Thorny Way - Ciernista droga

Robię ostatni test i potem rozpisuję instalację. Mamy dwa rozwiązania, czyli jak nie kijem go to pałą i ruszyć musi :blush:

1 polubienie

Chyba mam. W binie chyba nie mam z rus binu xrGame.dll, xrRender_R2.dll, xrRender_R3.dll i xrRender_R4.dll. Różnią się datą i mam ich kopie bezpieczeństwa. Wziąłem z jakiegoś binu w uruchomionej wersji innego moda na pl podstawce. Może to mi wywalać grę?

Może źle napisałem, mam te pliki w binie, ale z inną datą, więc sądzę, że obawiałem się ich zamiany na polskiej podstawce rus plików z rus binu.

1 polubienie

@metek58 może bo jak jakieś inne wersje modyfikowane jeszcze pod jakiegoś innego moda.

1 polubienie

NIE, miałem zainstalowane trzy części Stalkera, ale robiłem reinstalkę systemu. Jak instalowałem Zew na nowo, to jest czysty, a na innym dysku pliki z poprzedniej instalki zostały wraz z gamedatami innych modów. Nadmieniam, że choć wtedy miałem z 10 gamedat z innych modów na tej samej podstawce, to gra mi chodziła. Małą tam kosmetykę tylko trzeba było zrobić i grało się.

Dobra pany, zainstalowałem moda na czysto od nowa, przetestowałem.

U mnie taki normalny sposób instalacji nie działa, może coś w Windowsach? Kij wie. Musiałem kasować localization.ltx żeby mod był prawilnie po polsku.

Napisałem instrukcje instalacji tak, że uwzględnia i ten problem, lepiej dmuchać na zimne, a może innym też się przytrafi. Możecie zerknąć czy coś trzeba zmienić albo dopisać ale wydaje mi się, że zrozumiale to wygląda. :blush:

@tom3kb znowu tylko zgaduję, ale może usunięcie w localization.ltx linijki

files = string_table_enc_mutants

i pozostawienie tylko

[string_table]

language = pol

font_prefix = ;_west ;_cent

rozwiąże problem?

@3OM6AKAH nie, to nic nie dało. Drugi raz w ten sam dzień szóstki w totka nie trafisz :blush:

1 polubienie

@tom3kb a tak z innej beczki - podstawka PL czy RU?

@Sierioża podstawka PL z CDA.

Wersja 1.6.02.

Zobaczymy czy to jakiś jednostkowy problem czy inni też będą tak mieli, chociaż jak już rozpisałem to przy instalacji to może się nie dowiemy.

@3OM6AKAH a to już najwyżej jutro bo już pod kołderką leżę :slightly_smiling_face:

@tom3kb Dobra, ostatnie podejście i obiecuję, że już więcej nie będę przysmradzać:

[string_table]
language = pol
font_prefix = _cent

1 polubienie

Ponieważ stawiając na rus podstawce, a i na polskiej z fragmentami tłumaczenia nie miałem żadnych problemów, postawiłem moda na nowo.

  1. ZP pol ( od razu skrót pulpitowy )

  2. Mod

  3. patch 1.2

  4. patch na inny HUD

  5. patch na usunięcie zmęczenia.

  6. dodałem własny ekran startowy. Będzie ktoś chciał, dodam plik.

  1. z katalogu tekst usunąłem wszystkie katalogi obcojęzyczne oprócz pol i rus. Wiedząc, że te dwa pliki z pol są wstawione do spolszczenia przemianowałem go. Jest zbyteczny.

  2. Nałożyłem spolszczenie.

Zrobiłem restart komputera. Poprzednio gdy tego nie robiłem, miałem wylot.

Odpaliłem moda bezproblemowo, z czystymi znakami diaktrycznymi. Dotarłem do warsztatów, rozmowy i opisy wyświetlane prawidłowo. Tylko brak nazwy dla SVU.

Zaczynając grę, nie zapominamy o pójściu do sterówki barki. Dodatkowe wyposażenie.

Część schowków z ZP nadal dostępna. Ekipa w ukryciu podczas emisji.

Opcje typu “co masz ciekawego do powiedzenia” nie są zbędne. Prowadzą do ciekawych zadań pobocznych. Tylko mechanik najemników naprawia za darmo. Pozostali wysoko się cenią.

Czyli, że spolszczenie jest wykonane prawidłowo. Można grać dalej.

4 polubienia

@metek58 pograłem kilka godzin nie miałem wylotów przy przechodzeniu koło grupek stalkerów.

Znalazłem trochę literówek itp wydaje mi się, że za dużo czasami jest nawalone przecinków w zdaniach ale mogę się mylić. Nie wiem czy takie rzeczy jak możliwe złe przecinki zgłaszać czy tylko poważniejsze, literówki, braki opisów itd.

