Nie wiem co się stało. Mały bug. Podejdź z poprzedniego sava powoli, do tego co stoi w bramie. Ja pogadałem, kasy nie dałem bo nie miałem, odszedłem kawałek i Wintorez przemówił. Zabijaj bez obiekcji, po to tam przyszedłeś. Znajdź jeńca, ale z nim nie rozmawiaj. Miałem dwa miejsca jego spawnu, może być w takim razie więcej. Idź po amunicję do Wintoreza, a jak przez przypadek koło bramy trafi Ci się mutant lub zombi, to oczyść drogę od strony bazy Aurona, aby ten dziad- jeniec, nie uciekł Ci na bagna. Miałem wtedy zabawy a zabawy. Potrafił mi spod samej bazy uciec na bagna, bo z murem stacji benzynowej był pies. A wtedy spawn zombich mi się chyba potroił. Najlepszy tu jest SPAS., lub coś podobnego. Kul szkoda, mało skuteczne.
A jedenastu, to nie masa. Masa jeszcze Ci się trafi. Nie nadążysz kropek liczyć.
No nic z ciężki sercem wyczyściłem hol fabryki, potem mój SPAS pogonił zombi i odprowadziłem jeńca. Teraz zamknęli mnie w areszcie…więc wszystko jest OK… .
//
@smox nie zabiłem najemników..chodziło o stalkerów którzy są przy wejściu do X-18. Ale podejrzewam, że sytuacji były winne zombi które przede mną już chciały wejść na teren fabryki, a tamci się bronili i przez to nie było z kim pogadać.
Jeśli jeszcze nie zmieniłeś pliku z minimapą, aby wyświetlane były czerwone kropki wrogów, to zrób to. Będzie to od teraz bardzo przydatne. Zaoszczędzisz wiele nerwów. Już tu na tej lokacji i na następnych, gdzie ( przynajmniej ja tak miałem ) mod mieszał wrogów z przyjaznymi. Po wyglądzie nie do rozróżnienia, a co po walnięciu sojusznika, to tłumaczyć chyba nie muszę.
Uważaj też po wyjściu z klatki. NPCe nawet ze strzelby zabijają przez ściany, jak za blisko niej stoisz. Ale zdarzają się też cuda ( opisałem parę postów wyżej ), że ich wcale nie będzie i ucieczka jest bez jednego strzału. Dopiero na zewnątrz budowy jest piekło. Nie radzę też wychodzić przez tunel załadowczy ( kiszkę ), wg rus poradnika. To samobójstwo.
Zakończyliśmy spolszczenie tego moda. Pojawi się do pobrania w pobieralni jak @Portals je doda.
Ukończyłem moda, a właściwie jego linię fabularną. Pozostał mi freeplay. Większych problemów nie miałem. Wywalało mnie na Wysypisku, gdy chciałem użyć Śpiwora. Na innych lokacjach tego problemu nie było.
Drugi problem miałem z Noktowizorem 3 generacji. 1 i 2 - a generacja działa.
Ogólnie mod mi się podobał. Nastrzelałem się sporo, ale nie jest to taka bezmyślna strzelanina. Mod trudny i wymagający sprzętowo. Polecam zastosować dodatki załączone do spolszczenia.
Potrzebna mi podpowiedź w sprawie HUDa inwentarza. Mam go tak rozłożonego na ekranie, ze najniższa linia inwentarza co najmniej do połowy wychodzi poza ekran i te klastry nie reagują na kliknięcie wskaźnikiem. A ponadto skrajne, są przesłonięte zegarem i przyciskiem. Suwak raz się pojawi raz go nie ma, w zależności jak broń jest na górze. Od wielkości jej magazynka. Jak było można, to wyrzucałem jakiś duży sprzęt, np pancerz i wtedy mogłem dotrzeć do sprzętu zasłoniętego. Następnie pancerz podnosiłem. Ale nie zawsze sytuacja na to pozwalała.
