@Polski_Szogun no bo jakiś “exek” no to dla niego już podejrzana rzecz.
Twoja wola czy instalujesz czy nie.
@Polski_Szogun no bo jakiś “exek” no to dla niego już podejrzana rzecz.
Twoja wola czy instalujesz czy nie.
To instaluje koniec kropka ![]()
Polski_Szogun - gram, polecam.
Tzry fabularne mody + jeden na przeżycie w jednym.
p.s. - to bedzie przydatne, jest takze wersja PL.
https://stalkermod.ru/modyi-zov-pripyati/stalker-vozvrashhenie-v-zonu-dlc.html
https://stalkermod.ru/treneryi-stalker/spavner-stalker-vozvrashchenie-v-zonu.html
Witam. Man problem z zadaniem anomalna dusza. Doganiam stalkera i zastaję klęczącego pod tą dużą skałą, w rozmowie jedyne dostępne opcje dialogowe to: “precz mi z oczu” i “zastrzelę cię” po wybraniu którejkolwiek z nich stalker zaczyna uciekać i nie mogę go dogonić. Na mapie nie ma znacznika stalkera - tak jakby się rozpłynął?
Witam i dziękuję za pomoc, W międzyczasie zorientowałem się, że artefakt który znalazłem w tym obozie ze snorkami (ten który miał jakieś ukryte właściwości) sprzedałem za osiem tysięcy Nabojowi (była opcja dialogowa odnośnie tego artefaktu - najpierw dawał pięć, ale można wytargować osiem) i prawdopodobnie trzeba mieć ten artefakt w zasobniku, aby odpowiednie opcje dialogowe się pojawiły? Mam pytanie o jego właściwości i czy dalej w grze do jakiegoś zadania będzie potrzebny? Jeżeli dalej do zadań w grze nie będzie potrzebny to sobie go odpuszczę ponieważ ładny kawałek gry musiałbym się cofnąć. Nie chcę powtarzać misji szczątki powinnościowca, która była dla mnie jak dotąd najbardziej upierdliwa.
Teraz gdy odpaliłem grę i porozmawiałem z tym uciekającym stalkerem - niejakim Chlastem, wybierając opcję “precz moich oczu” zadanie zostało anulowane i nie mam go już w dzienniku misji.
@brix32 tu praktycznie każde zadanie ma kilka możliwości zakończenia, często też na różnym etapie więc graj jak chcesz i się nie przejmuj. Jeśli nagrodą jest artefakt to na bank ma on jakieś ciekawe i nietypowe właściwości, nie pamiętam już jakie miał ten.
Np któryś jak nosiłeś to piszczał gdy byłeś w pobliżu schowka albo np dodatkowe obrażenia w broni od ognia itp itd.
Ale nie jest to coś co jest konieczne do ukończenia moda, zresztą takich różnych artów znajdziesz/otrzymasz jeszcze sporo.
Dziękuję za odpowiedź i przechodzę dalej do zadań - wezmę eksplorację tego schronu w którym na początku jest sejf - tutaj muszę sobie przypomnieć jak się otwiera sejfy. Był jakiś mod w który grałem z sejfami do otwierania, ale nie pamiętam już jak to idzie. Jednak wcześniej pochodzę trochę po lokacji w poszukiwaniu użytecznych przedmiotów. W związku z tym mam pytanie związane z poradnikiem do moda, mianowicie z tegoż poradnika wynika, że w gospodarstwie gdzie ma swoją siedzibę Nabój, jest gdzieś kombinezon stalkera. Koledzy może pamiętają w którym miejscu? Dysponuję tylko berylem m5 - zdobytym przy okazji wykonania jakiegoś zadania, czy w grze będzie on lepszy od tego beryla,? Zaglądałem w najróżniejsze zakamarki gospodarstwa z wyjątkiem tych miejsc do których drzwi są zamknięte, ale kombinezonu stalkera nie znalazłem.
@brix32 otwieranie sejfów było tu tlumaczone kilka razy np:
Pomoc jest też w “opisie” okienka sejfu.
A co do kombinezonu to nie pamiętam, a byłeś na dachu budynku tym chyba co przy nim stoi samochód do naprawy, tam był jakiś schowek ale nie pamiętam czy to ten.
