Grawigun można dostać via kwest w wiosce kotów - zamiana za coś tam (nie pamiętam) i jest potrzebny na Jantarze do strącenia szturmowika - Mi-24 - kwest.
Hello again
Rozwiązałem stare problemy, więc czas na nowe…
Po nieudanej ewakuacji z CZAES2 (helikopter w ogniu…) i wyłączeniu creditsów przeniosło mnie na środek lokacji (jeden z tych wielkich emiterów, “6 kul”) z zadaniem oczyszczenia jej z zombie* (właściwie z zombifikowanych stalkerów/wojskowych) w liczbie 147 osobników (+ kilku zwykłych zombie, kilka mutanów (chimera, mięsacz i tuszkan) oraz sporo Monolitian). Po ich ubiciu pojawia się zadanie oczyszczenia z zombie* CZAES1.
I tu, wot, zagwozdka - nie znalazłem przejścia powrotnego z CZAES2 na CZAES1. W standardowym miejscu schody na dół kończą się “pustym” wyjściem - krótki lot w dół…
A na tej bramie z prawej strony od zejścia do sterowni nie ma teleportu?
, aż musiałem sprawdzić. Chyba bym nie przegapił, ale…
Jedyne dwa teleporty w okolicy, to te przenoszące pod drabinki, kiedy chcesz zacząć spacer przez kilkanaście teleportów z rzędu.
Za dużo tych modów i rozwiązań, aby spamiętać. Na bramie nigdy nie ma tych latających pierścieni, tylko trzeba do niej się mocno zbliżyć i trochę w prawo, lewo.
Ale zobacz po przeciwnej stronie zabudować elektrowni, czy nie ma zwyczajnych przejść pod tą częścią biurową. Teleporty bez pierścieni, mogą być też na wrotach z których wychodzą tory. Np. dokładnie na przeciwko, jak się z CEA1 wchodzi do podziemi, lub trochę w lewo, tam gdzie jest ta poprzeczna estakada.
obleciałem kilka razy wszystkie wrota na lokacji, z torami i bez. Efekt jak wyżej… Tzn. odwiedziłem zmumifikowanego Sidora i teleportowałem się na najwyższy komin, ale to niezupełnie to, czego szukałem.
Myślę nad dodaniem własnego przejścia lub teleportu, ale na to jestem za chudy w uszach, niestety.
Grałem tak dawno, że niewiele z moda pamiętam. Ale chyba wychodzenie z CEA2 na pozostałe lokacje nie ma sensu, bo nic się tam nie dzieje. I na koniec trzeba zwyczajnie zamknąć grę, bo nie ma zakończenia. Ale to nie na 100% informacja, bo to mogło być w innym modzie. Ale tak zawsze jest, jak pomijamy oficjalne zakończenie.
ale dlaczego “pomijamy”?
Tam było oficjalne zakończenie - smutne trochę, bo zostawili bohatera na lodzie i nie ewakuowali, ale potem były napisy (creditsy, jak kto woli) i potem freeplay.
Bacenty - od razu widać, że w wojsku nie byłeś, a co do pomijamy i zakończenia to obejrzyj sobie zakończenie moda “W (matni/zapadni) potrzasku” ).
Jak się traktuje młodszych stopniem w sztabie.
Dlatego, że autor moda nie przewidział dalszego scenariusza, albo zostawił sobie furtkę na jakiś dodatkowy fragment. A jak na razie, to tylko Czas Sojuszu był jako tako kontynuowany. Ale i tam, zapowiadana kontynuacja na ostatnim zapisie, zamieniła się w nowego moda, którego grać trzeba było od początku, bo zapis nie działał.
We wszystkich modach w jakie grałem, a miały taki freeplay po napisach końcowych, szło się bez akcji na Kordon i tam już nie było wiadomo co robić. Można było tylko podziwiać tekstury, o ile były tego warte. Najwyżej można było zastrzelić jakiegoś psa i przeprowadzić dialog typu “Nic nie wiem, nie powiem”.
akurat byłem. Dawno, bo dawno, ale byłem (95/97, jesion, KPW Hel(l)
pewnie nie będzie jakichś wypasionych misji, ale chciałem sobie poczyścić lokacje z “zombirowanych”. Na CzAES2 było ich 147, a trzeba oczyścić każdą lokację po kolei… Taka fanaberia.
Dobra, to by było na tyle, jeśli ktoś mądrzejszy ode mnie nie ma pomysłu, jak przejść z CzAES2 na CzAES1, to nie ma co międlić tematu…
Propozycja ode mnie:
http://gk-stalker.xyz/index.php?do=forum&action=showtopic&id=53
translator + intuicja - bo w 90% tłumaczenie z google jest debilne i dasz radę.
Nie przeniosłem z forum Universum Stalker swojego tłumaczenia solucji/solucja w PL i nie ma jej na tym forum, wspomniane forum już nie istnieje i cala robota poszła w pi… znaczy się w kibini mater jak to się kiedyś mawiało.
p.s. kiedyś zamiast księdza w wojsku był oficer polityczny
p.s. 2 ten drugi adres/link to solucja z obrazkami(przykład):
Убиваем их и бегает по стадиону… и бац.. нас перекидывает на кордон..
(tłumaczenie własne: Zabijamy ich (Monolitowców) i biegniemy na stadion (Klub Sportowy “Reaktor Piołun(Czernobyl)” ) … i bach, przenosi/teleportuje nas na Kordon.
p.s. 3 jakby co to daj znać to ci od ręki przetłumaczę.
A to, to co jest?
Wszedłem na forum moda i przeszukałem wpisy o interesującym Cię teleporcie. Pytań o niego było kilka, ale nikt nie wskazał gdzie on jest.
Obejrzyj od 44 min ten filmik. Tam ze słów jutubera wynika, że ten finał jest urwany, bo miało być dokończenie z PD 2.
https://www.youtube.com/watch?v=x2Z8jUus4KI
Kondotier - nie znalazłem tam tego co kiedyś przetłumaczyłem na Stalker Universe.
Bacenty - masz tu od Cichego:
Dzięki , dzięki , ale znam i filmiki (chyba z 4 finały widziałem) i solucje pl i rus. Rosyjski nie jest dla mnie problemem, uczyłem się.
Wszystkie filmiki kończą się napisami, a solucje - przejściem na CzAES2.
Wypadnie chyba zakończyć przygodę z majorem Diegtiarowem, chyba, że ktoś kumaty podpowie mi, jak teleportować się z CzAES2 (gdziekolwiek) albo przywrócić stare przejście z CzAES2 do sterowni Monolitu.
Dałem się namówić i zagrałem wczoraj, znalazłem ushi itd/itp ale nie mogę odnaleźć tego zas…markanego kluczyka w piwnicach wioski kotów.
W beczce, w prawe piwniczce.
Dzięki, sprawdzę.
Miałem filmik, ale nie chciał się wkleić na forum.
Posta zostawię abym w przyszłości nie próbował wracać do tego wynalazku(kijem nie tykać)!