Powrót do Zony

11 minut temu, Safuh napisał(a):

albo jestem meganoobem

No jesteś :grin: chyba nieogarnięty fest, przecież ci już łopatologicznie po kolei wytłumaczyłem jak to się robi, także przy otwieraniu sejfu masz “Pomoc” no to już nie wiem jak ci pomóc.

Albo wiem :blush:, włącz sobie jakiś filmik z moda i popatrz jak typ otwiera jakiś sejf, co klika po kolei i może załapiesz.

oglądałem filmiki i nic tonie dało dalej pokazuje albo 1 lub 0

@Safuh jak nie moje to może tłumaczenie od kondotiera ci pomoże.

Safuh - spawner:

https://drive.google.com/file/d/1IOXqQZERAyZnXF0tWaf3Se43U73fH7sS/edit

lub: https://disk.yandex.ru/d/onVHl3r0I07AxA

Wgrywasz pliki spawnera w gamedatę moda.

W czasie gry esc, potem f1 iszukasz tego czego ci potrzeba.

p.s. spawner działa na wersjach: 1.077, 1.078 i 1.0821

No i “Wędrówka” ukończona ogólnie podobał mi się ten rozdział bardziej niż “Przygoda”. Plusy i minusy podobne.

Mod w zasadzie rozgrywa się na jednej sporej lokacji, całkiem fajna, gęsto pokryta roślinnością. Dla mnie nowa, chyba nigdy dotąd jej nie widziałem.

Jest całkiem długi, sporo różnorodnych zadań jak w poprzedniku.

Troszkę bogatszy też jest arsenał broni, szczególny plus za Uzi, rzadko spotykany w modach, ze staroci jest SWT.

Zabrakło, za to Anomalnych broni, jedną do kupienia widziałem u handlarza.

Tu także możemy zdobyć unikatowe artefakty z ciekawymi właściwościami ale tym razem do kupienia u jednego handlarza, ceny wysokie, ja nie miałem na nie kasy.

Modyfikacja broni i pancerzy delikatnie zmieniona na plus, jeden z niewielu modów, w których praktycznie nie modernizowałem sprzętu bo droga :smiling_face:. Tu latałem w kombinezonie Najemników z podbitym udźwigiem i dodatkowymi slotami na arty. W jakiejś pukawce zwiększony magazynek i to wsjo.

Kolejny plus to opcjonalna linia fabularna na Kordonie gdzie gramy zupełnie inną postacią.

Tu też mamy sporo cutscenek i fajną muzyczkę.

Fajny jest też randomowy spawn różnych grup na miejscówkach, raz handlarze, raz wojsko, czy walczący ze sobą npce, albo mutanty.

Minusy:

Jak i w poprzedniku kilka momentów gdzie można się zawiesić.

Irytujące walki z wszystkimi nożownikami, którzy dodatkowo są sprinterami.

Porywacze w Ghillie suit, kilka pierwszych spotkań było ok, ciężko ich wypatrzyć, trzeba się rozglądać dookoła żeby nas nie zaszli. Ale po kilku spotkaniach zaczeli mnie irytować bo akurat pojawiali się jak gdzieś przystanąłem bo coś miałem zrobić ważnego.

Tak samo finalny “pościg” za nami ze spawnującymi się żołnierzami.

Misja na zebranie 200tyś z bonusowej linii fabularnej, nudne i powtarzalne zbieractwo, straciłem na nią kilka godzin w dwa dni grania.

Moja ocena 8,5/10.

Ps. Ta mała trzecia lokacja z anteną na budynku to jakaś mapa z multiplayer? Też jej nie kojarzę.

No i pora na “Wspomnienia” widzę, że wreszcie polatam z pepeszką :hugs:

2 polubienia

Ta lokacja ze starą zniszczoną antena była już wcześniej w innych modach.

Tak z 20 modów kojarzę w których jest ta lokacja w różnej klimatycznie scenerii.

Witam

Zaczynam przygodę z tym modem i niestety już na początku utknąłem w miejscu gdzie jest sejf i trzeba wpisać kod dostępu… pomoże ktoś jaki to kod by ten sejf otworzyć?

@miramar

Chodzi Ci o sejf z zadania pobocznego “Wierny przyjaciel”?

Podać kodu się nie da, bo szyfr za każdym razem jest inny. Ogólnie temat z sejfami był wielokrotnie poruszany, sprawdź na przykład Powrót do Zony.

W dniu 19.05.2024 o 11:58, Agrael napisał(a):

@miramar

Chodzi Ci o sejf z zadania pobocznego “Wierny przyjaciel”?

