Tak się właśnie składa, że gram w tego moda na Windows 10 Pro 64 bit. Więc system nie jest powodem Twojego problemu. Stawiam na niewłaściwą instalację. Zrób dokładnie jak pisze tu - OGSE 0.6.9.3 (Final 2.0) a zapewniam, że będzie działał.
Mała podpowiedź - zrób sobie folder i nazwij go np. OGSE i w nim zainstaluj moda. Instalator zrobi sobie w tym folderze OGSE swój folder Program Files (x86) i tak ma być. Tam też zainstaluj Patch kumulatywny 2.10 i polonizację v 2.10.