Pogrążony w niebycie


Tytuł oryginalny: Канувшие в небытие
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 01.08.2020 r.
Autor: @Nktk
Autor spolszczenia: @Anton_Gorodecki
Śr. długość rozgrywki: (ok. 12 godzin)

OPIS:

Spoiler

Modyfikacja “Pogrążony w niebycie” jest kontynuacją https://stalkerteam.pl/t/topic/27186https://stalkerteam.pl/t/topic/27186.

Historia ta opowiada o losie najemnika o ksywie Blady, którego celem jest odszukanie swojego zaginionego towarzysza - stalkera Dena. Podczas przechodzenia modyfikacji gracz będzie mógł dokonywać wyborów, zmieniając tym samym przebieg zadań oraz los napotkanych postaci, co ma za zadanie uczynić rozgrywkę bardziej urozmaiconą i immersyjną.

Rozgrywka - w porównaniu z poprzednimi modyfikacjami z tej serii - jest wyraźnie trudniejsza, dlatego wskazane jest uważniej odnosić się do kwestii posiadanego ekwipunku. Warto także dodać, że w modyfikacji istnieją 4 całkiem różne zakończenia, wpływające na los głównego bohatera.


Cechy moda:

  • Zmienna fabuła i zadania.
  • 7 nowych lokacji.
  • Aktorstwo głosowe dla postaci.
  • 4 różne zakończenia.
  • Nowe postacie.
  • Zmiany graficzne.

Uzbrojenie i odzież ochronna:

Spoiler

Broń palna:

  • Pistolety:
  • Beretta M92
  • Browning HP-SA
  • Colt M1911A1
  • CZ-75
  • CZ-75 Auto
  • Desert Eagle
  • Glock 19
  • HK USP
  • SIG P220
  • Walther P-99
  • APS
  • GSz-18
  • OC- 33 «Piernacz»
  • MP-443 «Gawron»
  • PB
  • PM
  • TT-33
  • Fort-12
  • Pistolety maszynowe:
  • HK MP5
  • HK UMP45
  • PP-19-01 «Witiaź»
  • PP-19 «Bizon»
  • Strzelby:
  • Mossberg M590A1
  • Protecta
  • SPAS-12
  • Obrzyn TOZ-66
  • TOZ-66
  • TOZ-34
  • TOZ- 34 «Myśliwski»
  • Sajga-12K
  • Karabiny szturmowe:
  • FAMAS F1
  • FN FAL
  • FN F2000
  • FN SCAR-H
  • HK G36
  • IMI Galil
  • L85A2
  • LR- 300ML
  • M16A1
  • M4A1
  • SIG SG-552
  • SIG SG-550
  • Steyr AUG A1
  • AEK-971
  • AKS-74
  • AKS-74U
  • AKMS
  • AK 105
  • AN-94 «Abakan»
  • AS «Wał»
  • WSK-94
  • SR-3M «Wicher»
  • OC-14 «Groza»
  • Karabiny wyborowe:
  • SR-25
  • karabin Mosina
  • WSSK «Wydech»
  • WSS «Wintorez»
  • SWD
  • SWU
  • SKS
  • Karabiny maszynowe:
  • M249 SAW
  • PKM
  • RPK-74

Ekwipunek:

Lekka odzież ochronna:

  1. Lekki płaszcz

Średniej klasy odzież ochronna:

  1. kombinezon «Świt»
  2. kombinezon «Wiatr Wolności»
  3. kombinezon najemnika
  4. PS5-M «Uniwersalna ochrona»
  5. kombinezon «Strażnik Wolności»
  6. Kombinezon opancerzony «Beryl-5M»
  7. kombinezon «Monolitu»

Kombinezony naukowe:

  1. kombinezon «SEVA»
  2. PSZ-9Md «Uniwersalna ochrona»
  3. naukowy kombinezon najemnika
  4. naukowy kombinezon «Wolności»
  5. naukowy kombinezon «Monolitu»
  6. SSP-99 «Ekolog»
  7. SSP-99M «Ekolog»

Ciężkie kombinezony opancerzone:

  1. kombinezon opancerzony «Bułat»
  2. kombinezon PSZ-9d «Powinności»

Egzoszkielety:

  1. egzoszkielet stalkerów
  2. egzoszkielet «Wolności»
  3. egzoszkielet najemnika
  4. egzoszkielet «Powinności»
  5. egzoszkielet «Monolitu»

Hełmy:

  1. maska przeciwgazowa EO-20 PBF
  2. hełm stalowy M40
  3. hełm SSP-99
  4. hełm «Sfera 08»
  5. hełm «Sfera M12»

Dubbing:

