Powtórka z rozrywki czyli tym razem problem z CS-em

Niedawno znów był wysyp problemów spowodowanych wyłączeniem GameSpy w SoC - niestety o ile SoC wrócił do normy to CS (przynajmniej u mnie) - nie.

A problemów jest kilka:

  1. Pomimo że mam grę w wer. 1.5.10 PL to wyświetla mi po starcie menu rosyjskie? - zmieniam sobie w localization i jest pl ale o co kaman?

  2. Ten jest gorszy - przy próbie odpalenia nowej gry mam loga:

*```

  • Detected CPU: GenuineIntel P3 family, F6/M15/S13, 3005.00 mhz, 63-clk ‘rdtsc’
  • CPU Features: RDTSC, MMX, SSE, SSE2

Initializing File System…
using fs-ltx fsgame.ltx
FS: 33774 files cached 30 archives, 4441Kb memory used.
Init FileSystem 0.963153 sec
‘xrCore’ build 3795, Jun 25 2009

Initializing Engine…
Starting INPUT device…
Loading DLL: xrRender_R2.dll
Loading DLL: xrRender_R3.dll
refCount:m_pAdapter 1
command line
Executing config-script “user.ltx”…
[d:cs pluser.ltx] successfully loaded.
Loading DLL: xrRender_R1.dll
Loading DLL: xrGame.dll
! Player name in registry is empty! (InstallUserName)

  • [win32]: free[4067052 K], reserved[55576 K], committed[71612 K]
  • [ D3D ]: textures[0 K]
  • [x-ray]: crt heap[8706 K], process heap[672 K], game lua[0 K], render[0 K]
  • [x-ray]: economy: strings[4407 K], smem[0 K]
    SOUND: OpenAL: enumerate devices…
    SOUND: OpenAL: EnumerationExtension Present
    devices Generic Hardware
    SOUND: OpenAL: system default SndDevice name is Generic Hardware
    SOUND: OpenAL: default SndDevice name set to Generic Software
    SOUND: OpenAL: All available devices:
  1. Generic Software, Spec Version 1.1 (default) eax[0] efx[no] xram[no]
  2. Generic Software, Spec Version 1.1 (default) eax[0] efx[no] xram[no]
    Executing config-script “user.ltx”…
    Executing config-script “d:cs plgamedataconfigsrspec_minimum.ltx”…
    ~ Invalid syntax in call to ‘r2_ssao’
    ~ Valid arguments: st_opt_off/st_opt_low/st_opt_medium/st_opt_high
    ~ Invalid syntax in call to ‘r2_sun_quality’
    ~ Valid arguments: st_opt_low/st_opt_medium/st_opt_high
    ~ Invalid syntax in call to ‘r2_sun_shafts’
    ~ Valid arguments: st_opt_off/st_opt_low/st_opt_medium/st_opt_high
    ~ Invalid syntax in call to ‘r__detail_density’
    ~ Valid arguments: float value in range [0.200,0.600]
    ~ Invalid syntax in call to ‘r__supersample’
    ~ Valid arguments: integer value in range [1,8]
    [d:cs plgamedataconfigsrspec_minimum.ltx] successfully loaded.
    ! Unknown command: r2_sun_far
    [d:cs pluser.ltx] successfully loaded.
    SOUND: Selected device is Generic Software
  • sound: EAX 2.0 extension: absent
  • sound: EAX 2.0 deferred: absent
  • sound : cache: 32768 kb, 2428 lines, 13820 bpl
    Starting RENDER device…
  • GPU [vendor:10DE]-[device:605]: NVIDIA GeForce 9800 GT
  • GPU driver: 9.18.13.697
  • CREATE: DeviceREF: 1
  • Vertex Processor: PURE HARDWARE
  • Texture memory: 2272 M
  •  DDI-level: 9.0
    
