Panowie, czy ktoś z was ogarnia jak zrobić sobie taką rękę w exo szkielecie?
Drewski to ma i jest to bajeranckie, a u mnie to pole jest szare :F
Tylko Nosorog ma coś takiego reszta Exo nie. Założenie Groka, bo reszta Exo nie ma animacji leczenia z gunslingera tylko właśnie Nosorog, a tu już większy problem, gdyż Nosorog dropi ale tylko na północy i tylko przy randze mistrz, jak nie masz to niestety, grok napisał skrypcik by usuwał z ekwipunku stalkerów Exo, bo reszta jak zerkniesz to już heavy armor nie jako klasa exo. Z plusów heavy pakiem naprawisz, z minusów nie ma animacji leczenia z gunslingera
Zespawniłem sobier nosoroga przez debug (czysto żeby sprawdzić) i u mnie tak czy siak jest to szare.
Spróbuj się uleczyć, na nosorogu wtedy odpala się ekran, nie pamiętam by był cały czas podświetlony możliwe, że coś z FDDA czyli animacjami zmienili, bo Drewski chyba nie gra na nowej Gammie.
@łowca No to supero - dobrze, że tylko ten jeden skrypt był winny
Tylko bierz pod uwagę, że w kwestii Gammy to akurat najczęściej jest tak, że jak tylko skończę ogarniać update spolszczenia to najpierw najbardziej aktualną wersję zawsze wrzucam tu - na forum, a potem na GitHuba Tym razem zrobiłem szybką aktualkę tego jednego skryptu tylko po to, żeby ludzie, którzy zaktualizują Gammę do 0.93 czy tam 0.9.3 nie mieli na dzień dobry wylotów bo najpewniej przez S2 przeoczę moment kiedy Grok doda spolszczenie na stałe.
Szczerze powiedziawszy w życiu nie przewidziałbym takiej opcji przed premierą S2, że łatanie polskiej translacji będzie większym priorytetem niż Gamma, ale no niestety…
Czekałem na tyle ile pozwoliła mi cierpliwość i brak zrozumienia tego jak to wszystko wypakowywać i pakować jeśli chodzi o pliki tekstowe tak, żeby działały z S2, ale teraz kiedy już wiem co i jak to niestety, ale S2 ma jednak u mnie priorytet bo o ile według mnie spolszczenie Gammy jest takie 7,5-8/10 tak translacja Playion’u do S2 woła o pomstę do nieba także dla wszystkich osób, które czekają na rychłą premierę aktualki spolszczenia do Gammy:
Wybaczcie, ale poprawki to translacji S2 aktualnie mają dla mnie większy priorytet niezależnie od tego czy Playion ma zamiar poprawić swoją translację czy nie - dopóki tego nie zrobią (o ile to zrobią) to będę poprawiał tą translację i wrócę do Gammy w momencie gdy uznam, że nie ma czego poprawiać w translacji do S2. Tym bardziej, że nie muszę już poprawek do S2 wprowadzać sam bo zgłosiła się jedna dobra duszyczka, która zechciała mi pomóc
Normalne, ja pograłem trochę w S2 ale brak systemu a-life zabija kompletnie dla mnie tę grę. Bywają takie momenty, że wałęsam się po zonie 30 minut i nic się nie dzieje tylko po to by spawnowali się na moich plecach bandyci, o super celności przeciwników nie będę wspominał. A co lokalizacji S2 mogę tylko powiedzieć, że Odznaczony make my day.
@carpiu26 Szkoda, że Stalker 2 zaimplementowano, wykorzystano silnik Unreal Engine najnowszej wersji i w sumie, o ile się nie mylę, w ostatniej chwili. Gdyby wykorzystano silnik X-Ray w innym, odświeżonym nawet wydaniu, A-life istniałoby i być może nie doszłoby do absurdów w grze, jak respawn za plecami gracza, nie wspominając o tym, jaką celność mają wrogowie. To samo dotyczy optymalizacji w grze na silniku Unreal. Gdyby nie mody typu wklej “potato pc”, bądź poprawki do pliku Engine.ini, można byłoby zapomnieć o jakiejkolwiek grze, a optymalizacja raczej długo, długo dojdzie do ładu i składu, nim twórcy gry zrobią porzadek, w tym dodając lornetkę, czy noktowizor. Ogólnie, nie jest “aż tak” źle, ale mogło być zdecydowanie lepiej.
