklik, a okno opisu się na pewno pojawi.

I powodzenia w grze.

Nowa gra i już wywala:

To jest wylot przy bramie wojskowych, idę po przepustkę.

Nawet nowa gra nie pomaga.

@kilerstalker Wybrałeś pod względem optymalizacji gorszą wersję moda. W takich sytuacjach jak Ci się przydarzyła, trzeba do celu podchodzić inną drogą. Jeśli do placówki szedłeś drogą z koszar, to idź tą drogą w kierunku wioski, przed bajorem skręć i dojdź aż do płotu, a dalej wzdłuż niego na placówkę. A gdy to dzieje się przy zmianach lokacji, to szukać drogi obejścia teleportu idąc przez inny.

Jednak chcę Ci zaproponować - jesteś na początku gry i niewiele stracisz - zainstalować sobie wersję 2020. To dokładnie ten sam scenariusz moda, ale mod z daleko bardziej zaawansowaną optymalizacją. Od tej wersji różni się tylko tym, że te specjalne arty których teraz nie można podnieść bo zabijają, to w 2020 aż do dialogu o nich z handlarzem na Bagnach nie znajdziesz. I nie będziesz ich miał rozrzuconych po wszystkich lokacjach, a będą tylko i wyłącznie na Wysypisku. I zamiast męczyć się z problemami optymalizacji, grać będziesz spokojnie i z przyjemnością. 2020 również jest spolszczony ( inna paczka ze spolszczeniem ) i spolszczenie przetestowane razem z przejściem moda. Widocznie to te arty, powodowały problemy w wersji podstawowej moda. I jako ciekawostkę przypomnę, że wersję 2020 z woli autora moda zaurusa, można znaleźć tylko i wyłącznie na naszym forum. Wschodnie fora są tej przyjemności pozbawione.

2 polubienia

No i kolejna LIPA, wersja 2020 nawet nie odpala :disappointed_face:

Chowa mi się do belki, minimalizuje się od razu po starcie. W logach nic nie ma.

@kilerstalkerWersja 1.3 OGSR ma ma akurat pozytywne oceny pod kątem stabilności. Wywal wszystko do zera i instaluj po kolei, sprawdzając na każdym etapie.

Przy okazji znalazłem taki mały patch na AMK.

Patch Последний Сталкер (OGSR x64)

Spoiler

https://yadi.sk/d/UHDjCrZfOBHAwA

Fix1.7z

Fix nr 1.
Lista zmian:

  1. Naprawa wylotu w freeplay’u w x-10 z powodu braku schematu dźwiękowego.
  2. Wymuszenie uruchomienia slotów szybkiego użycia F1-F4.
  3. Wysadzone miny całkowicie znikają z lokacji.
  4. Drobne zmiany oświetlenia lokalizacji.
    Instalacja: umieść pliki z archiwum w folderze z zainstalowanym modemem.
    Nowa gra nie jest potrzebna.

Źródło: https://www.amk-team.ru/forum/topic/14187-poslednij-stalker-ogsr-x64/

1 godzinę temu, kilerstalker napisał:

No i kolejna LIPA, wersja 2020 nawet nie odpala

@kilerstalker Czy wszystko masz zainstalowane jak trzeba? Visual C, DirectX, OpenAL?

Wstaw plik “xray_*.log” z folderu _appdata_

Pamiętaj, że spolszczenie wersji 2020 jest ZUPEŁNIE INNE niż do wersji OGSR! Jeżeli odpalasz Ostatni Stalker 2020 to ściągasz “2020.rar” z folderu na MEGA.

13 godzin temu, kilerstalker napisał:

Nowa gra i już wywala:

Dzięki za informację. Gdzieś wystąpił błąd w skrypcie. Spróbuję to namierzyć i zaktualizować.

Wersja 2020 sprawdzona jeszcze raz przed chwilą, działa bez zarzutu.

@kilerstalker

Problem rozwiązany. Silnik OGSR interpretuje znak "" jako zmienną nawet gdy jest zapisana jako tekst. XRay tego nie robił.

Ściągnij plik

als_messages.script

wrzuć do folderu: FOLDER GŁÓWNY/gamedata/scripts

zamień i odpal. Nie trzeba nowej gry.

Za 30 min zaktualizuję pliki we wstawkach.

Dzięki.

2 polubienia

Ostatni Stalker, Ostatni Stalker 1.3 OGSR i Ostatni Stalker 2020 to trzy różne wersje tego moda. Nie można ich mylić.

Każdy z nich ma swoje własne oddzielne spolszczenia, zamiennie nie pasujące.

@kilerstalker Dziwią te twoje problemy, bo za wyjątkiem OS OGSR mody stawiałem tak w wersji oryginalnej, jak i ze spolszczeniem wielokrotnie i ruszały “z kopyta”.

A kliknięcie w ikonkę moda na pasku, nie powoduje przywrócenia pełnego ekranu? Takie problemy może powodować tylko nieprawidłowa instalacja.

Udało się odpalić wersję 2020, trochę cudowałem i w sumie nie wiem co pomogło.

Teraz mam inny problem, fabuła stoi w miejscu, latam jak głup po lokacjach i wszystkich zaczepiam.

Teraz mam zadanie znaleźć kontenery, hakera, Leszę Bormana i czekać na sygnał od Warnaka. Od paru godzin grania nic się nie dzieje. Przeszedłem z 45 modów i nigdy nie miałem takiego zniechęcenia do grania od samego moda.