  • GPU shading: vs(fffe0300/3.0/30), ps(ffff0300/3.0/30)
  • GPU vertex cache: recognized, 24
  • NVidia MGPU: Logical(1), Physical(1)
  • Starting rendering as 2-GPU.
  • DVB created: 1536K
  • DIB created: 512K
  • distortion: used, dev(30),need(14)
  • SSample: 1440x900
  • SSample: enabled
  • r__tf_aniso 1
  • r1_tf_mipbias -0.5
    Starting engine…
    ! Player name in registry is empty! (InstallUserName)
    Loading DLL: xrGameSpy.dll
  • DVB created: 1536K
  • DIB created: 512K
  • r__tf_aniso 1
  • r1_tf_mipbias -0.5
  • SSample: 1440x900
  • SSample: enabled
  • GPU shading: vs(fffe0300/3.0/30), ps(ffff0300/3.0/30)
  • GPU vertex cache: recognized, 24
  • NVidia MGPU: Logical(1), Physical(1)
  • Starting rendering as 2-GPU.
    *** RESET [88 ms]
    binxrengine
  • phase time: 0 ms
  • phase cmem: 76826 K
    Buforowanie obiektów…
    Loading objects…
    Loading models…
  • [prefetch] time: 425 ms
  • [prefetch] memory: 0Kb
    ! Player name in registry is empty! (InstallUserName)
  • phase time: 447 ms
  • phase cmem: 67580 K
    SERWER: rozpoczynanie…
  • phase time: 138 ms
  • phase cmem: 68161 K
    SERWER: Wczytywanie symulatora Alife…
  • phase time: 2 ms
  • phase cmem: 68161 K
    Tworzenie nowej gry…
  • Creating new game…
  • Loading spawn registry…
    stack trace:

0023:03C15AA7 xrGame.dll
0023:03C140C7 xrGame.dll
0023:03C134A9 xrGame.dll
0023:03C133DC xrGame.dll

[error][ 8] : W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.

I teraz żeby było ciekawiej - na oryginale, na cracku, na patchowanym oryginale do 4GB, na patchowanym cracku do 4GB, na 3 różnych wersja xrGame.dll jest dokładnie ten sam bug. Sterki tages zainstalowane, najnowsze stery do grafiki, DX uzupełniony i dalej to samo. Sugestie? - Dodam jeszcze że tak się dzieje bez względu na to czy czysta gra czy z modem.

A żeby było śmiesznie, teraz gram cały czas w SGM CS i nie miałem takiego loga i tym bardziej błędu, może to “występuje” przy danym egzemplarzu lub modzie. A mam wersję z CDA czyli 1.5.10
A jak miałem premierowe wydaje to miałem ten błąd a na tym od CDA nie mam. A co do menu to u mnie jest po Polsku.
@ Scigacz: A zobacz jakie masz pliku X:S.T.A.L.K.E.R. - Clear Skylocalization i zapodaj ich nazwy tutaj.

Mam oryginał angielski zapuszczę i powiem co widać.

Wersja 1501…

Na sterownikach TAGES z tej strony wersja 15.01 ruszyła bez problemu…http://windows7forum…stratora-1503-t

//

Sprawdzę wersja 1510…

Instalowałem patche od 08..09..10. Po instalacji 15.10 gra nie widziała dysku. Wystarczyło odinstalować sterownik Tages i zainstalować jeszcze raz by gra ruszyła normalnie na wersji 15.10.

W niedzielę zainstalowałem CS z Topselleru. Była to ver 1.5.01. Chodziła bez zarzutu. A że miałem problemy z wgraniem patcha, odinstalowałem ją i dzisiaj wgrałem z Extra Klasyki ver. 1.5.10. Na obu zwiedziłem tylko bazę Czystego Nieba, ale nic nie wskazywało na problemy.
Ale mam takie przypuszczenie. W czasie problemów z SoC, ten fix od wydawcy zmieniał ja na ver. 1.5.10 sic!
Ja tego fixa nie instalowałem i gra ( SoC) po ustaniu problemu ruszyła bez zgrzytów. Ty go stosowałeś, więc może gdzieś ci coś z niego się zaplątało i teraz bruździ.

Odpaliłem przed chwilą Hybrida i Reborn 2.50-biuli301, nie było żadnego problemu.

Dla spokoju sumienia odpaliłem CS i już jestem u Sidorowicza w Kordonie. Jakichkolwiek problemów nie było. Czyli że, scigacz1975, musisz mieć swoje problemy. Kogo jak kogo, ale Ciebie nie będę pouczał, co należny robić .