Podać kodu się nie da, bo szyfr za każdym razem jest inny. Ogólnie temat z sejfami był wielokrotnie poruszany, sprawdź na przykład Powrót do Zony.

Bardzo dziękuję za pomoc, spróbuję to ogarnąć

Jestem w trzeciej, ostatniej fabule (trzecim modzie), ta z partyzantami i Komitetem. Chyba już końcówka moda, z oddziałem weszliśmy do labu. No i teraz mam dostać się do Bloku B, niby prowadzą tam dwie drogi, drzwi na poziomie 3 ale gdy do nich podchodzę jest napis, że są zamknięte od środka więc chyba to nie tędy.

Druga droga przez tunel kolejowy, stoi ciuchcia z dwoma wagonami, w jednym schowek, niby jest w nim klucz do jakiejś sekcji w Bloku B ale gdy podchodzę do głównych drzwi to jest napis Zamknięte i nic ten klucz nie daje. Jak wejść do Bloku B, na filmikach jest chyba jakaś starsza wersja moda, nawet ten lab jest inny więc nie za bardzo mi pomogły.

Już za bardzo nie pamiętam, ale kod do jakiegoś bloku/drzwi miał… - I tutaj nie chcę spoilererować, - powiedzmy, że były czystoniebowiec. Można się na niego natknąć w jednej z odnóg labu. Trzeba też wyłączyć zabezpieczenia laboratorium, żeby móc dostać się do niektórych poziomów, chyba tak to wyglądało.

@AgraelTa zabezpieczenia wyłączyłem, biegać po labie mogę tylko ciekawe gdzie niby ten Czystoniebowiec. No nic jutro jeszcze raz od wejścia przejdę wszystkie zaułki może jakiś tunel/drzwi czy coś pominąłem, a może znowu jakąś kartę znajdę, o a może ten hologram Administrator coś mi otworzy nowego. Zobaczymy.

@tom3kb

A przechodziłeś przez ten tunel?

Spoiler

https://www.youtube.com/watch?v=FYoS63ZQOLU

Mniej więcej 25:40. Jeszcze istotny moment jest w 29:33.

@Agrael no właśnie nie, ja poszedłem głównym zadaniem, spotkałem się ze znanym stalkerem z drugiej części gry i poszedłem do labu. A widzę oni weszli do tunelu kolejowego od drugiej strony i z mojej strony się tych drzwi nie otworzy. Ciekawe jak u mnie ten wątek skończyć. Czy teraz mogę wyjść głównym wyjściem z labu, czy będzie ten gość w barze i razem z nim iść tak jak tutaj.

Znalazłem u Huga odcinek z przejściem labu po opowiedzeniu się za partyzantami:

Spoiler

https://www.youtube.com/watch?v=6Ynf73-wy40

Co ciekawe, jak pierwszy raz przechodziłem ten dodatek, to też zszedłem do laboratorium z partyzantami, ale pamięć już nie ta, więc za bardzo nie podpowiem.

@Agrael lab przeszedłem, sprawę posuneło wypuszczenie Kontrolera z celi i zejście do tunelu z pociągiem.

Ale teraz mam problem, jestem z

Spoiler

Szramą

Nad bajorkiem i mam w anomalii Lustro zrobić swojego klona, znaleźć specjalne miejsce podpowiedź brzmi: drzwi, wrona lampa, głowa.

O co chodzi, przez drzwi mogę przejść, jak wejdę w jakiś punkt na brzegu, obraz robi się żółty i nad drzwiami respi się wrona ale jak tylko z niego wyjdę ona odlatuje, zabić też jej nie można. O co kaman w tej zagadce?

@tom3kb

Aa prawda, przecież był jeszcze kontroler.

Jeżeli chodzi o klona, to trzeba podchodzić w odpowiedniej kolejności do obiektów w tym bajorze.

Spoiler

https://www.youtube.com/watch?v=Nx0NPBWw4EU

1 polubienie

@Agrael w życiu bym tego nie rozwiązał. Myślałem, że trzeba podejść do tych wymienionych rzeczy czy coś, a nie wchodzić w punkty i patrzeć czy coś się dzieje, chociaż niby taka była podpowiedź. No ale już popchnięte dalej.

@tom3kb

No, ja się na początku za bardzo nie orientowałem.

Ale tak swoją drogą, to zostało Ci już niewiele gry.

Jak chcę włączyć setupa wyskakuje to:

I tutaj pełny film:

2024-07-16 18-40-05.mkv