A.r.e.a

Jako ciekawostka to OK ,ale jako stały mechanizm to nie za bardzo widzę zastosowanie na tego typu mechanikę, no chyba że przebudują lokacje pod to .ale też jakoś nie przemawia to do mnie , nie wiem jak długo nad tym pracowali ale mogli te środki\czas przeznaczyć na jakaś inną mechanikę ,i tu pytanie do was ,jaką nową mechanikę byście chcieli ?.

Witam Stalkerów

Grając w Stalkera A.R.E.A. natrafiłem na problem taki iż  nie mogłem kontynuować zadania głównego ponieważ nie mogłem przejść do następnej lokacji(próbowałem innymi przejściami) ale tylko 4 lokacje mają przejścia zaznaczone a nie można przejść na około. W skrócie jak przejść do tych lokacji czy potrzeba stój lub jakieś zadanie?, błąd gry?jakiś przewodnik? mapa/ jakiś przedmiot? W opcjach nie znalazłem. . z Góry dziękuje za pomoc i podpowiedzi!

 

 

Tłumaczenie:

Cytat

Dlaczego brakuje połowy przejść na inne lokacje, a przy próbie przejścia jest napisane “Nie znacie drogi”?

Lokacje otwierają się tylko jeśli użyć określonych przedmiotów, takich jak zestawy map lub rzadkich PDA. Przejścia na inne lokacje można otrzymać u niektórych handlarzy za pieniądze lub artefakty. Niektóre przejścia otwierają się w miarę wykonywania specyficznych zadań (na przykład przyniesienie naszywek) i kwestowych linii u kluczowych postaci.

Źródło: https://www.stalker-area.ru/faq

 dodatkowo na 3 stronie jest filmik, że niektóre przejścia będą się otwierać po emisjach ale nie wiem czy to już działa czy dopiero będzie wprowadzone.

 

Dziękuję za wyjaśnienie i pomoc.

Wyszła duża aktualizacja dla «A.R.E.A» (Atmospheric Realistic Expanding Addon). Zapoznać się z listą zmian można w tym dokumencie. Jest ich dużo. Nowa gra obowiązkowa. 

Link do pobrania: [KLIK]

Wyszło nowe animowane menu dla A.R.E.A autorstwa SnorK. Menu zrobiono w mrocznym, surrealistycznym stylu [WIDEO]

W archiwum: Główne menu + nowa muzyka, ekran wczytywania.

Instalacja: Wrzucić pliki do folderu z grą lub zainstalować przez menedżer modów. I grać.

Link do pobrania: [KLIK]

 

Niedawno też wyszła nowa paczka muzyki dla addonu A.R.E.A autorstwa Ambiguous SnorK.

Ilość utworów w paczce - 22, a czas trwania wynosi 57 minut i 14 sekund. Jak napisał autor, dana paczka muzyki powinna zanurzyć cię w stan rozpaczy i nowy klimat piękna.

Instalacja: Pobrać paczkę. Wrzucić pliki do folderu z grą lub zainstalować przez menedżer modów. I grać.

Link do pobrania: [KLIK]

Globalna aktualizacja wersji Холодильникa.

W skrócie co nowego:

  1. Nowa paczka lokacji.
  2. Start samotnikiem/stalkera jest poza Strefą z niewielkim prologiem fabuły i zmiennością przejścia gry.
  3. Wiele graficznych poprawek i ulepszeń.
  4. Zmieniono wiele zasobów gry (tekstury, materiały, shadery).
  5. Dodano możliwość nabierania czystej wody w studniach i brudnej w niektórych wodnych zbiornikach.
  6. Dla niektórych obiektów na lokacjach dodano “strefy loot’u”, gdzie można znaleźć coś przydatnego.
  7. Wiele dynamicznych obiektów można podnieść i wejść w interakcję z nimi.
  8. Zmieniono system spawnu loot’u i jego kradzieży.
  9. Częściowo adaptowano cząsteczki HD Cinema VFX.
  10. Zmieniono wiele elementów UI.
  11. Dopracowano transport.  Zamiast automatycznych skrzyń biegów we wszystkich pojazdach są teraz manualne skrzynie biegów, zmiana biegów odbywa się na Q i E.
  12. Poprawiono błędy i niedopracowania poprzednich wersji.
  13. Coś jeszcze pewnie…

 

Link do pobrania:

Google Drive: [KLIK]

Torrent: [KLIK]

Działające ograniczenie odległości spawnu NPC:

 

Tak prezentuje się A.R.E.A w wersji zimowej, nie zmieniano tekstur, tylko shadery.

