
Tytuł oryginalny: Канувшие в небытие
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 01.08.2020 r.
Autor: @Nktk
Autor spolszczenia: @Anton_Gorodecki
Śr. długość rozgrywki: (ok. 12 godzin)
OPIS:
Spoiler
Modyfikacja “Pogrążony w niebycie” jest kontynuacją https://stalkerteam.pl/t/topic/27186https://stalkerteam.pl/t/topic/27186.
Historia ta opowiada o losie najemnika o ksywie Blady, którego celem jest odszukanie swojego zaginionego towarzysza - stalkera Dena. Podczas przechodzenia modyfikacji gracz będzie mógł dokonywać wyborów, zmieniając tym samym przebieg zadań oraz los napotkanych postaci, co ma za zadanie uczynić rozgrywkę bardziej urozmaiconą i immersyjną.
Rozgrywka - w porównaniu z poprzednimi modyfikacjami z tej serii - jest wyraźnie trudniejsza, dlatego wskazane jest uważniej odnosić się do kwestii posiadanego ekwipunku. Warto także dodać, że w modyfikacji istnieją 4 całkiem różne zakończenia, wpływające na los głównego bohatera.
Cechy moda:
- Zmienna fabuła i zadania.
- 7 nowych lokacji.
- Aktorstwo głosowe dla postaci.
- 4 różne zakończenia.
- Nowe postacie.
- Zmiany graficzne.
Uzbrojenie i odzież ochronna:
Spoiler
Broń palna:
- Pistolety:
- Beretta M92
- Browning HP-SA
- Colt M1911A1
- CZ-75
- CZ-75 Auto
- Desert Eagle
- Glock 19
- HK USP
- SIG P220
- Walther P-99
- APS
- GSz-18
- OC- 33 «Piernacz»
- MP-443 «Gawron»
- PB
- PM
- TT-33
- Fort-12
- Pistolety maszynowe:
- HK MP5
- HK UMP45
- PP-19-01 «Witiaź»
- PP-19 «Bizon»
- Strzelby:
- Mossberg M590A1
- Protecta
- SPAS-12
- Obrzyn TOZ-66
- TOZ-66
- TOZ-34
- TOZ- 34 «Myśliwski»
- Sajga-12K
- Karabiny szturmowe:
- FAMAS F1
- FN FAL
- FN F2000
- FN SCAR-H
- HK G36
- IMI Galil
- L85A2
- LR- 300ML
- M16A1
- M4A1
- SIG SG-552
- SIG SG-550
- Steyr AUG A1
- AEK-971
- AKS-74
- AKS-74U
- AKMS
- AK 105
- AN-94 «Abakan»
- AS «Wał»
- WSK-94
- SR-3M «Wicher»
- OC-14 «Groza»
- Karabiny wyborowe:
- SR-25
- karabin Mosina
- WSSK «Wydech»
- WSS «Wintorez»
- SWD
- SWU
- SKS
- Karabiny maszynowe:
- M249 SAW
- PKM
- RPK-74
Ekwipunek:
Lekka odzież ochronna:
- Lekki płaszcz
Średniej klasy odzież ochronna:
- kombinezon «Świt»
- kombinezon «Wiatr Wolności»
- kombinezon najemnika
- PS5-M «Uniwersalna ochrona»
- kombinezon «Strażnik Wolności»
- Kombinezon opancerzony «Beryl-5M»
- kombinezon «Monolitu»
Kombinezony naukowe:
- kombinezon «SEVA»
- PSZ-9Md «Uniwersalna ochrona»
- naukowy kombinezon najemnika
- naukowy kombinezon «Wolności»
- naukowy kombinezon «Monolitu»
- SSP-99 «Ekolog»
- SSP-99M «Ekolog»
Ciężkie kombinezony opancerzone:
- kombinezon opancerzony «Bułat»
- kombinezon PSZ-9d «Powinności»
Egzoszkielety:
- egzoszkielet stalkerów
- egzoszkielet «Wolności»
- egzoszkielet najemnika
