@Starika.. Nie wiem jakich zmian dokonano w Remaku. Bo jeśli tylko tekstur, to spolszczenie powinno zadziałać. Ale jeśli dodano jakąś paczkę z wyposażeniem (broń, pacerze), to w najlepszym przypadku opisy będą w robalach, o ile wcześniej mod nie wyleci. Ale spróbować możesz. W nowym katalogu, z nowym skrótem pulpitowym i fsgame.ltx na zapisy w modzie, postaw tego Remaka i nałóż spolszczenie. A nuż się uda .
Ale jak mi coś świta, strzelbę można było załapać przy pierwszym wejściu na Agro, albo przy powrocie na Bagna z zadaniem zabicia pijawki. Dokładniej nie pamiętam. A lepszą rzeczą od strzelby, są noże do rzucania. Przy trafieniu nawet na sporą odległość 100% skuteczność na mutanta czy NPCa. Tym bardziej, że z trupów możesz je odzyskiwać i masz je na okrągło. Trudniej jest znaleźć te, którymi się chybiło.
najpierw musiałbym mieć paczkę z Remakiem i ewentualnymi plikami, które się róznią od tego co już mam w swoim a jakoś wątpię czy uda mi się pobrać tego remake’a nie konfrontując się z cyrylicą
Znajdź zegar i odczekaj te sekundy które odmierza.
Po odliczeniu automatycznie wskoczy pobieranie.
Z Yadeksa, Google i z torrenta. Pobierasz skąd chcesz. Paczkę wypakowujesz do katalogu poza dyskiem systemowym i robisz skrót na pulpit od silnika. Silnik jest bin_x64\xrEngine.exe
Zapisy będą w kat _appdata_ . Można dodać patch na mroczną pogodę. Nic nie piszą o podstawce, możliwe że jest to komplet.
Jakie są zmiany, to sobie przetłumacz translatorem.
@Starika.. Linka do strony moda wziąłem spod filmiku #1. Ten gameplayer zawsze tak robi, że daje naprowadzenie na pobieranie moda którego ogrywa. O zmianach poczytaj ( z translatorem ) na stronie moda. Cała litania.
Po postawieniu moda, eksperymentalnie nałóż spolszczenie. Ale musisz zacząć nową grę. Gra na nowym silniku nie przyjmie starych zapisów.
Z wstawianiem spolszczenia będziesz testerem. I wątpię, aby ktoś chciał się wziąć za dostosowanie spolszczenia ( jest nowy detektor ), a Yurek co spolszczenie moda zrobił, od dawna nie uczestniczy w życiu forum.
Cześć mam problem z zranieniem kaprala na CEA 1 strzelam z gausa potem z broni krótkiej co ma małe obrażenia po 10 magazynku zamiast się położyć to on ginie, doradzi ktoś jak to ominąć? Albo ktoś ma savea z zranieniem go i by podesłał bo mi już psychika siada przy tym modzie.
“Ile razy ten epizod nie przechodziłem, ale ani razu nie zdarzyło się żeby (on) ginął. Spróbuj walić po obu z daleka, aby GG nie znajdował się w ich polu widzenia, z reguły najpierw walimy do tego z prawej strony, a następnie próbujemy opcji z lewej strony, Zawsze miałem SWD ze sobą, było walone prosto w głowę, czy gdzie bądź, kładł się i zadanie na zranienie się zamykało. Krótko mówiąc, patrz przez optykę, jeśli zachwiał się (“przygiął się”), to szansa na zranienie jest nieduża, a jeśli nadal stoi (w stanie spokoju), to znaczy powinno się udać.”
Powodzenia.
Ps. Też stamtąd: sama treść, autor DarkThunder (czuć, że ogarnięty):
“Miałem podobny problem. Rozwiązałem go w następujący sposób: zabijam pierwszego, idę równolegle do ogrodzenia do dziury w nim, wchodzę za budkę i zapisuję (grę) przez menu, a następnie strzelam do kaprala, z wintoreza lub innej broni z tłumikiem, wystarczy 1-2 strzały z rzędu w nogę. Spróbuj może się uda.”
zrozumialem ale swd nie mam bo wywalilem haha bede próbowal z czegos innego.
EDIT: Udało mi się, zabiłem tego co siedzi i celuje z lewej strony a później strzeliłem prosto w łeb kaprala z gaussa po czym zapisałem się i wczytałem, można zamknąć już temat
Wie ktoś może gdzie znajdę bunkier na CEA2, powinnościowcy wysadzili ciężarówkę i wyskoczyła rozmowa że mam się zgłosić do bunkra szukałem, szukałem i nie mogę znaleźć.
EDIT: znalazłem tylko teraz mam przejebane z sarkofagiem…
@urwiskrecik jak pamiętam, to promieniowanie jest tylko tak mocne w rejonie drabinki, więc należy go jak najszybciej opuścić. I chyba ( już dokładnie nie pamiętam ) pójście w prawą stronę korytarza spowoduje szybsze jego zniknięcie-osłabienie. Trzeba pokonać trochę dłuższą drogę, a przy okazji wytłuc więcej monolitowców.
Witam. Sprawdzam jak działają gry na linuksie pod wine 9 (laptop dosyć leciwy, ale do tego do czego jest używany wystarcza - postanowiłem nie dręczyć go już windows 10, który działa na nim dosyć słabo) i zainstalowałem na ściągniętej lata temu na forum rosyjskojęzycznej wersji Stalkera - Cień Czernobyla modyfikację Upadła Gwiazda Honor Najemnika. Gra odpaliła, pozostawiłem ustawione oświetlenie statyczne - można grać. Modyfikacja zapowiada się bardzo interesująco i moje pytanie - jak wyjść z pieczary pełnej mutantów, prowadzącej z laboratorium x-18 w Dolinie Mroku? Z dwudziestu granatów pozostało cztery, obrzucanie hord mutantów granatami to na tym etapie gry jest najskuteczniejsza taktyka. Tutaj utknąłem w pieczarze i nie mam pomysłu co dalej jak z niej wyjść. Chodzi o to, że nie mogę znaleźć miejsca gdzie jest wyjście z tej pieczary? Proszę o pomoc.
Witam. Prosiłbym o pomoc. Na samym początku gry, po dotarciu do pułkownika Coppera za każdym razem okazuje się, że przybyłem za późno i nie dostaję potrzebnej przepustki a zatem cała gra idzie się bujać… Wszystko załatwiam w totalnym pędzie, jak najszybciej potrafię, poruszam się od samego początku wszędzie autem. Udało mi się osiągnąć czas taki, że jestem u niego o godzinie 7:25. Nie jestem już w stanie tego bardziej przyspieszyć. Czy ktoś mi może powiedzieć co tu trzeba zrobić i jaki czas osiągnąć?