Thorny Way - Ciernista droga

No i wreszcie skończyłem moda, głównym problemem był jednak ten podstawowy detektor, którym nie mogłem odnaleźć artów, jak dorwałem Welesa to i Bateryjkę szybko znalazłem i moda skończyłem raz dwa.

Zmieniłem trochę moje plusy i minusy w poście wyżej ale oceny nie zmieniam. Jak na taki, krótki mod to mi sporo krwi napsuł i zmarnowałem niepotrzebnie kilka godzin gry.

Co najfajniej wyszło w modzie to główna fabuła dla najemników z całkiem różnymi i fajnymi zadaniami (chociaż w końcówce też pojawiły się problemy, nieśmiertelny dowódca wojskowych i głupkowaty helikopter :blush: ), reszta moda to taki standard, bym powiedział, że ten mod to taki typowy średniak.

Ale jest potencjał w drugiej części i może być coś dobrego. :grin:

2 polubienia

Czas na Ciernistą Drogę.

Pograłem sobie godzinkę i przyjemny modzik.
Schowki z czystego ZP zostały nienaruszone. Tak więc łatwo można sobie dorobić lub zmienić sprzęt na lepszy..

3 polubienia

Bradziagi przegryzłem się przez temat i dalej nie mam polskich znaków

Czysta instalka en ze steama, wrzut gamedaty, fixy i polonizacja

Objawy: wszystkie nazwy stalkerów są typu: name_stalker_cośtamcośtam_365

Część dialogów z nimi też w formacie podobnym do powyższego

działanie:

wywaliłem localization.ltx

co się stało:

wszystkie - WSZYSTKIE - dialogi z każdą osobą mają postać:

  1. Dialog_line_3

itp - czyli ździebko nieczytelne

wróciłem plik ltx i wszystko wróciło do stanu pierwotnego - znaczy ja rozumiem co do mnie piszą - upierdliwe ale brnę w grę ale dzieci jak czytają dialogi to nie wiedzą co się dzieje

w pliku localization.ltx domyślnie miałem pol a nie rus

co jeszcze mogę zrobić?

@koboldzisko ale Zew na steam wersja PL czy English? Bo instalacja na polską podstawkę.

7 godzin temu, koboldzisko napisał:

co jeszcze mogę zrobić?

Możesz usunąć folder pol, na jego miejsce wrzucić ten z poniższej paczki i skopiować do niego ze zgodą na zamianę pliki z katalogu pol spolszczenia.

pol.7z

2 polubienia

@koboldzisko Zapamiętaj. Przy spolszczeniu zawsze jest podpowiedź dla jakiej podstawki zostało ono zrobione. Może to być też repack. I tylko na takiej będzie działać.

Dlatego, że w spolszczeniu są wybiórcze pliki z gamedaty moda, a resztę mod pobiera ze swojej gamedaty, która może nie zawierać plików podstawki. Wtedy są pobierane oryginalne pliki z gry. I mod głupieje.

Spolszczenie tego moda jest dla polskiej podstawki i tylko na niej poprawnie działa.

Porada od @gawron może pomóc, ale i tak część opisów broni, sprzętu czy inwentarza może być w robalach lub bez opisu.

dopiero siadłem i zaczynam testować - wersja steam pewnie en bo tam nigdzie nie widziałem wersji pol :confused:

zaczynam od podmiany katalogu od gawrona

kondotier - robale mi nie przeszkadzają :slightly_smiling_face:

ok zamienione - test teraz - pewnie dopiero rano opowiem czy sie udało bo jak tak to będziemy strzelać :grin:

EDYTA:

rada gawrona zadziałała - naprawiło dialogi - są już kompletne linie dialogowe póki co wszystkich postaci

Dziękuję Panowie za pomoc - spasiba bradziagi

co prawda dalej nie mam polskich znaków diakrytycznych ale to już szczegół - z tego co się orientuję to mi już niewiele moda zostało więc nie chce mi się z tym walczyć :slightly_smiling_face:

14 godzin temu, koboldzisko napisał:

nie mam polskich znaków diakrytycznych

Wychodzi na to, że nie masz polskich tekstur “fontowych”, w każdej chwili możesz je uzupełnić, korzystając z zestawu zamieszczonego w poniższym temacie.