Spoiler
  • Blady (Александр Меньшиков aka Nktk)
  • Cebula (Тихон Ешану aka Ghoul_RUS)
  • Jasny (Рафаэль Саакян)
  • Profesor Igołkin (Олег Танаевский aka HugTV)
  • Dziegieć [Дёготь] (Даниил Литовченко aka Hunter)
  • Zwierz (Юрий Юдин)
  • Włóczęga (Никита Новиков aka Nikasik)
  • Mazaj (Олег Кузьма aka Слесарь 6 разряда)
  • Cwaniak (Иван Еничевский aka Knyaz)
  • Ponury (Сергей Королёв aka Мануэль)
  • Tomahawk (Владислав Халимов aka NightGuard)
  • Karter (Артур Фладаров aka Fladar)
  • Leszy (Александр Мельников)
  • Kruk (Алексей Просандеев aka Wolfstalker)
  • Kraken (Алексей Халецкий aka Халецкий)
  • Horus (Роман Сктв aka Как тушканы хохотали)
  • Pazur (Валерий Фадеев aka Evil Time Streams)
  • Klin (Станислав Щербаков aka Sarleon)
  • Morgan (Влад SevenRUS)
  • Duszman (Егор Пугач aka PugachGo)
  • Den [Dan] (Глеб Поликарпов aka Хлебный Хлеб)
  • Kopyto/Róg (Игорь Павлов aka GoldMenGame)
  • Sjerbin (Михаил Саломатников aka Kramer)
  • Major Suworow (Леонид Котовский aka p1kaso4)
  • Generał Mitczenko (Генерал-майор в отставке Л. К.)

Wykorzystane projekty:

Spoiler
  1. Atlas Mod
  2. Unofficial CoP Weapons Replacer v1.0 + fix
  3. AtmosFear 3
  4. Absolute Structures
  5. Absolute Nature 4.04
  6. Call of Chernobyl by stason174
  7. Misery 2.2
  8. Call of Pripyat Variation Mod 1.41
  9. Stumbling Block
  10. Modele NPC od Azetrix
  11. Modele NPC od DANTEZ
  12. Modele NPC od MPCOPCS
  13. NPC for MSG
  14. Kontrakt na dobre życie
  15. Przestrzenna Anomalia 4.1
  16. Смерти Вопреки
  17. AMK
  18. Путь во Мгле
  19. STCoP Weapon Pack 3.1.07
  20. S.W.T.C
  21. Мясник 1.0
  22. AZM
  23. OGSM 1.8 CE
  24. SGM 2.2
  25. Lootmoney 1.0
  26. opcja uniemożliwiająca błyskawiczną naprawę czy modyfikację przez mechaników od denis2000
  27. adaptowano animację użycia przedmiotów v1.3
  28. Lokacja od Vx_SK98
  29. Nowe cząsteczki od valer4ika

Możliwe problemy:

Spoiler

W przypadku błędu:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : out_of_memory_handler
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\xrDebugNew.cpp
[error]Line          : 336
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Out of memory. Memory request: 640 K
 
stack trace:

Przyczyna problemu: błąd spowodowany niedoborem pamięci.
Naprawa: należy obniżyć gęstość trawy w opcjach rozgrywki.

Opis zakończeń gry autorstwa @Pancerniak77:

Spoiler

Może opowiem o zakończeniach:

Pierwsza kwestia, która ma wpływ na zakończenie to odnalezienie Klina w Prypeci (dokładniej to w bloku mieszkalnym). Pojawia się tam Woron.

  1. Zgadzamy się z Woronem i postanawiamy, że odejdziemy z Zony. Idziemy do Noego i uciekamy z Zony.

  1. Nie zgadzamy się z Woronem. Idziemy odszukać Dena w X-8. Bierzemy żółtą kartę od X-8 od Worona. Wchodzimy do X-8. Zatruliśmy się gazem. Słyszymy rozmowę Serbina i Worona. Serbin proponuje nam współpracę. Zgadzamy się. Uczestniczymy w zasadzce na Morgana. Kasujemy wszystkich. Rozmawiamy z Morganem. Likwidujemy go, po czym pojawia się on w nowej lokacji. I my lądujemy na nowej lokacji. Rozmawiamy z Morganem. Znalazł sposób wyjścia z niej. Szukamy klucza. Jest on tutaj:

Wracamy do Morgana. Otwiera on drzwi. I zostajemy pijawką…

  1. Nie zgadzamy się z Woronem. Idziemy odszukać Dena w X-8. Bierzemy żółtą kartę od X-8 od Worona. Wchodzimy do X-8. Zatruliśmy się gazem. Słyszymy rozmowę Serbina i Worona. Serbin proponuje nam współpracę. Zgadzamy się. Uczestniczymy w zasadzce na Morgana. Kasujemy wszystkich. Rozmawiamy z Morganem. Likwidujemy go, po czym pojawia się on w nowej lokacji. I my lądujemy na nowej lokacji. Olewamy Morgana. Idziemy do korytarza, gdzie znaleźliśmy klucz. Następnie idziemy dalej, aż znajdziemy dziurę na górze. Wspinamy się po drabinie. Chodzimy po jaskini, aż dojdziemy do Worona. Mówi nam, że zna sposób jak się stąd wydostać. Zgadzamy się. Woron schwytał Bladego w pułapkę. To samo możemy się dowiedzieć, przechodząc moda Skazany na wieczne męki.

