Prawo Diegtiariowa

kiku - aby móc robić zapisy jak w kazdym innym modzie, przeczytaj to co jest napisane w #31 i kilka postów pod nim. Inne kombinowanie to pewny wylot.

I jednocześnie, aby robić szybkie zapisy nie uszkadzające samych siebie i innych, przeczytaj i zrób to co napisałem w # 20.

Nie stosuj szybkich zapisów jak w podstawce gry ! Aby przypadkowo nie kliknąć F5, szybkim zapisom przypisz jakieś klawisze z części numerycznej klawiatury.

Odinstalowalem STALKERA i zainstalowałem ponownie. Dobrze się składa, że dawno temu nabyłem czysta wersje gry tzn. nie spaczowana do 06. Spaczowalem kolejno do wymaganej wersji 04.

Zaryzykowałem i dodałem ponownie linie bind quick_save kF6do user. Sejwy póki co działają:)

Hmmmm być moze wina lezała po stronie degradacji gry z 06 na 04. Wyszukałem w rejestrze klucz z wersją gry i zmieniłem wartość koncową z 06 na 03. Następnie zainstalowałem patch 04. W ten oto sposób mógł pozostac jakis syf z wersji 06 i dlatego takie cyrki z sejwowaniem. Tak myśle bo miałem ten sam problem z jakimś innym modem.

Taka teoria.

Witam,niedawno zacząłem grać w tego moda i już na początku gry, mam pewien problem.Mianowicie będąc jeszcze w Prypeci dostałem zadanie na zlikwidowanie monolitowców, nie poszedłem od razu ich ubić, tylko pokręciłem się trochę na placu, koło tego pomnika lenina, po chwili dostałem sms że zadanie zaliczone,(prawdopodobnie zabiły ich zombi).Zostało mi zadanie wydostania się z prypeci,zaraz za pomnikiem był teleport więc wszedłem w niego.Przerzuciło mnie na cea.Poszedłem do sarkofagu,tam ubijając wszystkich monolitowców, wyszedłem na cea2.Będąc już na cea2 dostałem nowe zadanie,ewakuować się z cea, dostałem także współrzędne punktu ewakuacji, dochodząc do punktu dostaje sms, żebym utrzymał się przez 5 minut, po tym czasie nadlatuje helikopter,po chwili jednak pojawia się komunikat że w śmigłowcu są wrogowie monolitu i helikopter zostaje zestrzelony.Zadania wydostania się z cea nie zalicza mi i po chwili mam napisy końcowe, czyli koniec gry.Czy ktoś wie jak zaliczyć to zadanie, i wydostać się z cea?

Zerknij tutaj - http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=277.0

Cichy zaczął pisać poradnik, ale znalazł ilustrowany poradnik w języku rosyjskim, więc uznał, że dalsza praca nie ma sensu.

Witam,dzięki smox za info, poradnik się przydał.Moda zacząłem od nowa i mam kolejny problem, tym razem w DM po znalezieniu aschi2, zostaję ogłuszony i budzę się u najemników i w tym pomieszczeniu z Aurenem, po kilkunastu sekundach ginę.Powtarzałem ten moment, już z 10sięć razy i za każdym razem to samo, czyli death.Jeśli ktoś zna rozwiązanie mojego problemu to proszę o odpowiedż.

Witam.wiem już,co było przyczyną moich przedwczesnych zgonów,po ocknięciu się u najemników dostaję sms o zaliczeniu zadania na odnalezienie asch2i,pojawia się także wiadomość która brzmi, “uff za dużo wypiłem teraz tylko umrzeć” po kilkunastu sekundach mam czerwony napis koniec gry.Za 1szym podejściem na DM w trakcie szukania artefaktu dla Murona na bagienku użyłem wódki(duże promieniowanie).Cofnąłem się sejwami sprzed wejścia do doliny, tym razem szukając asch2i używałem już tylko antyradów. Tym razem po przebudzeniu się u Aurona,wyświetliła się wiadomość która brzmiała,“jestem trochę pijany” po tym komunikacie śmierć nie nastąpiła,teraz wiem że to ma coś wspólnego z wcześniejszym piciem wódy,moje pytanie brzmi, czy nie dałoby się jakoś wyłączyć tego skryptu?

Czy komuś się udało przeprowadzić transmutację “Blasku Księżyca” w “Blask Słońca” (recepta od znanego Informatora w Barze). ?

Mam taką prośbeńkę jak dostać się z CEA-2 na CEA-1 bo biegam i biegam i ni hu hu wszystkie znane przejścia opatrzyłem i nic.

Nie obiecuje ale zajrze do solucji, chyba ja przetłumaczyłem z rosyjskiego, poszukaj a ja poszukam na forum jakims rosyjsko języcznym kwestii transmutacji.

p.s. jakby co to na forum masz adres i moje tłumaczenie : prawo djegtarjewa vel diegtarowa.

http://modstalker.com/publ/prokhozhdenie_stalker_zakon_degtjareva/1-1-0-7

Obrazek na samym dole strony, pokazane jest przejście: Где переход на Чаэс-2:

Gdzie (jest) przejscie na czaes 2

Strona nosi tytuł : modstalker - wszystkie mody do Stalkera.

p.s. Możemy zrobić tak, ty zaznaczasz tekst, kopiujesz a ja ci od ręki tłumaczę.

