Stalker G.A.M.M.A

@Szczepan9205 Niestety wywalenie wszystkich skryptów nic nie dało ;:frowning: chyba będę musiał poczekać do kolejnej łatki

Odkryłem co jest przyczyna nie wyświetlania siatki celownika w celownikach typu Acog i lunetach. Jest konflikt pomiędzy antyaliasingiem a shaderami 3d celowników. Ktoś wie jak to rozwiązać? Ps nie jest informatykiem więc proszę o wyrozumiałość.

@CzarnobylecNo to nie wiem tak szczerze - innym podmiana tego skryptu pomogła. Hmm, a Gammę stawiałeś od zera? W sensie teraz jak wyszło 0.9.3 to od nowa całość stawiałeś czy zrobiłeś po prostu update z 0.9.2 na 0.9.3?
Spróbuj może jeszcze dezaktywować spolszczenie w Mod Organizerze, odpal grę i zobacz czy po angielsku będzie to samo - jeżeli tak to coś z samą Gammą jest u Ciebie nie tak i niekoniecznie kolejne łatki to naprawią - możliwe, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie po prostu usunięcie tej Gammy, którą masz na dysku i postawienie wszystkiego od zera. Z kolei jeśli nagle wszystko by zaczęło działać jak należy no to po wyrzuceniu wszystkich skryptów z folderu scripts z folderu ze spolszczeniem też powinno zacząć działać bo to co jest w folderze configs nie spowoduje żadnego wylotu, a gdyby nawet miało powodować to jedynie zanim się jeszcze menu główne pokaże.

Jakbyś się zdecydował na stawianie 0.9.3 od zera to w takim wypadku najlepiej plik user.ltx sobie gdzieś skopiuj bo w nim masz wszystkie ustawienia gry zapisane (sterowanie, ustawienia graficzne itd.), a ten plik jak i zapisy znajdziesz w tym folderze, w którym masz czyste Anomaly (bodajże to był folder _appdata_ ). Po postawieniu wszystkiego i pierwszym uruchomieniu świeżo postawionej Gammy wystarczy sobie wrzucić zapisy i user.ltx z powrotem do _appdata_ i raczej można grać dalej.

W dniu 15.12.2024 o 17:40, piotrec napisał(a):

Odkryłem co jest przyczyna nie wyświetlania siatki celownika w celownikach typu Acog i lunetach. Jest konflikt pomiędzy antyaliasingiem a shaderami 3d celowników. Ktoś wie jak to rozwiązać? Ps nie jest informatykiem więc proszę o wyrozumiałość.

Zobacz w mod managerze, powinna być opcja ew wyłacz antyaliasing i odpal przez sterownik karty graficznej, odpowiednio nvidia control panel albo amd.

Działa. Nie moge nic “majstrować” przy ustawieniach antyaliasingu w opcjach graficznych bo nie wyświetla siatki celownika. Ale kiedy modyfikuje shadery i te inne opcje (bardziej robię to na czuja, bo nie wiem o co tam chodzi, choć udało mi się “polepszyć” wyświetlaną grafiką), to siatka celowników jest wyświetlana. Wywaliłem ten skrypt z katalogu bez kopiowiowania łatki i wszystko działa. Czasami jest tekst po angielsku ale nie stanowi, to jakiegoś wielkiego problemu.

Ps. Czy ktoś może mi pokazać ustawienia shaderów czy tych innych opcji aby “podkręcić” jakość wyświetlanego obrazu.

Ave!

@piotrecTekst czasami będzie po angielsku dopóki nie dostosuję spolszczenia do 0.9.3 :face_with_tongue: Ale i tak powinniśmy twórcę Modded Exes całować po rączkach, że udało mu się stworzyć taką opcję, że gra brak translacji do czegoś w języku na którym gramy uzupełnia angielskim tekstem bo bez tego by w ogóle nie było żadnego tekstu.

