Tytuł oryginalny: Thorny Way - Тернистый путь Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
**Data premiery:**26.12.2019 r. Autor: Nktk Autorzy spolszczenia:@yellow, @metek58 Śr. długość rozgrywki: (ok. 10 godzin)
OPIS:
Spoiler
W 2013 roku grupa najemników pod dowództwem Morgana wypełnia postawione przed nimi zadanie - ich celem jest odnalezienie dokumentów w laboratorium X-8 dotyczących tajnego projektu Świadomości-Z, „Odrodzenie”. Główny bohater przedstawionej historii, Den, znajduje cenne zapiski, jednak wskutek ingerencji nieznanego stalkera szybko je traci, przez co zostaje wyrzucony z oddziału.
Dwa lata później, Den zostaje wolnym stalkerem. Mieszkając w starej barce na Zatonie, stara się zgromadzić kwotę, która pozwoli mu opuścić Zonę i wieść dostatnie życie na Wielkiej Ziemi. Pewnego dnia nieoczekiwanie otrzymuje wiadomość na PDA z prośbą o udanie się do pobliskich magazynków podstacji. Jak zakończy się to spotkanie dla naszego bohatera?
Cechy moda:
Nowa fabuła - koło 20 zadań pobocznych i 10 głównych.
Rozpakowane archiwum z modyfikacją (folder gamedata oraz bin) należy umieścić w głównym katalogu z grą.
Zawartość pobranego Fixa 1.12 należy umieścić w głównym katalogu z grą.
Rozpakować pobrane archiwum ze spolszczeniem, a następnie umieścić w głównym katalogu z grą.
UWAGA!
Jeżeli po uruchomieniu moda w menu lub po rozpoczęciu gry pojawią się błędy w wyrazach, należy wyjść, a następnie w folderze gamedata\configs usunąć plik localization.ltx.
Mod bezproblemowo uruchomiony na rosyjskiej podstawce. Całkowicie nowa fabuła i zadania. Bardzo fajna, przyjemna dla oka grafika. Na razie pobiegałem po Zatonie. Przy okazji zadań, znalazłem kilka schowków zapamiętanych z podstawki. Mam co na grzbiet włożyć, z czego strzelać i co jeść. Bo jeść i pić trzeba.
Mod daje swój skromny HUD, ale można go zmienić na ten z ZP. I jest oficjalny czit na nie męczenie się GB. A tu kilka zrzutów ekranu, więcej w Klimatycznych.
HUD z moda I z ZP
U handlarzy
Widok przez lornetkę
Nie oceniam, aby nie zapeszyć.
DODANO: 29-12 ma być duży patch. A w Sylwestra nowa poprawiona wersja moda.
Autor moda dał informację, że dzisiaj wieczorem będzie globalny patch, wymagający nowej gry.
Mimo tego, że do tej pory nie miałem większych problemów, pobiorę i zagram od początku.
DODANO:
Coś mi się kojarzy, że albo ten mod w jakiejś fazie prabety już był, albo nawiązuje do innego moda, w którym rządził syndykat najemników.
Bo przecież w ZP, większość graczy likwidowała Morgana w leśnictwie i tylko niewielu brało zadanie na jego ochronę od Sowy, a jeszcze mniej potrafiło go uratować i mieć dalszy ciąg rozgrywki z nim na Janowie. Na forum moda nikt o to nie zapytał. Pytali raczej o dalszy ciąg tego moda.
Teraz po wstawieniu oryginalnego HUDu z ZP, wygląda on tak"
Mapa zjechała na dół, brak w niej zegara, licznik NPCów nie działa i kompas nie tam gdzie trzeba. Ale to nie wina moda. Będzie musiał ten co ten HUD dodał, pozmieniać w nim ustawienia. Z oryginalnym HUDem, ciężko, za mało informacji. Spore zmiany w kwestowych NPCach, ale co najważniejsze, na starcie dostajemy więcej sprzętu w tym detektor. Już na Zatonie można znaleźć artefakty, co ułatwia nieco grę.
Mod z patchem 1.2 jest już prawie jak należy. Jeszcze małe problemy ze spawnem kwestowych artefaktów we właściwym czasie. Fabuła sensowna, nie mająca nic wspólnego z tą z ZP. Jak na razie rozwiązuję zadania w należytej kolejności. No i parę zrzutów ekranu na zachętę dla jakiegoś aktywnego tłumacza.
Mod nas zabezpiecza, abyśmy się nie nudzili, na każdym kroku coś podrzuci.
Druga nitka scenariuszowa ukończona. Czyli mod też.
To ostatnia akcja w modzie. Potem ekran z napisem “Przedłużenie będzie” i napisy końcowe.
W PDA zostały dwa nie zamknięte zadania na poszukiwanie artefaktów. Brakło dwóch kwestowych, przy wielokrotnym nadmiarze innych. Ale to z zadań pobocznych, pozwalających zebrać trochę kasy lub dostać egzę. A praktycznie, to do przejścia moda na upartego wystarczyłby pancerz stalkera, a SEVA czy jej odmiana dla ochrony naukowców są wystarczające.
Jak zrobić screena w tym modzie, bo po uruchomieniu na pl podstawce nie wiem gdzie to robi, choc w fsgame ma wskazaną kokalizację. Nie reaguje na F12 i na PrintScreen.
Nie zmieniałem klawiszologi. Jeszcze podumam i zrobię screena. A uruchamiał ktoś na pl podstawce?
Robię już screeny. Była wina pliku fsgame, wskazałem teraz jak było w oryginale, ale nie mam GG jako Den, a Diektiariow, choć jego gęba jest jak bandyty.
Ponawiam pytanie, czy ktoś już uruchamiał tego moda na pl podstawce? Jak tak, to niech się podzieli info, jak zrobić, aby zamiast Diegtiariowa, mieć tego Dena/Dana?
@metek58Ja próbowałem, ale jeszcze na tym małym okienku wylatywałem z logiem błędu silnika. Dlatego na dropie wstawiłem ten problem.Jak wstawiałeś moda do podstawki, bo mnie zaskoczył ten mój wylot.
A Dena masz w kat rus plik st_charakters.xlm linia 166.
DODANO:
Odbój z tym wylotem. Postawiłem dzisiaj jeszcze raz na polskiej podstawce i wszystko w porządku.
Ponawiam pytanie, czy ktoś już uruchamiał tego moda na pl podstawce? Jak tak, to niech się podzieli info, jak zrobić, aby zamiast Diegtiariowa, mieć tego Dena/Dana?
Żeby na polskiej platformie wyświetlał się Den, a nie Diegtiariow, trzeba folder pol uzupełnić o pliki z folderu rus z wyjątkiem dwóch, które już się tam znajdują.