Tytuł oryginalny: Возвращение в Зону
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 (repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 10.08.2021 r. (OBT), 09.05.2023 r. (najnowsza wersja)
Autor: Jek@n
Autor spolszczenia: @gawron
Śr. długość rozgrywki: (ok. 46 godzin)
OPIS:
Spoiler
Wyjątkowość „Powrotu do Zony” tkwi w tym, że tak naprawdę mamy do czynienia z czterema modami w jednym.
-
„Przygoda”:

Fabularno-rozgrywkowy tryb, który kontynuuje historię Inżyniera z modyfikacji „https://stalkerteam.pl/t/topic/25886” i ma miejsce po wydarzeniach z Zewu Prypeci. Na swojej drodze gracze spotkają wcześniej poznanych stalkerów oraz dowiedzą się, jak potoczył się ich dalszy los. Akcja rozgrywa się na trzech znanych lokacjach z oryginału oraz kilku dodatkowych, których łącznie jest 10.W trybie znalazło się również miejsce na sporą ilość zadań pobocznych, a wiele z nich można ukończyć na kilka sposobów. Ponadto zaimplementowano kilka mechanik w postaci dialogów z perspektywy trzeciej osoby, wykorzystano materiały eksploatacyjne do ulepszeń lub dodano artefakty z oskryptowanymi właściwościami. Tryb nie jest nastawiony na hardkorową grę - wszelkie utrudnienia są czasowe i stosunkowo łatwe do ominięcia.
-
„Przetrwanie”:

Jak sama nazwa sugeruje, głównym celem staje się walka o przeżycie. Tryb został także zaprojektowany w specjalnym, dynamicznym i hardkorowym stylu. W sam raz dla tych, którzy lubią uciekać przed wrogami oraz nieustannie trzymać palec na spuście. Warto dodać, że tryb posiada własną fabułę. -
„Wspomnienia”:

Stosunkowo prosty, niezbyt wymagający tryb fabularny z trzema nowymi lokacjami. -
„Wędrówka”:

Tryb, który wprowadza dodatkowy wątek fabularny na trzech kolejnych lokacjach z wieloma dodatkowymi zadaniami.
Podziękowania:
Spoiler
- GSC Game World
- Makdm
- @Cromm_Cruac
- Michael_rast
- Nikołaj Bołotow (GeJorge lub Nick_Mondyfic)
- Iwan Bielakow
- Diesel z АМК
- Kanał na YT: Shadovv_Man
- Encyklopedia Stalker Wiki
Testy:
- TopSecret
- Опричник
- Iwan Bielakow
Wykorzystane utwory muzyczne:
- Burzum
- Robert Reach
- Lady Pank
- Mooze
- Orbital
- Future Sound Of London
- Константин Ступин
- Виктор Баранов
- i inne.
PORADY:
Spoiler
- Tryb „Przygoda” - Powrót do Zony (tryb „Przygoda”) - poradnik.
- Tryb „Przetrwanie” - Powrót do Zony (tryb „Przetrwanie”) - poradnik.
GALERIA:
INSTALACJA:
Spoiler
Zalecana kolejność instalacji:
- Pobieramy komplet Retrieval mod 1.0834, modyfikacja jest w wersji samodzielnej, nie wymaga instalacji podstawowej wersji gry.
- Uruchamiamy instalator (Retrieval_mod_1.0834) i wskazujemy mu wcześniej wybrane miejsce instalacji moda.
- Do gamedaty modyfikacji kopia (ze zgodą na zamianę) plików spolszczenia. Załączony plik fsgame tworzy folder z zapisami w katalogu głównym.
- Grę uruchamiamy ze skrótu na pulpicie - Stalker_Retrieval_mod.
LINKI DO POBRANIA:
Spoiler
Mod:
- Google Drive - [KLIK]
Spolszczenie:
- Nasz serwer - [KLIK]
- Cloud Mail - [KLIK]
- Testy spolszczenia: @smox, @mkk7
Pomoc związana z bronią: @Szczepan9205
Paczka graficzna do wersji kompletnej (wyłącznie jako nieobowiązkowy dodatek):
Spoiler
Co w paczce? Zmieniona pogoda i tekstury nieba, na 3 lokacjach inna trawa, zmieniony modele lornetki i jednego stalkera, dodany TOZ-194, zmieniony dymek po wystrzale, łuski lecą na prawo. Zbiór został zrobiony pod upodobania autora, ale jeśli ktoś ma ochotę, to proszę.
Instalacja: pliki z rozpakowanego archiwum kopiujemy na zainstalowane spolszczenie.
- Cloud Mail - [KLIK****]



























