- egzoszkielet «Powinności»
- egzoszkielet «Monolitu»
Hełmy:
- maska przeciwgazowa EO-20 PBF
- hełm stalowy M40
- hełm SSP-99
- hełm «Sfera 08»
- hełm «Sfera M12»
Dubbing:
Spoiler
- Blady (Александр Меньшиков aka Nktk)
- Cebula (Тихон Ешану aka Ghoul_RUS)
- Jasny (Рафаэль Саакян)
- Profesor Igołkin (Олег Танаевский aka HugTV)
- Dziegieć [Дёготь] (Даниил Литовченко aka Hunter)
- Zwierz (Юрий Юдин)
- Włóczęga (Никита Новиков aka Nikasik)
- Mazaj (Олег Кузьма aka Слесарь 6 разряда)
- Cwaniak (Иван Еничевский aka Knyaz)
- Ponury (Сергей Королёв aka Мануэль)
- Tomahawk (Владислав Халимов aka NightGuard)
- Karter (Артур Фладаров aka Fladar)
- Leszy (Александр Мельников)
- Kruk (Алексей Просандеев aka Wolfstalker)
- Kraken (Алексей Халецкий aka Халецкий)
- Horus (Роман Сктв aka Как тушканы хохотали)
- Pazur (Валерий Фадеев aka Evil Time Streams)
- Klin (Станислав Щербаков aka Sarleon)
- Morgan (Влад SevenRUS)
- Duszman (Егор Пугач aka PugachGo)
- Den [Dan] (Глеб Поликарпов aka Хлебный Хлеб)
- Kopyto/Róg (Игорь Павлов aka GoldMenGame)
- Sjerbin (Михаил Саломатников aka Kramer)
- Major Suworow (Леонид Котовский aka p1kaso4)
- Generał Mitczenko (Генерал-майор в отставке Л. К.)
Wykorzystane projekty:
Spoiler
- Atlas Mod
- Unofficial CoP Weapons Replacer v1.0 + fix
- AtmosFear 3
- Absolute Structures
- Absolute Nature 4.04
- Call of Chernobyl by stason174
- Misery 2.2
- Call of Pripyat Variation Mod 1.41
- Stumbling Block
- Modele NPC od Azetrix
- Modele NPC od DANTEZ
- Modele NPC od MPCOPCS
- NPC for MSG
- Kontrakt na dobre życie
- Przestrzenna Anomalia 4.1
- Смерти Вопреки
- AMK
- Путь во Мгле
- STCoP Weapon Pack 3.1.07
- S.W.T.C
- Мясник 1.0
- AZM
- OGSM 1.8 CE
- SGM 2.2
- Lootmoney 1.0
- opcja uniemożliwiająca błyskawiczną naprawę czy modyfikację przez mechaników od denis2000
- adaptowano animację użycia przedmiotów v1.3
- Lokacja od Vx_SK98
- Nowe cząsteczki od valer4ika
Możliwe problemy:
Spoiler
W przypadku błędu:
FATAL ERROR
[error]Expression : fatal error
[error]Function : out_of_memory_handler
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\xrDebugNew.cpp
[error]Line : 336
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : Out of memory. Memory request: 640 K
stack trace:
Przyczyna problemu: błąd spowodowany niedoborem pamięci.
Naprawa: należy obniżyć gęstość trawy w opcjach rozgrywki.
Opis zakończeń gry autorstwa @Pancerniak77:
Spoiler
Może opowiem o zakończeniach:
Pierwsza kwestia, która ma wpływ na zakończenie to odnalezienie Klina w Prypeci (dokładniej to w bloku mieszkalnym). Pojawia się tam Woron.
- Zgadzamy się z Woronem i postanawiamy, że odejdziemy z Zony. Idziemy do Noego i uciekamy z Zony.