Co zrobić, aby podnieść ten HUD do góry, albo zmniejszyć jego gabaryty, tak aby dół był cały czas nad zegarem i przyciskiem. Monitor 16:9. Celowniki optyczne okrągłe.
Mam problem z odtrutką od Barmana. Czekam śpię i nic się nie dzieje. Wiem że w temacie są już posty na ten temat, ale u mnie nic się nie zmienia. Napiszcie panowie jak wyglądało wasze podejście do tego zadania bo ta chora odtrutka blokuje fabułę.
Wchodzę do baru i mam dialogi …
1…O laptopie i pda Fanta
2…Czy znasz Najemnika Auriona czy jakoś tak. Ten dialog prowadzi do zamówienia odtrutki.
Czekam 3 godziny lub śpię 3/5 godzin (to pewne bo sprawdzam zegar) i zawsze dostaję tą samą odpowiedź…Czekaj dalej
Z DM uciekłem, był wpis by iść do Baru. Był SMS od najemnika..coś w stylu “…chyba nie myślisz że od nas uciekniesz, choroba i tak cię zabije…”
W PDA mam wpis ..Znaleźć kolesia który może złamać zabezpieczenia.
Dzieje się tak bez względu na to czy wcześniej oddaję laptop i pda, czy od razu rozmawiam o odtrutce.
//
@kondotier wstaw jakieś foto tego HUD. Jeżeli to to co myślę to kiedyś miałem podobny problem w innym modzie, tam były robione poprawki okienek inwentarza.
Dokładnie ich zmniejszenie poprawiło problem. Jak znajdę temat to zapodam link.
@Malakas, pierwsza rozmowa z Barmanem musi być o odtrutce. Nie można sprzedać laptopa i PDA od razu, bo to oznacza koniec. Możesz to sprzedać dopiero po odkodowaniu i odczytaniu wiadomości z laptopa. Ja tak zrobiłem i dostałem odtrutkę bez problemu.
Może załapałeś się znowu na inne rozdanie niż u wszystkich. W rozmowie z barmanem, mówi ile mamy czekać. Sprawdź ile kazał Tobie.
Jak 3 godziny i nie zaskakuje, to wejdź ponownie z Wysypiska, zabij zombich, weź nagrodę od Teii( coś tak ). To ten uwolniony w DM.
Psy nie są konieczne. Zadanie jest po to, aby mieć kasę na odtrutkę, po sprzedaniu artefaktu.
A z Hudem dziękuję. Pomęczę się do końca tak jak jest, bo mi niewiele zostało. A screena daję, bo może to pomoże " potomny". Szczególnie jak wstawią poprawkę na nie wypadanie sprzętu z plecaka.
Wejdę z Wysypiska. Jeszcze głupie pytanie… ile laptopów mieliście w inwentarzu ? Ja mam tylko jeden…dowódcy najemników.
W modzie prawidłowo jest mowa o dwóch i jest niekonsekwencja w fabule. Jeżeli w DM zabrali mi wszystko po wrzuceniu do klatki to dlaczego mam sprzedać laptop Sidora i pda Fanta barmanowi ?
1…laptop Sidorowicza
2..laptop dowódcy Najemników
Jeżeli to ciągle ten sam laptop to wówczas powinien być opisany jako laptop Sidorowicza by nie mylić wszystkiego. Jeżeli to dwa różne to w Barze jest niepotrzebna pułapka i niedomówienia.
Powinno być jasno zaznaczone który laptop zawiera hasło i ma zostać złamany przez technika.
Też mi to trochę bruździło w umyśle. Ale w DM zabieramy laptopa i to niby jest ten Sidorowicza. Nie pamiętam już, czy Auron wcześniej na stole miał coś komputerowego. Też miałem jeden i mimo to skrypt zaskakiwał. Ma mod dziury. Mnie nie wyświetlał w inwentarzu np. hełmu psionicznego, choć go zatwierdził wykonaniem zadania. Kiedy wracałem z Dziczy po zadaniu od Dieńczika, nie wyświetlił mi punktu kontaktowego uruchomienia skryptu, a patrol zespawnoawał dużo dalej niż był ten punkt. Tak że, długo nie mogłem ruszyć z grą. Pisałem o tym zdarzeniu i o rozwiązaniu problemu.
