1) Chciałem przygotować trailer, ale się rozmyśliłem. Musiałbym pokazywać to, co było już pokazane lub to, czego nie chciało się spoilerować. Dlatego też, na razie pracuję nad fabułą, a tam też nagram piękny filmik.
2) Zespół został uzupełniony przez jeszcze jednego człowieka, który naprawił dużo problemów w silniku i dodał trochę małych, ale fajnych ficzerów. Jest nieduża demonstracja, tak więc bez filmiku was nie zostawiam.
3) Paczka broni jest gotowa. Który raz? Piąty, ale tym razem z efektami, cała broń jest gotowa, zostały małe poprawki.
4) Fabularnie nie ma żadnych postępów oprócz trzech dialogów na Jantarze… Kiedyś ta jesień zakończy się…
Autor pochwalił się, że praktycznie zakończył prace nad lokacją Jantar, musi zrobić jeszcze jakiegoś questa i uzupełnić lokację o różne szczegóły odnośnie zadań z fabuły.
Rozpoczęto prace nad przeprojektowaniem starych lokalizacji z CCz. Wszystkie nie zostaną zmienione, tylko te, które trzeba zmienić na potrzeby scenariusza. Poniżej zmodyfikowany (niedokończony oczywiście) Agroprom:
Spoiler
Poniżej po jednym zrzucie ekranu z wszystkich nowych terytoriów:
Spoiler
Rostok
Okolice wsi
Martwe Miasto
Generatory
Laboratorium X-8
Zapomniane Ziemie
Dworzec podmiejski
Autorzy pracują nad projektem, ale sami przyznają, że jego zakończenie może być odległe (rok lub dwa).
Praca nad lokacjami trwa. INB Agroprom jest całkowicie gotowy i skompilowany na maksymalnych ustawieniach. Dolina Mroku również (pozostały jeszcze błędy i niedociągnięcia).
Twórca często widział narzekania na system zapisywania gry w SFZ. Twórca nie przywróci starego sposobu zapisywania gry ?. Uważa, że taki system bardzo pozytywnie wpływa na “atmosferę”, jeśli można się tak wyrazić. Jednakże chce zrobić alternatywny sposób zapisu gry. Coś na poziomie Kingdome Come: Deliverance z zapisującym schnappsem. Pomysł jest taki: zrobić z różnych zasobów lub oryginalnych przedmiotów specjalną rzecz (tautologia…), która będzie zapisywać stan gry (oczywiście, jeśli nie będzie w pobliżu wrogów). Na ap-pro.ru pojawiła się ankieta w tej sprawie…
W najbliższe dni autor postara się poradować niedużą wideodemonstracją.
Ten system ograniczonego zapisywania sprawdził się w Epizodzie Zero, ale na Kordonie było mało zadań i przede wszystkim mało wrogów. Na większej lokacji z mnogością NPC mogą być kłopociki…
Mod jest przeniesiony na najnowszą wersję OGSR, dodano sporo nowych funkcji urozmaicających rozgrywkę. Inny człowiek z teamu ukończył lokację BAR, z której niedługo zobaczymy kilka screenów, a może i jakiś filmik demonstracyjny.
Pojawiło się kilka nowych screenów z pełnej wersji modyfikacji «SFZ Project». Niedawno przeniesiono do moda wszystkie poprawki z silnika «OGSR». Zmienił się system pogody, który został zrobiony z bardziej unikalnymi skybox’ami.
Twórca modyfikacji «SFZ Project» podsumował prace nad modem w 2020 roku. Wyraził on wdzięczność wszystkim uczestnikom zespołu za pomoc w tworzeniu lokacji i w poprawkach silnika. Sam niedawno zakończył doprowadzenie Kordonu do akceptowalnego stanu. W porównaniu z «SFZ Project. Episode Zero», wzięto pod uwagę rady i komentarze graczy, poprawiono niektóre błędy i dodano trochę fabularnej zawartości. Teraz trwają prace nad Doliną Mroku. Fabuła dla niej była już napisana wcześniej, ale teraz nadeszła jej kolej. Dokładnie z tego poziomu pokazano kilka nowych zrzutów ekranu.
Jeden z nich ujawnił mały fragment lore o modyfikacji. Przed nami dalsze udoskonalanie jeszcze jednej lokacji. Jeśli chodzi o wydanie pełnej wersji, twórcy postarają się całkowicie ukończyć mod w nadchodzącym 2021 roku.
Chociaż panujący klimat w wersji demonstracyjnej od razu mnie kupił.
No ale tu już chyba tego horrorkowego klimatu nie będzie? Lokacje wyglądają ładnie ale normalnie, brak tego zamglenia i filtrów. Tak czy siak powinien wyjść z tego solidny mod.
Obecnie to i tak jeden z lepiej zapowiadających się modów, a nie jest ich jakoś wybitnie dużo. Poza SFZ Project mamy jeszcze True Stalker, Przestrzenną Anomalię II, New Project i The Journey ? Ten ostatni jest o tyle ciekawy, że za jego rozwój odpowiada francuz, a to prawdziwy ewenement.
Może to i lepiej, że tylko Kordon został tak zaprezentowany. Gdyby wszystkie lokacje miały klimat rodem z Silent Hill, to nie wyglądałoby to najlepiej - nie każdy za takim czymś przepada.
Obecnie to i tak jeden z lepiej zapowiadających się modów, a nie jest ich jakoś wybitnie dużo.
Miałem to napisać pod nowym Stalker News, nie za dużo tych modów było tam wspomniane No ale dopiero początek roku, oprócz tych, o których wiemy pewnie parę modów wyjedzie jak czołg znienacka.
Dzisiaj autor pochwalił się trzema nowymi screenami oraz filmikiem, na którym zademonstrowano ustawienia efektów graficznych bezpośrednio w grze. Okno z opcjami będzie wywoływane przez skrót klawiszowy.