Witam wszystkich
ostatnio zainteresowałem się trochę Stalkerem i postanowiłem kupić gry z tej serii na razie udało mi się zdobyć Zew Prypeci ( dzisiaj był w biedrze za 9,99 może ktoś się skusi) i czyste niebo. Jako, że wcześniej nie miałem okazji zagrać to chciałem zapytać was od czego lepiej zacząć żeby się nie zniechęcić?. Dodam jeszcze, że zależy mi też na fajnych modach, które jeszcze uatrakcyjnią grę, bo wiadomo, że grafika nie jest najważniejsza, ale im lepsza tym przyjemniej się gra ![]()
Będę nieoryginalny i napiszę że najlepiej zacząć od Cienia Czarnobyla który i tak musisz mieć ze względu na to że ma najwięcej modów.
z pewnością prędzej czy później będę miał
tylko na razie mam te dwie wersję i z modów zależy mi na razie tylko na grafice
resztę sprawdzę jak już przejdę ![]()
CSa przejdź pierwszego - żeby było prawidłowo pod względem fabularnym. Zew na samym końcu najlepiej.
ok, tak też właśnie czytałem gdzieś, że lepiej zacząć od CS. Który mod będzie najlepszy do tej części? (tylko grafika + żeby działał z polską wersją językową)
Jak grasz pierwszy raz, to nie korzystaj z żadnych modów. Przejdź czystą grę.
Myślałem nad tym, ale przecież mody graficzne zawartości gry nie zmienią, a jedynie poprawią grafikę
co do reszty modów to oczywiście zagram dopiero po przejściu.
jak z góry zakładasz,że sie zniechęcisz..to CS bez żadnych modów nie jest grą dla Ciebie , lepiej zacząc od Cienia Czernobyla. Inna sprawa dla mnie CS jest najlepszą częścią całej trylogii..+ genialny Hardwarmod..miód.
Skoro tak bardzo Ci zależy na grafice to polecam mody Absolute Nature 2 Texture Pack i Atmosfear. Dodam że ten drugi mod który poprawia efekty pogodowe potrafi sponiewierać komputer więc sprawdź jak będzie działać czysta wersja gry a dopiero potem baw się z modem.
Jako pierwszy przeszedłem SoC nie za specjalnie zrobił na mnie wrażenie .Kolejny był CoP , Który mnie wciągnął . Grając w CN nie mogłem odejść od komputera . Po jakimś czasie wróciłem do SoC i doceniłem tą pozycję. Według mnie najlepiej przejść każdą z odsłon Stalkera bez żadnych MODów . Gdybym miał jeszcze raz zaczynać od początku jechałbym zgodnie z kolejnością ukazywania się kolejnych odsłon.To moje zdanie , zrobisz jak zechcesz.
Jak wyżej… SoC ma swój mroczny tajemniczy klimat którego nigdzie indziej nie doświadczysz. Jedna wielka tajemnica do rozwikłania. Jesteś zwykłym szarym stalkerem, takim jak inni. Słuchasz legend i opowieści o artefaktach, o stieloku, o legendarnym monolicie, który zagląda do twej duszy spełniając najskrytsze marzenie lub też rozwikłujesz zagadkę - czym jest zona, czemu powstała… Stajesz się kimś kto może zmienić świat CS- typowa strzelanka akcji. Co prawda były ciekawe nowości typu - ulepszanie broni/kombinezonu, ale brakowało mi tego mroku, tajemnicy. CoP - dobry thriller osadzony w klimatach sf. Jesteś trepem który ma do rozwiązania zagadkę, ale to już nie ten stalker gdzie nie wiesz kim jesteś i dlaczego jesteś. Osobiście uważam, że to część zdecydowanie lepsza od CSa.
Według mnie skoro nie masz pierwszej odsłony a bardzo musisz zagrać to warto zacząć od Zewu który jest osadzony w tych samych realiach ale to totalnie inna historia która tylko w kilku małych miejscach łączy się z poprzednimi wątkami nawet mapy są inne.