 

Zmieniona chimera z SoC:

 

Uzupełnianie wody w studniach.

 

1 polubienie

GG otrzymał nową zdolność - przypływ adrenaliny. Po otrzymaniu krytycznych obrażeń przez pewien czas pojawia się przyspieszona reakcja i refleks. Aktywuje się ją przyciskiem działania (F). Jako minus szybko wzrasta puls. 

 

Witam. Posiada ktoś spolszczenie do S.T.A.L.K.E.R A.R.E.A mod?:grinning_face_with_smiling_eyes:

@Marcel2003 jak w pierwszym poście danego moda nie ma linków do spolszczenia to znaczy, że takiego nie ma bo nikt nie zrobił.

Dotyczy to każdego moda.

W weekend ma wyjść duży patch do moda, którego głównym składnikiem ma być paczka tekstur wysokiej jakości.

Spoiler

1 polubienie

Moda ograłem przez parę tygodni bardzo powolnego grania i poza zakładem na Jantarze nie ruszyłem wątku głównego. Robiłem sporo zadań, ale wystarczyła jedna pomyłka by cały postęp w reputacji wyzerować… po jakimś czasie nasza reputacja jest tak duża, że sprzedając złote monety barmanowy możemy je odkupić za mniejszą cenę i generować kasę bez wychodzenia z Baru.

Mod daje popalić szczególnie na starcie gdzie zwykli bandyci od razu startują z karabinami szturmowymi. Przez co nie ma problemów z amunicją, ale to też zero progresu sprzętowego - jak nie zaczynasz z bronią do walki na dystans to generalnie jest ciężko a starcia będziemy powtarzać wielokrotnie do skutku. O ile nasza postać rusza się mozolnie jak w symulatorach a’la ArmA czy Operation Flashpoint tak przeciwnicy nie są takimi ograniczeniami obciążeni.

Zapisywać trzeba często także dlatego, że dzięki temu nie będziemy zaskoczeni przez skradających przeciwników - ile razy spowodowali u mnie atak serca to nie zliczę.

Zazwyczaj staram się grać bez dodatkowych modów czy edycji plików, ale tutaj musiałem np. usunąć napromieniowywanie rzeczy w ekwipunku oraz blokady przejść po kilku dniach - byłbym w stanie zrozumieć jak parę przejść się zablokuje, ale tutaj tracimy dostęp do wszystkich poza startowymi. Jeśli złapała nas emisja blokująca - w miejscu gdzie nie ma nikogo kto sprzedałby nam namiary na przejścia - to musimy cofać się w zapisach.

Pomysł na plecaki jako osobny zasobnik na rzeczy był świetny. Pomysł z banknotami jako fizycznymi przedmiotami też - na początku (z naszą niską reputacją) nie dostaniemy za nie wiele, ale i tak musimy to robić by mieć za co żyć.

Napromieniowane jedzenie warto zatrzymywać dla siebie bo te lokalne po jakimś czasie się psuje. A czyścimy je z promieniowania u Sacharowa - opłata jest jednorazowa więc warto zgromadzić jak najwięcej tego jedzenia by opłata się zwróciła.

Dzicz jest naprawdę zdziczałą i żadna postać tam nie przetrwała podczas moich przechadzek tamtędy. A Czerwony Las…

niech moje obrazki przemówią

Spoiler

chimery jak prosiątka dokleiły się do mnie jak do lochy

mimo, że egza pozwalała mi na przeżycie to nie była niezniszczalna i po jakimś czasie się poddałą

niestety strzelbą nie szło trafić nikogo z tak bliska bo kolizja rzucała lufą broni wszędzie - siekiera też nie była zdatna do niczego.

1 polubienie