@AgraelNo właśnie szkoda, że zadecydowali już nic nie robić. Ekipa od moda The Forgotten (albo Forgotton) City do Skyrima zrobiła własną grę na podstawie konceptu fabuły (może się różni) z moda i gra jest dostępna choćby na GOG-u za 80-90 złoty.
Gdyby twórcy Kronik spróbowali zrobić coś choćby na Unity to może Polski ganedev miałby kolejny produkt z którego mógłby być dumny.
Kto wie? Obecnie rynek indie przechodzi z pikselozy 2D do wczesnego 3D więc może pojawi się gra inspirowana Gothikiem?
Poza tym na rynku RPGów z kamerą za plecami posucha (Bioware niby jeszcze istnieje ale to tylko nazwa dla bandy partaczy) co też mogło przyczynić się do sukcesu Kronik.
Co do Returninga - z tego co pamiętam polska wersja pierwszej części była znacznie trudniejsza niż rosyjski oryginał. Niby można grać bez poradnika ale jest spora szansa, że coś ominiemy - zadania, lokacje…
Z klas to nekromanta jest niemal pełnoprawną klasą.
Serdecznie dziękujemy społeczności za zgłaszanie błędów oraz propozycje zmian! Specjalne podziękowania znowu wędrują do naszych Community Heroes, którzy wspierają nas w organizacji poprawek błędów oraz pomagają graczom z ich problemami.
Informacja dla tłumaczy: Platforma Crowdin jest już gotowa i czeka na Was! Zaakceptowaliśmy już wszystkie zgłoszenia (ponad 200!) i możemy zaczynać tłumaczenie. Aktualnie współpracujemy z grupą włoskich fanów z Piranha Bytes Italia i oczekujemy na inne zorganizowane grupy, które są chętne pomóc w koordynowaniu oraz korekcie tłumaczenia. Zachęcamy do dołączenia na nasz serwer Discord i poproszenia administracji/moderacji o dodanie rangi tłumacza. Na przeznaczonych do tego kanałach będziecie mogli komunikować się z innymi tłumaczami oraz otrzymywać wszystkie ważne aktualności odnośnie tłumaczenia. Dzięki!
Lista zmian może zawierać spoilery, ale staramy się ich unikać. Nie wszyscy gracze doświadczyli opisanych poniżej błędów.
Oto lista najważniejszych zmian wprowadzonych wraz z aktualizacją.*
Magia:
Spoiler
Nauka czwartego kręgu daje teraz małą regenerację many (5% co 2 sekundy)
Zmniejszono stałą premię do many po wypiciu mikstury „Eliksir Ducha” z 5 do 3 punktów
Zwiększono wymagania many dla kosturów
Kostury dają teraz niewielką premię do obrażeń magicznych od run i zwojów
Dodano miksturę „Eliksir magicznego potencjału”, która na stałe zwiększa obrażenia magiczne (+5 punktów)
Zwiększono regenerację many z 5% do 10% po wypiciu mikstur „Mikstura odnowy many” i „Długotrwała mikstura odnowy many”
Wydłużony czas działania mikstur „Mikstura odnowy many” i „Długotrwała mikstura odnowy many” odpowiednio z 3 minut do 6 minut i z 5 minut do 10 minut
Balans rozgrywki:
Spoiler
Zwiększono dochód z czeladnictwa u Davisa. Teraz płaci 3/4 ceny, płaci 4 razy więcej za drewno oraz kupuje również „Złotą skrzynię” i „Srebrną skrzynię”
Poprawiono balans niektórych walk z bossami oraz pojedynków u Aleny
Zmniejszono cenę pancerza „Zbroja Rycerska” do 9000 sztuk złota
Inne zmiany w rozgrywce:
Spoiler
Usprawniono system zdarzeń losowych. Poprawiono szanse na pojawienie się niektórych zdarzeń oraz naprawiono wiele zdarzeń nakładających się na główne zadania.
Dodano możliwość dołączenia do tropicieli w Araxos również posiadając umiejętności walki kuszą
Poprawki błędów:
Spoiler
Naprawiono błąd, przez który książka „Podstawy kradzieży kieszonkowej” zmniejszała umiejętność kradzieży kieszonkowej
Naprawiono problemy ze stabilnością, które występowały po wczytaniu zapisanej gry, która została zapisana zaraz po rzuceniu zaklęcia przez innego bohatera niezależnego
Naprawiono błąd, przez który gracz władający bronią dzięki tymczasowego efektu mikstury siły/zręczności zmniejszał zdolności bojowe
Naprawiono błąd w zadaniu „Przełomowe Odkrycie”, w którym misja kończyła się niepowodzeniem nawet po przetestowaniu wszystkich mikstur
Naprawiono błąd w zadaniu „Po nitce do kłębka”, w którym czytanie listu nie powodowało tworzenia wpisów w dzienniku
Naprawiono błąd, przez który gracz nie mógł wycofać się z decyzji opuszczenia gildii Araxos
Naprawiono błąd, który powodował, że dialogi nauki z Allanem wyświetlały nieprawidłowy koszt w złocie
Naprawiono błąd, przez który Odgar nie dawał żadnego prezentu po zakończeniu czeladnictwa
Naprawiono wymagane przedmioty do wytworzenia broni „Wzmocniona kusza” i „Ciężka Kusza”
Naprawiono błędny bonus po zjedzeniu potrawy „Marynowane grzyby”
Naprawiono błędny czas efektu po wypiciu „Długotrwała mikstura odnowy many”
Naprawiono problemy z nieprawidłowymi informacjami na planszach końcowych gry
Naprawiono błąd, który powodował, że Lennart pojawiał się dwukrotnie w świecie
Naprawiono literówki, błędy ortograficzne i inne problemy językowe
Naprawiono inne pomniejsze problemy
Inne:
Spoiler
Dodano funkcjonalność „Rich Presence” także w wersji Steam
Przypominamy, że aktualizacje nie wymagają rozpoczynania gry od nowa! Możecie kontynuować grę z wcześniejszego zapisu.