Przepraszam bardzo..-ale obecnie nie ma jak ściągnąć spolszczenia…a starsze wyrzuciłem pochopnie ;( NA mega staje na 1% a googledrive pojawia się biała strona i nic dalej…

@ralf237612 2min temu pobrałem bez problemu. TY masz jakiś problem ( twój soft etc. )

Przepraszam bardzo..-ale obecnie nie ma jak ściągnąć spolszczenia…a starsze wyrzuciłem pochopnie ;( NA mega staje na 1% a

co może być tego przyczyną???

@ralf237612 To spróbuj z GoogleDrive: https://drive.google.com/file/d/1Nm2yqEYCd5Zs2HaD65WP425TiSYdbxRf/view?usp=drive_link

Dzięki wielkie ;)!!! zainstalowałem sobie chroma i poszło! a tego microsoft edge już odistalowałem bo chyba mi się coś tam “przykleiło” i zaczęły się problemy…

@ralf237612Daj tylko znać czy jak najeżdżasz myszką na broń w ekwipunku z zabitego NPC lub randomowego znalezionego trupa to nie masz wylotu bo @Czarnobylec pisał wyżej, że podmiana skryptu, który dałem do postu #1 jako mini-łatkę przejściową dla ludzi, którzy zaktualizowali Gammę do wersji 0.9.3 i tak powodował u niego wylot przy tej czynności. Nikt inny nie zgłaszał po wrzuceniu do pobrania mini-łatki tego samego problemu, ale jeżeli będziesz miał ten sam problem to coś musiało się jeszcze zmienić od czasu jak wrzuciłem mini-łatkę :face_with_tongue:

Witam otóż mam problem spolczenie mi nie działa gamma po updacie do ver. 93 wszystko poprawnie zainstalowane, grałem na spolszczeniu od roku a tu teraz kicha

Ja to walczę cały czas żeby mi stare savy gry działały i nie zacząłem nowej gry…ale niestety cały czas albo schader fail albo wyloty niezrozumiałe…nie wiem kurcze jak zrobić by mieć starą gammę- niestety gdzieś mi przepadła pliki a grę straciłem bo mi dysk padł…- zdążyłem tylko kiedyś savy zgrać ale nie działają z nową gammą ;(((((((((((

Siemano, pobrałem gamme itp, wszystko zrobione jak bozia przykazała, ale mam czcionke na czarno zamiast biało XD, boli to oczy strasznie, jakieś porady jak to zmienić?

@Typowy_Monoliciarz

W dniu 14.06.2022 o 17:26, Agrael napisał(a):

  1. Następnie w MO2 na liście modów zintegrowanych z GAMMĄ wyszukujemy moda nr 308 - “Tactical fonts for Anomaly 1k” i dezaktywujemy go poprzez odznaczenie go lub klikamy na niego PPM i z listy wybieramy “Dezaktywuj wybrane”, jeżeli tego nie zrobimy, to czcionka w grze będzie czarna zamiast białej, przez co będzie nieczytelna.

W dniu 21.12.2024 o 20:02, LisKot napisał(a):

@Typowy_Monoliciarz

Dziekuje za pomoc :grin:

Kolejne pytanie, przeszukałem typa i widziałem ze miał egzo, i oczywiście zniknął zanim go zebrałem irytuje to strasznie

Czesc, scignalem i zainstalowalem mod Gamma 0.93 Sciagnalem spolszczenie, ale brakuje tam teraz plikow exes. Autor pisal, ze spolszczenie powinno byc juz zintegrowane z gra, niestety tam jest tylko wersja eng i rus. Chcialbym sie zapytac czy jest mozliwosc spolszczenia gry w wersji 0.93?

@ojciecmajster sobie przeczytaj ze 2 ostatnie strony tematu.

Czytałem i dalej nic nie wiem

Działa,

nie działa,

coś tam ludzie próbują naprawić, ale nie do końca działa,

a jednemu działa.

Trzeba wyrzucić jakies pliki z MO, to może zadziała.