Chodź po prostu do kwestowych NPCów, a mod sam wybiera co mu potrzebne. Jak się na pewno zdążyłeś przekonać, tych jak delikatnie piszesz “pułapek”, jest dużo więcej. Ja bym to po prostu nazwał bugiem.
Ale trudno wymagać, aby mod był do perfekcji doskonały. Nawet gry maja bugi i stąd tyle do nich patchy.
Inna sprawa, celowe przegięcia. Te autorowi moda trudno wybaczyć.
Masz rację @kondotier jesteś dalej w grze więc wierzę na słowo. Ja myślę że są dwa laptopy i jednocześnie jest dialog na sprzedaż laptopa od Sidora choć nie widać go w inwentarzu. Jeżeli natomiast jest jeden i nie wolno go wcześniej sprzedać powinno być to jasno ujęte w dialogach.
//
Po kilku próbach i wejściu z Wysypiska (dobrze że zrobiłem zapis przed wejściem) mod ruszył dalej.
Technik zabiera laptop Aurona. Jeżeli czytać opisy to laptop Aurona jest opisany jako zabezpieczony hasłem i to ten laptop jako przedmiot kwestowy jest niezbędny do kontynuowania gry.
Wówczas wcześniejsza sprzedaż PDA i tego drugiego laptopa Sidora nie powinna mieć nic do rzeczy.
Nie chcę tego teraz testować bo znów mod mi nie zaskoczy i będę czekał na odtrutkę.
@malakas, to trudny mod i być może nie idealnie rozpracowana sfera dialogów u Barmana, ale wydaje mi się, że w informacji, co mamy zrobić po opuszczeniu Doliny Mroku, dostajemy info, co po kolei zrobić. Czyli pierwsze, to dostać się do Baru i uzyskać odtrutkę oraz znaleźć sposób poznania zawartości laptopa Sidora. Nie dam teraz głowy czy taką wiadomość dostajemy, ale mi to utkwiło w głowie, bo też nie mogłem tej odtrutki otrzymać, bo raz tyko bylem w Barze i to przed polonizacją. Za każdym razem trzeba pilnie przyjrzeć się wiadomościom na ekranie, bo są tam cenne informacje dla grających.
Dieńczyk tylko odda Ci laptopa, nie dając żadnej informacji. Porządny gość, cudzego nie czyta. Trzeba wejść do inwentarza i “użyć” laptopa, wtedy jest informacja.
A jak masz zapis po dialogu z Dieńczykiem i wysłaniu cię po przyjaciela, to bez problemu przecież możesz wgrać zapis z przyjścia do baru, sprzedać laptop Sidora i PDA Fanata, a następnie sprawdzić dialog na odtrutkę. Nie wpłynie to przecież na zapis po rozmowie z Dieńczykiem. Nawet jak nie zaskoczy, to wracasz do tego ostatniego zapisu i grasz dalej. Ja już nie mogę tego sprawdzić, bo mam nałożona polonizację i rus savwów nie uruchomię.
Ja nie sprawdzałem, bo nie widziałem takiej potrzeby. Mod zaskoczył, to grałem dalej.
@metek58…dokładnie to oddajemy laptop Aurena do złamania kodu, laptop Sodora nic do tego niema. Tak jak mówi @kondotier… po złamaniu kodu laptop Aurena wraca do Nas, a dialog na sprzedaż laptopa Sidora jest dalej aktualny.
