Stalker G.A.M.M.A

@ojciecmajster Jakbyś przeczytał instrukcję instalacji w paczce ze spolszczeniem, albo tu na forum to byś zauważył, że Modded exes już od dawna nie są potrzebne bo autor Gammy czyli Grok na bieżąco aktualizuje ten mod.

Wystarczy pobrać spolszczenie i zainstalować je zgodnie z instrukcją pomijając (jeżeli instalujesz używając instrukcji wideo) część z Modded Exes. Ba, nawet nie trzeba już ustawiać spolszczeniu priorytetu - wystarczy je wrzucić do folderu mods, w MO dezaktywować mod Tactical fonts for Anomaly 1K i aktywować spolszczenie i to wszystko.
Powinno działać na wersji 0.9.3 tylko z pierwszego posta w tym dziale musiałbyś jeszcze sobie pobrać mini-łatkę i wrzucić ją do plików spolszczenia, żeby nie mieć wylotu po najechaniu na broń w oknie ekwipunku.

A tak poza tym no to zacząłem dziś dostosowywanie spolszczenia poprzedniej wersji do 0.9.3, ale w tym tygodniu na pewno nie wydam zaktualizowanego spolszczenia bo jest trochę roboty - może w następnym tygodniu, może później, aczkolwiek **postawiłem sobie wczoraj od zera Gammę 0.9.3 wymieniając przy okazji Anomaly 1.5.2 na 1.5.3, dorzuciłem mini-fix do spolszczenia z pierwszego posta i spolszczenie chodzi bez problemu.**Więc jak ktoś jest niecierpliwy to to jest tymczasowe rozwiązanie, aczkolwiek warto w takim przypadku sobie skopiować z folderu appdata, który jest w folderze z czystym Anomaly plik user.ltx, żeby nie stracić swoich ustawień i klawiszologii (po pierwszym uruchomieniu Gammy stworzy się nowy z domyślnymi ustawieniami, więc wtedy wystarczy go podmienić na nasz i powinniśmy z powrotem mieć swoje ustawienia itd.).

Dzieki kolego za info.

Doszedłem do tego punktu:

  • Ba, nawet nie trzeba już ustawiać spolszczeniu priorytetu - wystarczy je wrzucić do folderu mods, w MO dezaktywować mod Tactical fonts for Anomaly 1K i aktywować spolszczenie i to wszystko**.**

Mogę rosić o pomoc w jaki sposób aktywować spolszczenie. W MO daje instaluj mod, wskazuję folder Polish localization - Szczepan9205, potem pojawiają się podfoldery gamedata/scripts, configs, ale żaden nie ma w sobie pliku, który rozpoznawałby mod menager. Wcześniej instalując mody był jakiś plik zip. który można było otworzyć w MO.

@ojciecmajster Yyy, no rozpakowujesz sobie pobrane spolszczenie i kopiujesz z niego folder Polish localization - Szczepan9205, który ma w sobie pliki spolszczenia, wchodzisz w folder, w którym są pliki Gammy, w mods i tam wklejasz. Jak się wklei to odpalasz MO i aktywujesz je - na samym dole listy powinno się pojawić.

Owszem - większość dodatków do Anomaly/Gammy instaluje się klikając “Zainstaluj mod” i wskazując .rar z dodatkiem/modem, ale w przypadku translacji wrzuca się je ręcznie. Jak Grok się w końcu wywiąże z obietnicy i doda spolszczenie na stałe do Gammy to nie będzie trzeba w ogóle grzebać przy tym, ale miał to zrobić w 0.9.3 i wyszło jak wyszło…

Ok, już ogarnąłem. Trzeba było wyszukać w liście spolszczenia, a ja próbowałem to zainstalować jak mod z archiwum

Cześć, mam pytanie.

Czy można to spolszczenie dostosować do rozdzielczości 2k lub 4k? Po instalacji spolszczenia wszystko jest mega małe, próbowałem z włączonym i wyłączonym Tactical Fonts 4k.

@Kotlet00No niestety nie bardzo bo to by wymagało przeróbek tekstur czcionki dla rozdziałek 2k i 4k - i tak mieliśmy farta, że jeden z forumowiczów podjął się przerobienia teksturek dla 1k i dobrze mu to wyszło, ale potem przepadł gdzieś i od dawna już go na forum nie widziałem, a ja niestety nie potrafię tego zrobić :confused: Ta czcionka i tak jest wyraźniejsza przy wyższych rozdzielczościach niż oryginalna z Anomaly bo tamta z tego co widziałem to przy 2k już jest prawie nieczytelna tam gdzie gra używa małej czcionki (np. w okienkach z nazwami i opisami broni).