- Nie zgadzamy się z Woronem. Idziemy odszukać Dena w X-8. Bierzemy żółtą kartę od X-8 od Worona. Wchodzimy do X-8. Zatruliśmy się gazem. Słyszymy rozmowę Serbina i Worona. Serbin proponuje nam współpracę. Zgadzamy się. Uczestniczymy w zasadzce na Morgana. Kasujemy wszystkich. Rozmawiamy z Morganem. Likwidujemy go, po czym pojawia się on w nowej lokacji. I my lądujemy na nowej lokacji. Rozmawiamy z Morganem. Znalazł sposób wyjścia z niej. Szukamy klucza. Jest on tutaj:
Wracamy do Morgana. Otwiera on drzwi. I zostajemy pijawką…
-
Nie zgadzamy się z Woronem. Idziemy odszukać Dena w X-8. Bierzemy żółtą kartę od X-8 od Worona. Wchodzimy do X-8. Zatruliśmy się gazem. Słyszymy rozmowę Serbina i Worona. Serbin proponuje nam współpracę. Zgadzamy się. Uczestniczymy w zasadzce na Morgana. Kasujemy wszystkich. Rozmawiamy z Morganem. Likwidujemy go, po czym pojawia się on w nowej lokacji. I my lądujemy na nowej lokacji. Olewamy Morgana. Idziemy do korytarza, gdzie znaleźliśmy klucz. Następnie idziemy dalej, aż znajdziemy dziurę na górze. Wspinamy się po drabinie. Chodzimy po jaskini, aż dojdziemy do Worona. Mówi nam, że zna sposób jak się stąd wydostać. Zgadzamy się. Woron schwytał Bladego w pułapkę. To samo możemy się dowiedzieć, przechodząc moda Skazany na wieczne męki.
-
Nie zgadzamy się z Woronem. Idziemy odszukać Dena w X-8. Bierzemy żółtą kartę od X-8 od Worona. Wchodzimy do X-8. Zatruliśmy się gazem. Słyszymy rozmowę Serbina i Worona. Serbin proponuje nam współpracę. Odmawiamy.
Likwidujemy wszystkich.
Czekamy aż otworzą się drzwi. Wchodzi Den. Nie jest to już ten sam człowiek co przedtem. Ma na sobie zbroję Świadomości, która się przegrzewa. I wtedy, kiedy się przegrzeje, trzeba go atakować. Najlepiej cały czas walić go nożem i nie dać mu strzelić sobie w stopę. Gdy go zabiliśmy, wychodzimy i wita nas Major, który oczywiście nas aresztuje.
Następnie idziemy razem z jego człowiekiem do celi. Staramy się go nie wyprzedzać, ani nie skręcać w bok, bo inaczej kulka w łeb.
Gdy dojdziemy do swojego “przytulnego mieszkania”, po chwili zaczyna się atak Monolitu.
Wiejemy albo bierzemy broń, walimy wszystkich, zabieramy klucz od Majora Suworowa, znajdujemy sejf i bierzemy swoje rzeczy. Uciekamy do obozu stalkerów, ale Szpon nas sprzedaje dla wojskowych. Potem pozostaje egzekucja Bladego. Jednakże stalkerzy przerywają egzekucję. Szpon umiera razem z przedstawicielem wojskowych. Ocalali stalkerzy doprowadzają nas do budki z drabiną prowadzącą do Podziemi. Wojskowi wytropili ich i nas. Skaczemy na dół, po czym łamiemy sobie nogi. Ale w napisach, jest powiedziane, że przeżywamy.
GALERIA:
INSTALACJA:
Spoiler
Poprawna kolejność instalacji:
- Zew Prypeci 1.6.02.
- Rozpakowane archiwum z modyfikacją oraz fixem należy umieścić w głównym katalogu z grą.
Archiwum zawiera:
- modyfikację “Pogrążony w niebycie” w wersji 2.1
- spolszczenie autorstwa @Anton_Gorodecki
- poprawkę od drCarabasa
- łatkę na ekran ładowania od Sputnik94
- edycję od Bossa (w tym spawner uruchamiany => ESC + F1)
- łatkę na usunięcie z opcji DX10 i DX11
- dodano możliwość biegania w egzoszkieletach od @Anton_Gorodecki.
LINKI DO POBRANIA:







