@kilerstalker Bo te wszystkie osoby które wymieniłeś i info od Warnaka dostaniesz dopiero po dłuższej grze. Nie masz zadań, a czy z tablic ogłoszeń pozdejmowałeś propozycje prac do wykonania? To jest niezbędne do ruszenia fabuły. A tych zadań na tej lokacji jest całkiem sporo. Tu masz na zrzucie jedno z nich. Przed nim były inne. Ogłoszenie nie tylko trzeba przeczytać, ale i zerwać, wtedy pojawia się zadanie w PDA. Jedno z nich wyśle Cię nawet na Bagna.

Tablice ogłoszeń masz przy wejściu do baru i do kawiarni. Na innych lokacjach ( np. Bagna ) też będą.

No ja nie jestem na początku gry tylko sporo dalej, trochę wolnego i nadrobiłem stracony czas.

Wszystkie ogłoszenia zerwane i zrealizowane, wcześniej.

@kilerstalkerA byłeś przy fabryce na Sortowni?

Ona wcześniej pracowała (był niebieski dym), można wtedy było uchwycić scenkę co tam robili ale Grek umierał.

A kontenery które masz do zdobycia? Tylko jednego co jest na magazynach nie da się zabrać. Resztę rób.

Gadałeś z Leo na magazynach?

Spotkałeś Longaliera lub Synoptyka?

Na Bagnach z ocalałymi chłopakami Wodnego Szczura gadałeś?

Brałeś zadanie na sztylet od Barmana?

Może po prostu musisz dać znać dla Pulewicza że znalazłeś kontener. Kliknij na “radiotelefon”. Ja tak raz miałem że latałem jak durny mapę dookoła a trzeba było poinformować Pulewicza tylko że nie ma do tego informacji…

Ja wiem że jest tam taki moment że niewiadomo co dalej… Dodając nową wersję spolszczenia starałem się dawać opisy zadań żeby było wiadomo co dalej.

Spróbuj z radioskanerem…

@mrozek To wszystko co wymieniłeś mam przerobione.

Żadnego kontenera nie udało mi się znaleźć, wszędzie są drzwi pozamykane.

Wtedy kiedy mam akurat wolną chwilę aby grać, to mam takiego psikusa ze strony moda.

Hmm… @kilerstalker

Wszystko co tu napiszę to są spoilery.

Kontenery są to kluczowe zadania i dość trudne.

Wszędzie gdzie się tylko da używaj Singulatora. To jest niezbędny przyrząd do podpowiedzi oraz wpisywania kodów.

Spoiler
  1. Agroprom. Wejdź do mobilnego labu, pogadaj z NPC żołnierzem. Wyjdź, użyj radiotelefonu żeby powiedzieć Pulewiczowi że naukowców nie ma. On powie Ci co robić. Pogadaj z NPC, zadanie zaktualizuje się i masz 2 wyjścia: iść solo to żołnierze będą później zombie lub iść za npc to pomogą Ci dojść do wejścia podziemi oraz powiedzą jak do nich wejść. Pomogą Ci też i później. I najważniejsze - przeżyją.

W podziemiach trzeba zajść do kryjówki Striełoka. Podpowiedź jest w opisie zadania. 666 kluczowa liczba, pisał o tym Kondotier. to kod do drzwi. Przeszukujesz, wracasz do wielkiego reaktora. Po drabince są zwłoki. Karta i kody, wpisujesz do reaktora i znowu do kryjówki Striełoka. Będzie kontener, wyjdź na zewnątrz.

  1. Kontener jest w labie x-18. Jeżeli do doliny wyjedziesz wejściem od strony południowej na wysypisku to spotkasz najemników. Zapłacisz dużo ale jest łatwiej. Longalier zaprowadzi Cię, powie kody. Kontener jest na samym dole labu. Już jak najniżej a w windzie jest ciało profesora. Można tam też znaleźć RPG7 i rakiety. W miejscu gdzie longalier zginął jest radio i można użyć żeby skomunikować się z dr. Łuczenko, on powie co zrobić. Ale pod warunkiem że znajdziesz PDA z windy.

  2. Kontener jest w czerwonym lesie. Tam musisz na dole wejść przez drzwi. Kod jest z “partia szachów” z Sortowni. Kod zrobiłem zero-jedynkowy. Są do tego kalkulatory w necie. Tam będziesz miał co robić.

Zrób to to będziesz miał popchnięta fabułę.

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries

Kolejny spoiler:

Spoiler

Jeżeli do doliny wyjedziesz od północnej strony wysypiska to spotkasz ziomka Synoptyka, pogadasz z nim. On może dać Ci Miszkę żeby zaprowadził Cię do lab18 ale nie idź przez moczary bo trudno wejść - de facto są zamknięte. Najemnicy za to nie pomogą Ci odbić Hakera oraz nie dowiesz się jak łatwo wejść do bazy najemników.

Jest naprawdę dużo decyzji które mają wpływ na późniejszą grę. Można sobie ułatwić dobrymi decyzjami ratując NPC bądź utrudnić złymi.

A i mój kod zero-jedynkowy w “Partia Szachów” jest utrudnieniem dla tych którym nie udało się doprowadzić do tego, że ten kod rozszyfruje pewien NPC :blush:

Taki psikus z mojej strony…

@mrozek Dzięki za podpowiedzi, ale widzę że mam totalna lipę.

W Agropromie gadałem z NPC i z Pulewiczem, nic się nie zaktualizowało.

W Dolinie Mroku nie ma żywej duszy, wszedłem od wysypiska.

Haker Genia w Dolinie Mroku? u mnie siedzi w ciupie w miasteczku wojskowych.

Dzięki wszystkim za pomoc, nie zamierzam startować od nowa.

@kilerstalker

Nie musisz od nowa, po prostu utknąłeś. Zerwałeś ze ściany w mobilnym labie znaczniki HSM?

Zbadaj je, wyjdź, radiotelefon, wejdź, spytaj NPC, zerwij każdy.