Spoiler

Tak czy siak trochę screenów do przejrzenia zrobiłem. Pogram w niego dopiero po weekendzie to na razie ode mnie będzie cisza :blush:

1 polubienie

Z tymi przecinkami to nie przesadzaj, powinny być tam gdzie trzeba, ale kilka nie było potrzebne, Ty zaś prawie wszystkie wyznaczyłeś. Poprawki naniosłem na właściwe pliki, po jakimś czasie, jak będzie więcej błędow, zrobi się patcha. :slightly_smiling_face: Potrzebny zapis z tymi dwoma stalkerami, którzy nie mają ksywek, tylko te dziwne oznaczenia. W pliku characters są wszyscy przetłumaczeni, a plik gameplay też był robiony. Nie wiem dlaczego tak jest. Broń też robiłem, jest wszystko przetłumaczone. Dziwna sprawa, ten SWU powinien mieć wyświetloną nazwę, a nie ma. @tom3kb, zrób w pliku w_svu z weapons (w tym z bronią) zmianę st_wpn_svu_nimble na SWU. Zobacz, czy wyświetli się to st_wpn_svu_nimble w nazwie.

@metek58 ci dwaj stalkerzy bez ksywek to technik i medyk na Skadowsku, co do przecinków to tak trochę na wyrost. I tak jak pisałem z częścią mogłem nie mieć racji.

No ale to było pierwsze szukanie błędów w tym modzie. Teraz będę raczej patrzył na “poważniejsze” sprawy.

Ale nie wiem ze screena jakie dialogi z nimi są, wtedy może dałoby się namierzyć ich ksywki. Daj zapisy z nimi, jak masz, to albo ja (jeśli mi nie wywali), albo @kondotier by ocenił, bo mu chyba gra dobrze hula.

A to będę musiał przejść na lokację bo teraz mnie tam nie ma.

Ps. Mam dla profesora Hermana w Kamieniołomie znaleźć roślinę i teraz pytanie żeby ją znaleźć trzeba mieć detektor jakiś dobry? Bo latam po tym kamieniołomie i nic nie widzę. A ze zwykłym detektorem też nic. Czy to jest jakiś obiekt, który leży normalnie na mapie?

A już chyba znalazłem na jakimś filmiku, że mam wleźć w jakiś teleport, a roślinki nie ma.

1 polubienie

Cześć chłopaki! Pytanko mam szybkie. Wiecie może gdzie znajduje się dokładnie anormalną roślina dla naukowców na Jupiterze? Chodzę z nosem przy ziemi od 20 minut i nie mogę znaleźć. I może wiecie gdzie jest Karaś? Ten którego każe szukać nam Hawajczyk. Na parkingu z elektrami nie widziałem po nim żadnego śladu :confused:

9 godzin temu, Mikus47221 napisał:

Cześć chłopaki! Pytanko mam szybkie. Wiecie może gdzie znajduje się dokładnie anormalną roślina dla naukowców na Jupiterze? Chodzę z nosem przy ziemi od 20 minut i nie mogę znaleźć. I może wiecie gdzie jest Karaś? Ten którego każe szukać nam Hawajczyk. Na parkingu z elektrami nie widziałem po nim żadnego śladu :confused:

Nie grałem jeszcze ale..
Żeby znaleźć anomalną roślinę trzeba mieć specjalny detektor od prof. Germana. Autor filmu kończy tą misję dopiero na sam koniec moda.
Tu jest początek historii 18:00:

Karaś znajduje się tu 2:00

Roślina jest w chaszczach koło pogłębiarki i trzeba mieć w/w specjalny detektor.

Repack: https://yadi.sk/d/0X5VLfw8TD4uWA

Deaktywator do anomalii jest w kiblu w bunkrze uczonych.

Po ponownej instalacji moda, wszystko jest w porządku. Zauważyłem, że przy opcji snu, choć nie prześpimy się i chcemy to cofnąć, jednak wyskakuje “butelka”, że chce się nam pić. Tak nie powinno być, bo np. woda Stalkerska jest tu bardzo droga.

Druga sprawa, to prośba do speców od gry, gdyż nie mogę namierzyć ksywek tych dwóch NPC - jeden mechanik na Skadowsku, drugi medyk na Skadowsku. Nie mam ich w pliku z nazwiskami, inni są.

Znalazłem przyczynę. Przez pomyłkę wstawiającego pliki do tłumaczenia, został umieszczony plik characters bez patcha i stąd brak części ksywek. Naprawię to i dołączę do późniejszego patcha. Ci dwaj, to mechanik Raszpla (Рашпиль) i medyk Puls (Пульс).

Aby w pełni było widać ksywkę medyka i mechanika, trzeba grać od początku.

3 polubienia