Witam. Sejf z zadania “wierny przyjaciel” otwarty dzięki twojej pomocy drogi kolego tom3kb, trzeba po kolei od pierwszego miejsca na górze wpisywać cyfry przypisane literom alfabetu. Jeżeli pojawią się pytajniki na pozycjach, które już przeszedłeś to wszystko jest w porządku i idziesz dalej. Zabawa zaczyna się gdy pytajnik pojawia się na pozycji w którą masz wpisać liczbę - trzeba zgadywać i jeżeli trafiłeś to koło przekręca się w lewą stronę, a wtedy idziesz dalej Jeżeli nie trafiłeś to zaczynasz od początku od pierwszej pozycji na górze. Trzeba uważać aby omyłkowo nie wpisać cyfry związanej z poprzednią, albo następną pozycją. Tak się domyślam, ponieważ w pozycjach które miałem do odgadnięcia pytajniki się nie pojawił i sejf został otwarty.
W sejfie znalazłem czarną skrzynkę ze śmigłowca - ochotę na nią wyraża Elektronik. Mam czarną skrzynkę oddać, czy zatrzymać, ponieważ będzie ona potrzebna do jakiegoś zadania?
Po wypełnieniu zadania jako nagrodę otrzymałem strzelający radioaktywnością skrócony ak - można w grze doczepić do niego jakiś celownik optyczny, czy nie i z dalszych jego przeróbek zrezygnować i przeznaczyć je na coś lepszego?
Witam. Mam następny problem - droga na Zaton. Od Kapitana dostałem zadanie odnalezienia przejścia, po dotarciu do miejsca odpoczynku w domu. W miejscu gdzie jest znacznik zadania odstrzeliłem trochę mutantów, odnalazłem tego unikalnego toza i pozostaje pytanie co dalej? To jest o zadanie przy którym Kapitan powiedział, że w razie czego przyjdzie z pomocą.
@brix32 a oni nie mówili, że przejście jest w anomalii koło jakiegoś drzewa i trzeba było ze trzy razy je okrążyć żeby nas przeniosło? Czy coś w tym stylu.
Droga, zakręt, w drugiej części lokacji, drzewo.
Po spełnieniu części fabuły masz okrążyć w/w drzewo przy drodze - część drogi prowadzi przy budynkach przysiółka a druga część prowadzi między anomaliami cieplnymi pod baldachimem z drzew.
Można w trakcie rozgrywki powrócić na tą lokację z zatonu lub poprzez przewodnika w barze na zakładzie jupiter.
Przewodnik oraz rzeczone drzewo:
Dziękuję za wskazówkę i próbuję coś z tym zrobić. Na razie przechodziłem drogą z tunelem z konarów drzew i mnóstwem anomalii, znalazłem skrzynię z łupem bandytów zamkniętą - jak ją otworzyć? oraz skrzynię z amunicją i ulepszeniami - otwartą.
To drzewo odnalazłem, mimo to nie wiem co dalej robić, na mapie żółty znacznik zadania jest u wejścia do jakiegoś budynku sklepu ?
@brix32 a tam w tej wiosce to nie było paru dokumentów do znalezienia najpierw? Np w zamkniętym budynku co wchodzimy do niego przez dach.
Skrzynia bandytów przy transporterze opancerzonym? To miejsce fabularne, w tej wiosce porywają cię bandyci i musisz uciec z niewoli.
Na forum był poradnik do moda jakby co.
@edit
O masz, trzymaj: Powrót do Zony (tryb „Przygoda”) - poradnik
Hej, gram aktualnie w DLC ‘‘Wspomnienia’’ na pierwszej lokacji, jest wzmianka na temat schowku legendarnego stalkera, i że trzeba go znaleźć poprzez skorzystanie z wiedzmich kręgów. Wie ktoś, gdzie ten krąg się znajduje?
Na pierwszej lokacji? Pierwszą we Wspomnieniach jest Czerwony las, a tam chyba nie było takiego zadania ![]()
‘‘Wędrówka’’ pomyliło mi się, pierwsza lokacja to Wschodnie Bagna.
Niestety nie pamiętam. @tom3kb chyba ostatnio ogrywał PdZ, to może będzie wiedział.
Nawet jeśli robiłem takie zadanie to nie kojarzę już żadnych “wiedźmich kręgów”.
Ale wiem o co chodzi https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czarcie_koło. Na lokacji muszą być jakieś okręgi z grzybów ![]()
@edit
@hadam jest tak jak mówiłem, pierwsze minuty na filmiku