Natomiast nie zaczynał bym od Czystego nieba ponieważ akcja toczy się przed Ciemień Czarnobyla i bardzo dużo zdradza z Cienia wiec pużniej jak zaczniesz grać w Cień to rafidy nie będzie. Teoretycznie skoro akcja dzieje się przed Cieniem to niby powinno się grać od 2 cześć serii lecz skoro gry wychodziły w takim a nie innych sorcie to zaczął bym Cień > Czyste Niebo > Zew
I gwoźdź programu, jak zaczniesz grać w usprawnioną cześć gry to pużniej będzie ci tego brakować grając w starszy tytuł.
Zgadzam się z @ Kpucem najpierw trzeba zagrać bez modów, najlepiej zacząć od :
Cień Czernobyla
Czyste Niebo
na końcu Zew Prypeci.
A tak w ogóle da się jeszcze gdzieś kupić SOC ? Z ciekawości popatrzyłem do internetu i cieniutko…
A tak w ogóle da się jeszcze gdzieś kupić SOC ? Z ciekawości popatrzyłem do internetu i cieniutko…
Przesadzasz
Alegro:
http://allegro.pl/listing/listing.php?dym=1&string=stalker%20cień%20czarnobyla&dym_pos=3
Okazje.info:
http://www.okazje.info.pl/szukaj/stalker-cien-czarnobyla/ceny.html
Skąpiec:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2000/comp/973161
Tablica.pl:
http://tablica.pl/oferty/?q=Stalker+Cie%C5%84+Czarnobyla+
Jak ktoś szuka, to bez problemu znajdzie. Nawet nówkę ![]()
Dla mnie najlepszą fabułą stalkera zostanie SOC i żadne mody tego nie przebiją
Pamiętam kiedyś odrazu zacząłem od CS i nie spodobało mi się to za bardzo nie dawno zajrzałem do starej kolekcji tym razem do SOC i tak ta gra mnie do siebie przekonała ![]()
Co do dostępności jest dużo linków premium aby sobie ściagnąć i pograć, no niestety w Multi sie nie pogra, ale każdemu nowemu polecam najpierw zagrać w tą piekną cześć ![]()
Tak jak napisał Kpuc, CzN i ZP, to dwie odrebne gry. Więc kolejność gry, obojętna.
A co dotyczy CzN i CCz, to jednak grać nalezy od CzN. Kiedy zagramy po nim w CCz, nie ma tej umysłowej pustki, skąd się wział GG i dlaczego gonił sam siebie.
Tym bardziej, że jeśli wyrazimy życzenie, aby Zona zniknęła, to dla CzN brak będzie uzasadnienia jej dalszego trwania.
To dość pogmatwane połączenie tych dwu części i doszukiwanie się ścisłego powiązania, mija się z celem.
A kiedy dojdziemy do gry na modach, kolejnośc zagrania w podstawki przestaje się liczyć.
Nie do końca tak jest.Jeśli zaczniemy od ZP nie wiemy co to np." Kordon ". Kiedy szukamy narzędzi i pytamy Stalkerów gdzie można je znależć (jest taka opcja dialogowa),odpowiadają , że ostatni raz widzieli u Sidorowicza na Kordonie ,a my nie wiemy co to Kordon nie mówiąc o Sidorowiczu.
A tak w ogóle da się jeszcze gdzieś kupić SOC ? Z ciekawości popatrzyłem do internetu i cieniutko…
…u mnie na wiosce jest redakcja i wydawnictwo CDA, piszesz, płacisz i masz wersje z gazet, spolszczone a jesli chodzi o oryginał językowy to jak nie masz kumpli ze wschodu to próbuj na placu gadać z rosjanami lub ukraincami, białorusini też sie nadadzą… ![]()
…u mnie na wiosce jest redakcja i wydawnictwo CDA, piszesz, płacisz i masz wersje z gazet, spolszczone a jesli chodzi o oryginał językowy to jak nie masz kumpli ze wschodu to próbuj na placu gadać z rosjanami lub ukraincami, białorusini też sie nadadzą…
gram w soc od 2007 i pierwsze co mnie uderzyło to brak powiązania z Tarkowskim… co cn czy zp to lubie lokacje miejskie, szpital tez się nada, nie przepadam za błąkaniem sie po bagnach…
Najpierw przejdz cn bo jest pierwsze pod względem fabularnym ale jeśli chcesz się wciągnąć w gre kup se soc za 5 zł i przejdź bez modów.