Problem z uruchomieniem gry

Dzień dobry

Więc chciałem sobie zagrać w stalker zew prypeci (grę mam na steam) i za każdym razem kiedy włączam pojawia się okienko i potem druge i zachwile się wyłącza

Próbowałem odpalić z pliku w folderze jako administrator i sprawdzania spójności

Za każdym razem kiedy klikam graj wyskakuje okienko z kluczem produktu (pisze: że istnieje szansa że będę musiał go wpisać gra) gra nie odpali się póki nie nacisne zamknij

niewiem gdzie wpisać ten kod

kiedyś uruchamiałem na starym laptopie działał bez problemu

w logu nic nie mam choć sprawdzałem wcześniej i miałem na szczęście skopiowałem

Expression : hGame
Function : CEngineAPI::Initialize
File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrEngine\EngineAPI.cpp
Line : 152
Description : Game DLL raised exception during loading or there is no game DLL at all

ktoś ma jakiś pomysł