  2. Nie zgadzamy się z Woronem. Idziemy odszukać Dena w X-8. Bierzemy żółtą kartę od X-8 od Worona. Wchodzimy do X-8. Zatruliśmy się gazem. Słyszymy rozmowę Serbina i Worona. Serbin proponuje nam współpracę. Odmawiamy.

Likwidujemy wszystkich.

Czekamy aż otworzą się drzwi. Wchodzi Den. Nie jest to już ten sam człowiek co przedtem. Ma na sobie zbroję Świadomości, która się przegrzewa. I wtedy, kiedy się przegrzeje, trzeba go atakować. Najlepiej cały czas walić go nożem i nie dać mu strzelić sobie w stopę. Gdy go zabiliśmy, wychodzimy i wita nas Major, który oczywiście nas aresztuje.

Następnie idziemy razem z jego człowiekiem do celi. Staramy się go nie wyprzedzać, ani nie skręcać w bok, bo inaczej kulka w łeb.

Gdy dojdziemy do swojego “przytulnego mieszkania”, po chwili zaczyna się atak Monolitu.

Wiejemy albo bierzemy broń, walimy wszystkich, zabieramy klucz od Majora Suworowa, znajdujemy sejf i bierzemy swoje rzeczy. Uciekamy do obozu stalkerów, ale Szpon nas sprzedaje dla wojskowych. Potem pozostaje egzekucja Bladego. Jednakże stalkerzy przerywają egzekucję. Szpon umiera razem z przedstawicielem wojskowych. Ocalali stalkerzy doprowadzają nas do budki z drabiną prowadzącą do Podziemi. Wojskowi wytropili ich i nas. Skaczemy na dół, po czym łamiemy sobie nogi. Ale w napisach, jest powiedziane, że przeżywamy.

GALERIA:

Spoiler

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji:

  1. Zew Prypeci 1.6.02.
  2. Rozpakowane archiwum z modyfikacją oraz fixem należy umieścić w głównym katalogu z grą.

Archiwum zawiera:

  • modyfikację “Pogrążony w niebycie” w wersji 2.1
  • spolszczenie autorstwa @Anton_Gorodecki
  • poprawkę od drCarabasa
  • łatkę na ekran ładowania od Sputnik94
  • edycję od Bossa (w tym spawner uruchamiany => ESC + F1)
  • łatkę na usunięcie z opcji DX10 i DX11
  • dodano możliwość biegania w egzoszkieletach od @Anton_Gorodecki.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod + spolszczenie:

Źródło:

16 polubień

Pobrane, odpalone, zagrane.

Zaczynam w Rudym lesie, rozmowa, ostrzegawczy strzał z pięty w tył głowy i budzę się na stróżówce przy moście.

Spoiler

 

2 polubienia

Za zrobione zadanie dostajemy m.in. drogę do innej lokacji:

 

Pograłem trochę i…

Na Jantarze jest skrzynka do której można wrzucać zepsute rzeczy, a później stojący obok niej stalker, zapłaci nam za wrzucone barachło:

Bladego chce Świadomość:

Przydatny schowek na Jantarze (patrzy kto chce):

Spoiler

Lokalizacja narzędzi do precyzyjnej pracy:

Spoiler

 

  Jest już wersja standalone do pobrania

A dla tych co stawiają na raty, fiks kumulatywny ( są już trzy fiksy ) DropMeFiles – free one-click file sharing service

 

2 polubienia

Dzięki za info. Dodałem do #1

BTW - ogrywam teraz intensywnie NS 2016 OGSR, więc w razie konieczności proszę “odpowiednie służby”  o edycję informacji w #1. Dziękuję.

Edyta: dodałem również zbiorczą poprawkę zawierającą fiksy 1-3 i poprawki autorstwa Stern-13:

  • wycięto nowe artefakty powodujące awarie,
  • wycięto kilka głosów,
  • drobne zmiany,
  • silnik poprawiony do 4 GB pamięci,
  • wycięto głos Bladego,
  • edytowano znaki interpunkcyjne w konfiguracjach,
  • wycięto niewłaściwego style komentowania w skryptach,
  • formatowano XML do praktycznego widoku,
  • dodano brakujące tekstury cząsteczek wymagane przez grę (nie wszystkie, ale większość).
1 polubienie

  Tu link do fiksa nr2 wg. ich strony. Waży 502kB.

https://yadi.sk/d/AWFgXGax89ZyZg

Zmienia.