Jeśli pojawi się aktualizacja, która będzie wymagać rozpoczęcia nowej gry, będziecie mogli i tak kontynuować grę na poprzedniej wersji.
@Zwinny
Ja przechodzę KM drugi raz. Uważam, że zadania w straży są ciekawsze niż w gildii Araxos
Swoją drogą, to w najnowszej aktualizacji pojawiła się fajna opcja, bo możemy zobaczyć na steamie postęp danego gracza w rozgrywce (lvl, rozdział, gildia).
Stwierdziłem, że jednak zagram od nowa i tym razem przejdę grę jako Strażnik. Przy okazji znalazłem kilka ciekawostek.
W siedzibie gildii Araxos są ukryte dwa kufry. Wystarczy pociągnąć za lampę, która jest między dwoma biblioteczkami:
Spoiler
Dobrze ukryta skrzynia w wodospadzie, obok Wilczego Leża:
Spoiler
Dzielnica Rzemieślników w mieście. W jednym z domów (za handlarzem, który ma swoje stoisko) znajdziemy pewnego NPC:
Spoiler
Sam już nie wiem, czy warto to podciągać pod ''ciekawostki", ale niech będzie. Właścicielowi muzeum możemy oddać stare monety. W zamian za 45 moment dostaniemy Stary Miecz. Z nim udajemy się na bagna - niewielka zatoczka, obok Przystani Łotrów:
Kroniki Myrtany działają bardzo ładnie z DX 11 dev 4 oraz Union 1.0l i Ninja + pluginy (nie wszystkie of course). Wygląda super. Zaraz sprawdzę, który texture pack (może ten od Pankera?) da się dostosować do Kronik Myrtany i jedziemy.
@FairFight
Z unionów i pluginów nie korzystałem, ale z ciekawości zainstalowałem jakiś czas temu DX11 i fakt - mod wygląda znacznie lepiej.
Spoiler
A swoją drogą, to ciekawe jak idą prace nad Dziejami Khorinis. Czyżby projekt upadł ? Na ich kanale YT od roku cisza, a ostatni post na FB pochodzi z 3 października 2021 roku.
@FairFight
Z unionów i pluginów nie korzystałem, ale z ciekawości zainstalowałem jakiś czas temu DX11 i fakt - mod wygląda znacznie lepiej.
Pokaż ukrytą zawartość
A swoją drogą, to ciekawe jak idą prace nad Dziejami Khorinis. Czyżby projekt upadł ? Na ich kanale YT od roku cisza, a ostatni post na FB pochodzi z 3 października 2021 roku.
Union 1.0l i Ninja 2.7.12 działają. DX 11 działa ładnie. Nawet tekstury od Pankera i Artemiano działały choć musiałem powywalać sporo z paczek.
Jeśli chodzi o pluginy do Union to nie działał Human Remaster i te przeznaczone stricte dla G2 czyli np. zBugFixes.
Natomiast zabiorę się na serio za Kroniki kiedy wyjdzie mod graficzny do tego pokroju Gothic 2 Gold Remaster lub L’hiver.
Ale ogólne wrażenia bardzo dobre - zadanie ciekawe, konieczność dokonywania wyborów, strzały na plecach (szkoda, że pochew na miecze nie ma), fajnie wyglądający świat. Świetny mod, a jest potencjał na dalszy rozwój.
A swoją drogą, to ciekawe jak idą prace nad Dziejami Khorinis. Czyżby projekt upadł ? Na ich kanale YT od roku cisza, a ostatni post na FB pochodzi z 3 października 2021 roku.
Według stanu na koniec lutego prace trwają. Są w fazie kończenia paru rzeczy dotyczących gry i testują. Gra będzie podobna do Kronik. Fabuła podobna.
@Agrael Taaa… prace nad DK wciąż się posuwają, minimalnie, ale tak. Na ich stronie wciąż otwarta jest rekrutacja, a o: Rekrutacja do załogi moda. Ogólnie srogo dali dupy z brakiem jakichkolwiek informacji na temat moda. Może część forum mogłaby zaoferować pomoc. Wtedy mod wyszedłby już po 2-3 miesiącach.
A ja muszę się zmusić do ukończenia Kronik… może jakąś solucję odpalę i nieco skrócę czas gry???
Mod jest wybitny, na pewno jest mało modyfikacji fanowskich na taką skalę do gier, czyste oddanie
Ja drugi raz zacząłem ale pod straż i dwurękę ale trochę się przejadłem i nie odpalałem gry od jakiegoś czasu ale znowu mi ochota wraca, tym bardziej że nie znam całej fabuły straży