:wink:

Mod może i ciekawy ale mocno niedopracowany (za mało wątków). Raczej szkoda czasu, ale to moja opinia

Witam. Nie mogę się dostać do tego rus poradnika. Cały czas wyskakuje że “nie znaleziono serwera”. A tak w szczególności to chodzi mi o wyjście z CEA2.

Edit: Po kropce w polskiej pisowni robimy spację. Pozdrawiam.

Masz tu link do poradnika: http://stalker-gaming.ru/publ/stati/drugie_pokhozhdenija/prokhozhdenie_modifikacii_quot_zakon_zakon_degtjareva_quot/10-1-0-168

Wszystko pięknie ale dalej nie wiem gdzie to przejście. Bo tu jest tylko do przejścia na CAS2. No i czy trzeba wybić do nogi zombiaki? Może wtedy mi się pokaże przejście?

Czy ktoś ma link do moda? Bo ten z yandexa mi się mieli tylko i nic nie pobiera :c

Masz go na Mega. Zostaw Yandexa.

Spróbuj lepiej Dima’s Mod Final.

Cześć,

nie wiem, czy jeszcze ktoś w to gra, ale mam problem: po znalezieniu artefaktu w Dolinie Mroku i złapaniu przez najemników następuje szybki zgon.

Czasem w trakcie rozmowy z Aurenem, a czasem jeszcze przed nią… Podejrzewam, że to działanie trucizny, o której czytałem w poradniku, ale nie wiem, czemu tak szybko?

Z góry dzięki za podpowiedź.

Bacenty - tutaj masz stronę z modem (aktualizacja z 2018 roku) oraz solucja w rus z jutube:

https://stalkermod.ru/MODYI-Teni-CHernobyilya/stalker-zakon-degtjarjova-novyj-sjuzhet.html

https://stalkerportaal.ru/load/teni_chernobylja_novyj/teni_chernobylja_globalnye_modifikacii/zakon_degtjareva/136-1-0-1928

http://freedomprimary.weebly.com/blog/stalker-zakon-degtyaryova-2-novij-syuzhet-torrent

http://alltorgame.com/action/551-stalker-shadow-of-chernoby-2013.html

http://torrent3.ru/play-game/3521-stalker-ten-chernobylya-zakon-degtyareva-cherez-torrent.html

https://torrent5.net/stalker/1664-stalker-shadow-of-chernobyl-zakon-degtyareva.html

http://dl4070.fileportal-22xp.icu/?page=lending&type=game&trans=1&menu=1&dt=1&size=2&ext=zip&img=https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FVNJBxbK.jpg&adapt=25&date=lw&key=закон+дегтярёва++мод&mark=m_mod_www.google.pl&aid=164

http://life-stalker.ru/load/modifikacii_na_stalker/mody_stalker_ten_chernobylja/zakon_degtjareva/2-1-0-34

 

Dzięki, , ale nie o to mi chodziło. Chyba, że sugerujesz reinstalację moda z któregoś z podanych linków i trzymanie się sztywno solucji?

Miałem nadzieję na poradę w stylu: “Idź i szybko ubij kogoś” albo “Wejdź z innej strony” itp, itd.

. Obejrzałem 3 filmik Cinemana z przechodzenia PD, jest tam pokazana cała akcja z artefaktem i rozmowa z najemnikiem. Zakładając, że instalacja jest prawidłowa, wygląda na to, że w grze coś Ci nie zaskoczyło. Jedyne co mogę doradzić to wczytanie ostatniego zapisu sprzed przejścia do Doliny Mroku i ponowne wejście na lokację. Czasem w takich przypadkach trzeba cofnąć się w zapisach do stanu sprzed wzięcia zadania, w tym przypadku na artefakt. Powodzenia.

PS. Przyszło mi do głowy, że można spróbować z Kotletem, który powinien leżeć w pobliżu przejścia z Wysypiska. Jeśli go znalazłeś, powieś na pasie, daje 1200% zdrowia.

Bacenty - Stalker to nie matoły z USA czy GB czy innej dziwnej via tv krainy, to nie kraina dla Arnolda czy Sylwestra kuloodpornego, to Specnaz, taki Słowiański , tu nie ma przybyłem, zobaczyłem, wniosłem demokrację, każde działanie poprzedza planowanie - czasem bardzo szybkie.

Spróbuj się cofnąć w zapisach lub w/w kotlet lub przeinstaluj (zachowując zapisy w kopii), zawsze możesz skorzystać z trajnera lub spałnera. 

 

, : dzięki za rady, ale deal okazał się dziwniejszy, niż myślałem.

Otóż wystarczyło nie iść w jedno miejsce i nie brać kilku rzeczy: gitary, sprężyny, “hand radia” i co tam jeszcze było.

Za to teraz mam kolejną zagwozdkę: po znalezieniu i odniesieniu worka trawy, w wiadomym miejscu spawnuje mi się albo minigun albo grawigun, a chciałbym mieć oba dla Woronina…