* wycięto nowe artefakty powodujące wyloty.

* Wycięto niektóre udźwiękowienia.

* Drobne poprawki.

* Silnik zmieniony na 4GB

Te co są wstawione już do #1 to nr 1 i nr 3.

3 polubienia

Uaktualniłem #1. Jakby co Fiks 2 jest podpisany przy ściągnięciu jako Fiks 3, więc proszę się temu nie dziwić.

Czyli jest już cała trylogia tej historii

zamierzasz spolszczyć 2 i 3 część?

2 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:

zamierzasz spolszczyć 2 i 3 część?

Gdzie tam  Ja już się chyba na tłumacza nie będę uczył.

1 polubienie

Uwaga - przy plecakach - jak chcesz własny postawić, mogą być wyloty.

Wystartowałem z modem, uruchomionym ze standalone. Zrzut już z późniejszej gry.

Trochę pograłem i jak na razie nie ma zachwytu. Niektóre sytuacje zaskakują. Np. gdybym wcześniej nie przeczytał, że naprawa broni trwa bardzo długo, to zniknięcie naprawianej broni z ekwipunku bez jakiejkolwiek informacji od mechanika aby czekać ( na sms-a? , ileś godzin? ) , miałbym problem. Do pragnienia i szybkiego głodu jestem przygotowany z 1. części moda. Na razie dwie lokacje za mną, zobaczymy co będzie dalej.

 

A tu odsyłacze do filmików poradnikowych.

https://www.youtube.com/watch?v=DXz-FRT3yB0

https://www.youtube.com/watch?v=iH2eLBgYHTg&list=PLd8sA6f6kLsexyKHyXmZJG_zeRKYVuSha

Podpowiedzi o narzędziach.

 

2 polubienia

Mod fajny, podoba mi się.

Dotychczas zaliczyłem: Rudy las, Jantar, Limańśk, Prypeć, Martwe miasto i znowu Prypeć.

Spoiler

Jest bardzo dużo zwrotów akcji, parę razy już mnie okradziono, nowe opisy i funkcje artefaktów, fajnie wyglądające anomalie.

3 polubienia

Do #1 dodałem sekcje  OPTYMALIZACJA  oraz  SUPLEMENTY DO GRY.  Informacje pochodzą ze strony modyfikacji na ap-pro.ru.

3 polubienia

Jestem w ściekach, lokacja znana z paru modów, już jedno zakończenie widziałem, teraz szukam drugiego sposobu:

Spoiler

 

2 polubienia

Dotarłem do Limanska i jestem chyba w połowie zadań. Ale wcześniej to w Rudym lesie:

       Przypalałem sobie zadek w spalaczach.                                                  Podziwiałem okolice szybu przez noktowizor.   

A w Limansku kilka niespodzianek, w tym zasadzka zrobiona przez kilku kontrolerów na raz. A do tego jeszcze przejrzyści z Monolitu.

Fabuła się rozkręciła, broń coraz lepsza i skuteczniejsza.

Poprzednio pisałem o znikaniu broni oddanej do naprawy. Ale jak komuś to nie będzie odpowiadało, to w tych drugich ustawieniach ( na głównym menu ) można to wyłączyć i rzeczy oddane do naprawy pozostają naprawione.

1 polubienie

Można przegapić jedno zadanie na Jantarze:

Tam nie wolno wchodzić

Bylem tam, pomagasz kolesiowi ukatrupić Chimerę.

Zadanie z Limańska rozwiązujesz w duecie ze swoim kolesiem i będzie można wejść i poturlać fabułę.

  Z tym zadaniem w limańskim przedszkolu bywa czasami problem, że po likwidacji kontrolera nasz partner nie ma opcji dialogowej. Trzeba wtedy zrobić zapis i go wczytać.

Ja lubię zamiast iść przez budynek, przeskakiwać przez mur. Kiedy partner nie chciał gadać, przeskoczyłem przez mur i kiedy od strony rzeczki wszedłem do domu, on się tam pojawił. Rozmowa, snajperska robota, fabuła poszła bez problemu.

Zanim pojawi się spolszczenie, dla grających słabo znających rosyjski, w spojlerze przetłumaczenie ważnej informacji. Zagląda tylko ten, co zechce.

Spoiler

Przeszkadzają omamy wzrokowe.

Po podejściu do ogniska pojawia się opcja spalenia.

 

1 polubienie