Trylogia Zaurusa: R.E.D.U.X - opis, instalacja i dyskusja ogólna

15 minut temu, kondotier napisał:

Niestety, nic z pobrania bo wymaga rejestracji. Chyba, że jest sposób obejścia.

@kondotierProszę o screena z momentu chęci pobrania. Nie wprowadziłem żadnych ograniczeń na moim GD, powinno wszystko działać bez zarzutu.

p.s. Tak masz rację. Pobranie pliku wymaga konta na Google, ale to chyba standard i wielu posiada takie konto. Jeśli będzie więcej głosów na Nie to wrzucę na Mediafire.

@pacjent1972 Trochę to dziwne, bo pobierając przez Google z rus stron, czegoś takiego nie miałem.

Nie zaszkodziłoby, aby i z tego drugiego mirrora można było pobierać.

11 godzin temu, kondotier napisał:

@pacjent1972 Trochę to dziwne, bo pobierając przez Google z rus stron, czegoś takiego nie miałem.

Nie zaszkodziłoby, aby i z tego drugiego mirrora można było pobierać.

Zmieniłem sposób udostępniania pliku i można bezproblemowo pobierać.

3 polubienia

@pacjent1972
Dzięki wielkie. Link został dodany do wstawki.

1 polubienie

@Agrael Jest mały problemik. W paczce do pobrania są wszystkie trzy części moda, ale do oddzielnego instalowania. Po skończeniu części Apokalipsa, zainstalowałem Poszukiwaczy i trochę pograłem. I tu wyszedł ten problemik, bo nie mam gdzie się podzielić odczuciami. Ten temat został z automatu przypisany części Apokalipsa. Moim zdaniem, najlepiej byłoby zrobić dział dla tych modów, a aktualny #1 pozostawić wspólny ( ze względu na jedno pobieranie ), lecz z konieczną informacją, że każdą część instalujemy oddzielnie po zaznaczeniu jej w instalatorze. Ten obrazek który jest, dotyczy cz.Apokalipsa.

A następnie w nowym dziale zrobić trzy tematy dyskusyjne, dla każdej części oddzielne i ewentualnie poradnikowe, też oddzielne. Te moje wszystkie wpisy o Apokalipsie, trzeba przenieść, a wstawkę trylogii zamknąc dla wpisów.

Już teraz daję jedną wspólną poradę instalacyjną. Po zainstalowaniu moda, jeszcze przed zrobieniem skrótu pulpitowego, jego oryginalną długą nazwę z grażdanką, musimy zmienić na krótką beż grażdanki.

Zrobiłem kilka zrzutów tak dla poszczególnych części ( do wstawienie w #1 tematu dyskusyjnego, Jak i rozszerzony “poradnik” korzystania z instalatora.

Zrzuty dla poszczególnych części.

Spoiler

Instalacja

Spoiler

Wybór części w instalatorze

Apokalipsa

Poszukiwacze

Filozofia Wojny

Użycie instalatora dla opcji instalowania

Wybór dysku do instalacji

Wybór katalogu do instalacji

Wybór siatki celowników dla monitora

Zezwolenie na wykonanie skrótu pulpitowego. Bez zezwolenia można zrobić samodzielnie od silnika.

Instalowanie lub aktualizacja bibliotek dla sinika moda

Po zrobieniu tematów i wykorzystaniu zrzutów ( lub po zaniechaniu ) wpis zamknij lub nawet usuń.

1 polubienie

Ja to bym w sumie zostawił ten jeden temat do dyskusji o tej całej paczce. W pierwszym poście poprawić opisy i dodać informacje o tym, że to jest cała trylogia, dopisać też info o instalacji i wsjo.

@tom3kb Wyjdzie straszny galimatias. Każda część to oddzielna i odmienna tematycznie całość. Każda ma swojego GB. Można w nie grać niezależnie, po kolei, wybiórczo, w jedną albo we wszystkie.