Niestety nie, przynajmniej na daną chwilę. Wydaje się, że będzie to dołączone dużo później. Przypomnieć sobie, że w podstawce, czyli Cień Czarnobyla, mieliśmy lornetkę, a w miarę przechodzenia, nawet noktowizję. S2 jest obecnie niedopracowana i wybrakowana.
Siemano Panowie! Po wrzuceniu spolszczenia i zrobienia to zgodnie z instrukcją wywala mi taki błąd. Jest to tylko w przypadku kiedy chcę pozbierać itemy z trupa, zdarza się też, że wywala jak wchodzę w swój ekwipunek. Po odznaczeniu spolszczenia w MO2 wszystko śmiga jak należy
@cinkoczento Zajrzyj stronę, bądź parę stron wcześniej odnośnie Twego problemu. @Szczepan9205 napisał, co trzeba zrobić, a konkretnie usunąć plik, bądź wyciąć arti_jamming.script z folderu spolszczenia, którego plik znajduje się dokładnie w **gamedata/scripts.**Powinno zadziałać bezproblemowo, ino później, by mieć spolszczenie, choć nieaktualne do obecnej wersji Gammy (0.9.3), to zaznaczyć Polish translation w MO2 z powrotem.
@cinkoczentoNa poprzedniej stronie w jednym z postów dodałem poprawiony arti_jamming.scriptjako załącznik do posta - wystarczy go pobrać i wrzucić do spolszczenia i przestanie wylatywać.
EDIT. Na wszelki wypadek dodałem mini-łatkę do spolszczenia czyli właśnie ten skrypt do posta #1, więc jeśli ktoś będzie miał ten sam wylot to może sobie pobrać mini-łatkę zamiast szukać tego pliku po postach
Na początek bardzo dziękuje za pracę jaką wkładacie w “obsługę” gry. Dzięki waszej pracy mogę cały czas cieszyć tą grą. Ale do rzeczy. Po ostatnie j aktualizacji Gammy mam błąd wyświetlania siatki celowników optycznych typu Acog i lunet. Polega to na tym, że nie widzę siatki celownika kiedy zaczynam celować, Czy ktoś z was ma lub miał podobny problem? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Witam, ja również chciałbym podziękować za super tłumaczenie, ale niestety po przeczytaniu kilku ostatnich stron i stosowaniu się do porad ( dodaniu arti_jamming ) nadal wywala mnie po najechaniu na broń ;
Witam, ja również chciałbym podziękować za super tłumaczenie, ale niestety po przeczytaniu kilku ostatnich stron i stosowaniu się do porad ( dodaniu arti_jamming ) nadal wywala mnie po najechaniu na broń ;
Mi pomogła reinstalacja Gammy i podmiana pliku (pamiętaj aby spolszczenie było ostatnim modem na liście). Ale potem pojawił mi się błąd wyświetlania siatki celowników optycznych z wyjątkiem kolimatorów. Szlag mnie trafia, bo nie mogę korzystać ze snajperek. Miałeś coś podobnego?
@Czarnobylec A spróbuj wywalić ten skrypt całkowicie i zobacz czy problem zniknie, może Grok w międzyczasie jakąś kolejną mini-łatkę wrzucił, która zmieniła ten skrypt.
Ewentualnie możesz całkowicie wyciąć wszystkie pliki z folderu scripts, który jest w folderze gamedata spolszczenia. Potem sprawdź czy nadal masz problem, jeśli zniknie to po kolei wrzucaj skrypty z powrotem i zobacz po wrzuceniu którego znowu problem się pojawi.
@piotrecAkurat to może być kwestia już samej Gammy bo podobno ta wersja 0.9.3 to taka średnio udana wyszła i sporo z nią problemów. Ewentualnie co mi jeszcze przychodzi do głowy to to, że może grasz na widescreenie? Niektóre dodatki na celowniki, które są w folderze mods Gammy mają fixy lub oddzielne warianty tego samego dodatku dla innych proporcji ekranu niż 16:9 tylko są domyślnie wyłączone chyba. A jeżeli nic z tych rzeczy no to musiałbyś raczej spytać na serwerze Dsc Gammy - jeśli problem leży po stronie modpacka, to na pewno ktoś jeszcze miał ten sam problem i o nim pisał, więc i może rozwiązanie się tam znajdzie.