Mod nie jest trudny, jest łatwy i jednowątkowy…to nie Soljanka gdzie było 5 i więcej jednoczesnych wątków fabularnych…tylko ma skąpe informacje w dialogach na terenie Baru, co oczywiście nie jest winą tłumaczenia. Taka jego natura. Uważam że jest bardzo dobry i wart grania bo soki wyciska z kompa i pomyśleć też trzeba. Najważniejsze to to że niema zabawy w Rambo…tu wystawisz łeb to odstrzelą lub nie masz odpowiedniej broni to zombiaki zatłuką i posprzątane.
//
Właśnie wróciłem z Dziczy i zabrałem laptop z powrotem. Teraz X-12. Po zakończeniu kolejnego fragmentu gry przetestuję sprawę tych laptopów bo to dziwne rozwiązanie.
Będą dwie opcje do testu…
Sprzedaż PDA i laptopa Sidora przed odtrutką i skutki dla fabuły.
Sprzedaż po odtrutce i Dziczy. Jeżeli po sprzedaży zniknie z inwentarza lapek Aurena to znaczy że to jeden i ten sam komputer. Jeżeli pozostanie to wniosek prosty są dwa, w tym jeden to śmieć na sprzedaż od czasu odczytania wiadomości o najemniku Aurenie. Co ciekawe już dawno być go nie powinno w inwentarzu bo okradli Nas kolesie dwa razy…ale może go nie chcieli bo model jakiś tandetny… .
Przyznam się, że nie zwróciłem uwagi na te laptopy. Dostałem odtrutkę. Potem odszyfrowany laptop. Sprzedałem laptop Barmanowi i ruszyłem dalej. Może gdybym nie był nastawiony na wyszukiwanie błędów w tekście było by inaczej.
Ja tak analizuję te laptopy z czystej ciekawości bo mętlik mam. Laptop Aurena nie znika po sprzedaży gratów (pda i lapek sidora), znika dopiero gdy odczytamy w nim wiadomość.
Pozostaje sprawdzić 1 punkt testu.
//
Pamiętam, że w Soljance były dodawane zdania do dialogów by skleić fabułę w całość.
Tutaj np. jest dziura bo po użyciu laptopa Aurena wiemy, że mamy iść do X-12, ale nic nie ma w dialogach by iść koniecznie do Barmana. W dialogu z technikiem powinna być wskazówka np. Przed wyruszeniem w dalszą drogę wpadnij do Barmana. A dalej już jest ok bo u Barmana czeka dialog na Złomowa.
Jeżeli byłby kiedyś patch do spolszczenia proponowałbym to dodać, podobnie jak coś o tych laptopach, gdy już będzie na pewno wiadomo co i jak.
Autor moda mógł nieświadomie pominąć proponowaną przez Ciebie zmianę dialogu, bo on wiedział co dalej i dlatego wydawało mu się to oczywiste.
Znalazłem kilka takich niespójności i w polonizacji poprosiłem o ich poprawienie. Uwzględniono. Na pewno i Twoja uwaga zasługuje na wykorzystanie. Ale raczej jako sms od wszystko wiedzącego barmana - jak się da bez problemu coś takiego zrobić. A jak nie, to do dialogu z Dieńczykiem.
Witam, mam mały problem. Nie mogę zacząć rozmowy z Arturem po oczyszczeniu wioski z zombie.. Jest on po prostu za daleko i nie mogę z nim rozmawiać. Może ktoś coś podpowiedzieć, co mogę zrobić by to poprawić?
Sądzę, że w SMS-ie można ująć szerszą informację (W SMS-ie, by bardziej nie ułatwiać roboty graczom), bo stosowna wiadomość dla nas, pojawia się po wyjściu z DM, a nadaje ją Stii, informując nas, że wie o zabranym laptopie od Aurena i abyśmy zgłosili si do Baru po odtrutkę, a potem sprzedawali tą cenna informację (myślę, że chodzi o zawartość lapka), więc jak pisałem wcześniej, informacja była, a kto ją przegapił (też pierwotnie uszła mi uwadze), to ma za swoje. Wrzucam screena, jest po rusku, bo z tego etapu tłumaczenia mam zapis.