1 polubienie

No i dobra ludki! Zaktualizowałem przed chwilą linki do spolszczenia - w końcu znalazłem trochę czasu i jest już dostosowane do GAMMY w wersji 0.9.3, także temu kto czekał życzę miłej gry i mam nadzieję, że nie trafią się nikomu dialogi lub opisy po angielsku, a w razie czego standardowo proszę o wrzucanie zrzutów ekranu z błędami w tym temacie :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Cześć.

Mam następujący problem. “Wyłączyłem” promieniowanie artefaktów i nie wiem jak włączyć je ponownie. Niby fajnie, że artefakty nie napromieniowują mnie ale gra traci na “realizmie”. Proszę o pomoc.

@piotrecGamma 0.9.1 czy 0.9.3? :face_with_tongue:To jest najważniejsza kwestia.

Najnowsza. Czyli 0.9.3

@piotrecTo raczej nie włączysz tego z powrotem bo Grok w 0.9.3 usunął promieniowanie z artefaktów na stałe.

No i nie tylko - jak spojrzysz teraz na bronie w slotach to nie mają już paska stanu - teraz jeśli znajdziesz broń, która ma lufę w dobrym stanie (żółta lub zielona kropka) to wystarczy mieć w ekwipunku lub kupić za grosze resztę części w dobrym stanie i można je wymienić bez zestawów naprawczych i stołu warsztatowego (poza lufą oczywiście) - ogólnie Grok poszedł w uproszczenie rozgrywki, więc teraz już nie trzeba się promieniowaniem z artów przejmować i nie ma tyle grzebaniny przy naprawie broni czy kombinezonów.

A czy jest opcja włączenia tego ponownie?

@piotrecGdyby była to Grok raczej dałby możliwość wyłączenia tego, żeby było jak wcześniej, ale pograłem trochę ostatnio i nigdzie nie widziałem takiej opcji.

czy spolszczenie będzie także działać z najnowszą wersją 0.9.3.1?

@ojciecmajster Grok nic w changelogu nie pisał o zmianach w tekście więc powinno. A jeśli coś by znowu nie działało do najprawdopodobniej któryś skrypt z folderu scripts spolszczenia. Sam jeszcze nie zaktualizowałem Gammy do 0.9.3.1, ale myślę że powinno wszystko grać.

Tradycyjne pytanie po każdej aktualizacji . Co z tym błędem zrobić ? :disappointed_face:

@łowca Wywal wszystkie pliki z folderu scripts spolszczenia. Znaczy nie dosłownie wywal/usuń tylko wytnij i wrzuć np. na pulpit. Potem zobacz czy się uruchamia, jak tak to wrzuć jeden z tych plików, które wyciąłeś i sprawdź czy wywala - jeśli nie to wrzucaj kolejne, aż znajdziesz ten po wrzuceniu którego zaczyna wywalać. Ja jutro najpewniej zaktualizuję swoją Gammę to się przyjrzę o co może chodzić, ale gdybyś znalazł plik-winowajcę zanim ja coś napiszę to możesz dać znać który skrypt powoduje problem :blush:

Dzięki . Instaluję to po raz trzeci, “trochę to trwa” jak dzisiaj dam radę to spróbuje. " Na dicordzie ktoś wstawił taki sam błąd. Toczy się dyskusja, ale rozwiązania na razie brak.:slight_smile:

Niestety po usunięciu plików pojawia się ten sam błąd.

Wczoraj pograłem kilka godzin w nową wersję wraz ze spolszczeniem i póki co wszystko działa. Zauważyłem, że niektóre opisy zmieniły się na angielski, np/ przy jedzeniu nie ma pragnienie, senność tylko thirsty, sleeping.

@łowcaCzyli to kwestia samej Gammy, a nie spolszczenia bo pliki tekstowe, ani dźwiękowe by nie powodowały wylotu.

@ojciecmajsterDobrze wiedzieć :face_with_tongue: Zaktualizowałem niedawno Gammę, ale z tego co widzę to było trzeba jedynie dorzucić 2 linijki tekstu do jednego z plików, a poza tym to chyba zmian większych nie ma, więc chyba mini-łatkę do spolszczenia po prostu wrzucę jutro czy pojutrze zamiast całe spolszczenie.