Crash po zainstalowaniu spolszczenia

Zobacz jaką masz ścieżkę do instalacji moda. Przecież instalator próbuje Ci wrzucić wszystko bezpośrednio do katalogu Program Files. Stwórz sobie jakiś katalog dla moda i dopiero tam instaluj.

Instalator wrzuca tam gdzie chcę czyli do D:\Program Files (86) i wszystko tam idzie. Mam taki zestaw po rozpakowaniu z Mega.

Ja sobie spokój dałem . Sama gra się dobrze zainstalowała: chodziła , etc. Trochę połaziłem , by sprawdzić . Po nałożeniu spolszczenia coś nie grało, gra się nie uruchamiała, z podanym wyżej crashlogiem. Co nie działało, nie wiem. Pokazywalo zamiast obecnej w wersji angielskiej 2.10 w polskiej 2.09.

Wiesz, generalnie opinie o instalacji i modzie są niezłe. Więc postanowiłem. A że coś się miesza to się miesza. Nie pierwszy raz. Popróbuję. Może coś wyjdzie. Może ktoś podpowie, może.

55 minut temu, DaarMoo napisał:

Przy próbie odpalenia mam coś takiego:

i, choć mod zainstalował c++

log jest też ciekawy

* Detected CPU: GenuineIntel Pentium-III, F6/M7/S10, 3001.00 mhz, 32-clk ‘rdtsc’
* CPU Features: RDTSC, MMX, SSE, SSE2

Initializing File System…
using fs-ltx fsgame.ltx
FS: 46069 files cached, 6466Kb memory used.
Init FileSystem 1.021295 sec
‘xrCore’ build 3312, Feb 27 2008

Initializing Engine…
Starting INPUT device…
Loading DLL: xrRender_R2.dll
Failed to load library ‘extensions\ogse.dll’

##called from function 'void \_\_thiscall xrDebug::my\_fail(const char \*,const char \*,int,const char \*,bool &)' in file '\_main.cpp' on line 141  
...Failed - incompatible hardware.  
Loading DLL: xrGame.dll  
stack trace:

0023:057786C8 xrGame.dll  
   
[error][     259]    : Brak dalszych danych.

Co do pierwszego obrazka :

Wersja na 64bity : https://download.dll-files.com/7160fc226391c0b50c85571fa1a546e5/d3dx9_43.zip?0XIlQIbKiP

Wrzucasz do bin to biblioteki DirectXa

Drugi błąd może być spowodowany pierwszym

1 polubienie

Dzięki @Allen ! Jeszcze jedno pytanie o kolejność. Czy pierwsza - mega kompilacja - czy spolszczenie ?

Spolszczenie zawsze wstawia się na sam koniec.

spróbuj jeszcze to wrzucić do bina

extensions.7z

Pierwszy obrazek zniknął, ale drugi wciąż jest.

@DaarMoo spróbuj uzupełnić system o następujące biblioteki (biblioteki dla wersji 64 bitowej systemu, część z nich zapewne już masz zainstalowane):

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable (x64)

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x64 9.0.21022

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x64 9.0.30729.4148

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x64 9.0.30729.6161

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.21022

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.4148

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable - x86 9.0.30729.6161

Microsoft Visual C++ 2010 x64 Redistributable - 10.0.30319

Microsoft Visual C++ 2010 x86 Redistributable - 10.0.30319

Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable (x64) - 11.0.60610

Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable (x86) - 11.0.61030

Microsoft Visual C++ 2013 Redistributable (x86) - 12.0.21005

Biblioteki uzupełniłem aby móc grać w Klondajka 2. Mod pobrałem drugi raz i mam tą samą informację :

Myślę, że mam schrzaniony XR_3DA.exe. Może wymiana na dobry rozwiązałaby problem.

Mod był robiony pod system 32, dlatego z modem również miałem problemy. Być może załatwi sprawę, na pewno nie zaszkodzi (należy pamiętać, aby zaznaczyć tylko -“vcredist_x86.EXE”) - LINK

Ale te wyżej wymienione VC++ trzeba mieć na dysku tak dla 32 jak i dla 64. Miałem podobne problemy z innym modem, a po dograniu VC++ dla 32 ustąpiły. A mam win7/64.

@DaarMoo- Dlaczego koniecznie chcesz mieć moda w katalogu Program Files? Już Ci radzono, aby moda postawić do odrębnego katalogu. To lepsze wyjście, niż później ręcznie usuwać jego pliki. Mod w program Files, może nie widzieć bibliotek. Taka jest uroda modów, że zasady ich nie dotyczą.

Przy rozpakowywaniu mod sam stworzył Program Files. Rozpakował również vcredist_x86EXE. Ja nic nie wymuszałem. Przy Klondajk 2 w dzienniku zdarzeń było info o braku konkretnej biblioteki tak jak u Ciebie @kondotier. W OSGE w dzienniku jest stwierdzenie o błędzie w XR_3DA. Dlatego myślę, że zamiana na działający (u kogoś) ruszy moda.

edit:

@gawron, jak “zaznaczyć” w sytuacji gdy mod sam go rozpakowuje ?

W ten sposób.

Spoiler

Tak też zrobiłem.

Spróbuj doinstalować jeszcze te biblioteki:

https://mega.nz/#!4xolFIzI!C4aFyhJVjXWsktn4LmbJ3FY_UWjwpGLVv1T2W_CoSj8

https://mega.nz/#!x5BGUSAZ!7P-PqSkpxWwQyEgf-SlLPOXxl2FUAX4I3uoMmYXCJR0

Niestety 360 security od razu je wywala. Nawet jak go wyłączę.

Anton, a nie masz działającego w tym modzie XR_3DA ? Podmiany jeszcze nie próbowałem bo nikt nie przysłał.

Pliki są czyste, sprawdzałem. Uwierz mi przyjacielu że gdybym miał ten plik na dysku to bym już Ci dawno wysłał🤔 chociaż wątpie aby to była wina pliku XR_3D.exe (ale warto spróbować):

STALKERZY WYŚLIJCIE KOLEDZE @DaarMoo PLIK XR_3D.EXE Z WASZEJ INSTALKI MODA

1 polubienie

Dzięki Przyjacielu ! Zamiana tego pliku to chyba jedyne rozwiązanie.

Plik z bina już zainstalowanego OGSE, może być ?

XR_3DA.exe

1 polubienie