To tak, jakbyś zaproponował prowadzić dyskusję o Odrodzonych w jednym temacie. Rozdzielenie na tematy, to uporządkowanie spraw z trzema modami z jednej paczki. Nowi gracze nie znający tych poprzednich się nie połapią i polecą niepotrzebne pytania. Choćby takie, czy można nową część instalować na poprzednią, skoro są w jednym instalatorze. A odpowiedzi na pytania scenariuszowe tak się poplączą, że wolę nie myśleć co wyjdzie z tego.

Ale wola wasza, administratorów.

Możemy rozbić to na działy dla każdej części, to nie problem chociaż wydaje mi się, że miałoby to większy sens gdyby mody były spolszczone bo po rosyjsku to nawet ładnie wyglądające raczej graczy nie skuszą i te wszystkie podfora i tak raczej będą puste :blush:

@tom3kb Mam zamiar mimo wszystko, zagrać we wszystkie 3 części, więc je zapełnię.

Ale nie trzeba robić podfor. Druga moja propozycja była taka, aby w jednym dziale zrobić temat informacyjno - instalacyjny ( ten co jest ) i trzy oddzielne z nazwą części, dyskusyjne rozpoczynające się tymi zrobionymi przeze mnie zrzutami z nazwami części. Główna robota by była przy podzieleniu aktualnego tema tu na dwie części. Wstawkową i dyskusyjną.

@kondotier, @tom3kb.

Miałbym pomysł jak to uporządkować. Stworzyć dział Trylogia Zaurusa (R.E.D.U.X) tam, gdzie są mody Koniec Świata (1-2), Noc Przed Bożym Narodzeniem (1-4), Przygody Kajdana itp. Następnie:

  • Z tego tematu zostawić tylko #1 post jako informacyjny + Instalacja każdej części.
  • Trzy tematy poświęcone Apokalipsie, Poszukiwaczom oraz Filozofii Wojny.

Przy okazji przenieść posty stąd do nowo powstałego tematu Apokalipsy Redux.

2 polubienia

@Agrael No i o to się rozchodziło. Ułatwi to tak chcącym grać w oryginale, jak i ewentualnym tłumaczom bezproblemowo poruszać się po modzie. A gdzie ta wersja bez tłumaczenia będzie się znajdowała, nie ma najmniejszego znaczenia.

Chyba gotowe :slightly_smiling_face: W razie czego można coś zmienić/przenieść.

Tylko w temacie Apokalipsy musiałem przypiąć grafikę.

@Agrael W tych tematach dla poszczególnych części, pod grafiką dobrze by było dać informację dla “logicznych inaczej”, że mod jest częścią składową w paczce którą pobiera się z tej części wspólnej. Bo jak znam życie, sypną się pytania skąd pobrać.

Reszta jest w porządku.

DODANO:

@Agrael @tom3kb Przypnijcie ten temat tak, aby zawsze był na samej górze działu, jako ten najważniejszy.

@kondotier
Gotowe.

W Reduxy i tak pograją jedynie ci, którzy znają rosyjski. Dostosowanie spolszczenia wzbudziłoby większe zainteresowanie, ale czas pokaże - może kiedyś będą w dziale modów PL.

@Agrael Widziałem. Teraz wstawka modów jest wystarczająco czytelna, aby każdy się połapał, gdzie szukać każdej części i jak instalować.

Jak chyba zauważyłeś, już uaktywniłem też temat dla Poszukiwaczy.

Szkoda tylko, że gdy robiono dla nich tłumaczenie, istniała maniera wciskania go do moda. Teraz jest pole do popisu dla kogoś, kto potrafi porozkładać pliki .db na atomy i wybrać z tego to co dotyczy spolszczenia, oraz dać to w formie gamedaty. I wcale nie musi to być ktoś kto jest tłumaczem.

Tak więc apel do “mechaników”, aby wydobyli spolszczenia z pierwotnych modów.

Może @Junx lub @Gatzek chcieliby rzucić okiem w wolnej chwili na połączone z modami @zaurus-a spolszczenia. Gdyby im się udało, to któryś tłumacz mógłby na spokojnie dostosować spolszczenie pod Reduxy.

Nie tylko ci dwaj, bo takich co “rozbijają” atomy mamy więcej. Nie chcę wskazywać palcem, ale aktywność w robieniu tłumaczeń do addonów i tworzenie minimodów teksturowych, to taka sama umiejętność.