Być może będzie to rejon portu rzecznego w Czarnobylu-
Na zdjęciach poniżej znajduje się port rzeczny, o którym mówisz. Nazwano go cmentarzyskiem statków i “stoi” tam do dziś, przez przeszło dwadzieścia lat. Niektóre ze statków brały udział w likwidacji, a reszta została porzucona przez ich właścicieli po katastrofie w Czarnobylu z uwagi na wysoki poziom promieniowania.
Widac, ze tworcy gry naprawde sie postarali z odwzorowaniem lokacji. Mozna by powiedziec, ze te zdjecia wygladaja zupelnie jak stalker, tylko sa ladniejsze.
Zaton to właśnie Darkwater wspomniany na początku tematu.
Być może będzie to rejon portu rzecznego w Czarnobylu-na jednym ze screenów czy też fan-artów można dostrzec na wpół zatopioną barkę,więc prawdopodobnie to właśnie będzie Darkwater.Obraz jest nawet zatytułowany Zaton,a jest to właśnie port rzeczny:
Mnie aż tak nie interesują pierwowzory lokacji z gry, zostały przerobione na jej potrzeby. Bardziej interesuje mnie jak to będzie wyglądało i jak będzie się tam walczyć z Zoną i jej atrakcjami
Najbardziej zastanawia mnie gdzie znajduje się lokacja Zaton, która ma być nowym miejscem w grze. Została odwzorowana na podstawie istniejących miejsc i jest duże prawdopodobieństwo, że Zaton to właśnie Darkwater wspomniany na początku tematu.
Limańsk jest prawdopodobnie odzwierciedleniem miasta Czarnobyl,w zaokrągleniu można to tak określić.
I pewnie stąd są te zdjęcia które się pokrywają według mnie z rzeczywistością. Pomimo tego, że Limańsk jest wymyślony są w nim fragmenty rzeczywistości.
Wysypisko jest odwzorowaniem terenów, gdzie w rzeczywistości znajduje się cmentarzysko maszyn. To jedynie wariacja na temat tej lokacji, bowiem twórcy nie ukazali nam właściwego fragmentu.
Instytut Agroprom
Instytut Agroprom również w pewnym sensie pochodzi z “Pikniku na skraju drogi”, więc nie ujrzymy go w rzeczywistości.
jedynie co to pewnie Kordon
Jedynie przedsionek Kordonu można uznać za prawdziwy. W rzeczywistości znajduje się tam posterunek wojskowy, reszta jest wymysłem twórców oraz mieszanką charakterystycznych miejsc i obiektów.
Ale miejsca w Limańsku odpowiadają pewnym zdjęciom które gdzieś widziałem (min. plac zabaw i chyba ten mostek z podejściem pod dom). Czerwony Las ma chyba taki sam ksztat w rzeczywistości. chyba ja YuoToube jest filmik który przedstawia oryginalne zdjęcia i ich odwzorowanie w grze jak znajdę to wrzucę.
Dzięki za szczegółowe wyjasnienia tak też myślałem że Limańska nie ma w rzeczywistosci, jedynie co to pewnie Kordon oraz Wysypisko i Instytut Agroprom istnieje naprawde.
Wiesz może czy Limańsk jest taki sam w rzeczywistosci
Mała poprawka: miasto Limańsk nie istnieje w rzeczywistości, co nie wyklucza faktu, że w grze znajdują się istniejące obiekty.
Dolina mroku czy Rostok i zachodnia częśc tej lokacji Dzicz są gdzies na necie zdjecia tych lokacji??
Dolina mroku została utworzona prawdopodobnie na podstawie jakiejś opuszczonej fabryki, a sama Dzicz ze słynnym Barem na czele pochodzi z “Pikniku na skraju drogi” braci Strugackich.
Pewnie rozumiem cię doskonale, zapomniałes dodać ze nie tylko budynki Prypeci są zmniejszone ale i całe te miasto.Wiesz może czy Limańsk jest taki sam w rzeczywistosci jak w grze pewnie też nie. I jak z lokacjami takimi jak Dolina mroku czy Rostok i zachodnia częśc tej lokacji Dzicz czy są gdzies na necie zdjecia rzeczywistych odpowiedników tych lokacji??
Może nie do końca, ale zawsze coś charakterystycznego dla danego terenu się znajdzie. Dajmy dla przykładu Oko Moskwy - w rzeczywistości jest to wielki radar liczący aż 10 kondygnacji, w grze niestety twórcy musieli go zmniejszyć trzykrotnie i podobnie było też z budynkami w Prypeci.
Kto wie czy wszystkie lokacje dostepne w Shadow of Cherobyl sa w rzeczywistosci dostepne czy tylko część
Tak jak piszesz, tylko część lokacji z gry istnieje w rzeczywistości. Mam tu na myśli elektrownię w Czarnobylu, miasto Prypeć, Bagna, Wysypisko, Kordon, Czerwony Las i Jantar. Niestety, lokacje te niekiedy odbiegają od rzeczywistości i w grze ukazany jest tylko ich słuszny fragment oraz poszczególne, charakterystyczne obiekty, jak Oko Moskwy.
Zdjecia robią wrazenie dobra robota, zawsze wiedzalem ze to co widac na ekranie w grze nie jest tylko i wyłacznie wymyslone i zrobione przez grafików a raczej wiernie odtworzone miejsca na Ukrainie.Kto wie czy wszystkie lokacje dostepne w Shadow of Cherobyl sa w rzeczywistosci dostepne czy tylko część??
Prawdopodobnie te wagony były zawalidrogami i zostały poprzewracane bo tarasowały przejazd ciężkiego sprzętu,a reszta zniszczeń to już dzieło człowieka i upływającego czasu.
Ciekaw jestem kto lub co i po co powywracało te pociągi. Przecież tego ot tak sobie człowiek takich rzeczy nie robi albo w jakimś celu albo tego nie rozumiem. Poza tym gołymi rękoma się tego nie zrobi więc ciągnąc ciężki sprzęt do tego to już zupełna paranoja dla mnie.