2 polubienia

21 godzin temu, gawron napisał:

Wychodzi na to, że nie masz polskich tekstur “fontowych”, w każdej chwili możesz je uzupełnić, korzystając z zestawu zamieszczonego w poniższym temacie.

Polskie czcionki

jak dotrę do domu to wieczorkiem sprawdzę :slightly_smiling_face:

spasiba bradziagi

Edyta:

sprawdzone - dalej mam krzaczki ale tym już się nie przejmuje - wróciłem z prypeci więc będzie koniec zaraz

Mod ukończony. Podziemia Prypeci i szybka pogoń. Ostatni dialog kończy wszystko.

Spoiler

Mod bardzo przyjemny, a zadania prościutkie. Dorobiłem się kasy przeszukując schowki a ich zawartość opylałem handlarzom. Dzięki temu kupiłem zielony kombinezon naukowy. Po jego maksymalnym ulepszeniu można szukać artefakty.

Jedynym problem może okazać się rzadki spawn tych artów, które potrzebujemy, ale na to jest rada. Podczas gry wystarczy wejść w opcje AtmosFear i dać częstotliwość emisji co 6-12 godzin. Śpimy pod rząd 4-6 razy i mamy wysyp artów w anomaliach.

Pozostaje podziękować za spolszczenie. Dobra robota @yellow, @metek58, @gawron :slightly_smiling_face:

4 polubienia

@Agrael. Nie brałem udziału w pracach nad spolszczeniem. Cóż, chyba potraktuję to jako zachętę na przyszłość, tylko nie wiem, czy zasłużę🙂

W dniu 26.02.2020 o 10:59, koboldzisko napisał:

dalej mam krzaczki

Sprawdź jeszcze, czy masz localization.ltx w takiej postaci:

Spoiler
[string_table]
language	= pol
font_prefix	= _cent ;_west

Te zabiegi mogą Ci być potrzebne w przypadku każdej nie eng modyfikacji stawianej na tej wersji ZP.

@gawron
Przepraszam. Moja pomyłka :slightly_smiling_face: Czasami zaczynam się gubić, co kiedy i jak. Za dużo tych modów. Ale i tak brawo, bo nie jeden mod spolonizowałeś :slightly_smiling_face:

14 godzin temu, gawron napisał:

Sprawdź jeszcze, czy masz localization.ltx w takiej postaci:

mam tak @gawron

font_prefix	= ;_cent ;_west

z średnikiem przed cent o.O zmianę zrobię wieczorem - czekam już na Noego więc to będzie krótka piłka już - jeszcze alternatywne zakończenie i idziemy na REBORNY

Witam, mam problem z pobraniem moda, z Yandexs,a nie bo nie mam go zainstalowanego, z Modsfire przerywa, a nie umiem znaleźć torrenta na tej rosyjskiej stronie. Proszę o wskazówkę, z góry dziękuję.

@bolo poniżej plik torrent do repacka ze strony => https://gk-stalker.xyz/games/call-of-pripyat/3185-thorny-way-ternistyy-put-repack-by-serega-lus.html

[gk-stalker.xyz]thorny-way-ternistyy-put.torrent

1 polubienie

Strona z torrentem - repack: https://gk-stalker.xyz/games/call-of-pripyat/3185-thorny-way-ternistyy-put-repack-by-serega-lus.html

1 polubienie

Bardzo bardzo dziękuję, byłem na tej stronie i nie umiałem pobrać samego torrent,a, ściągam.

Następny problem, pobrałem, jest tego 3.2 GB, ale nie chce mi się zainstalować, to jest kompletny mod ?.

1 polubienie

Instalujesz z pliku .exe. To repack czyli mod + podstawka. W czym problem?

1 polubienie

Tak, instalowałem z tego pliku, wskazałem gdzie ma się instalować i zaczęło mielić i nic. Zainstalowałem Yandex i pobrałem moda. Teraz wszystko instaluję. Dziękuję za grzeczność.

Postawiłem moda i gram, dziękuję wszystkim za pomoc.

3 polubienia

Jeszcze jedna sprawa, modach jak można to zwiększam udźwig oraz szybkość biegu, w tym też chciałem i nie ma reakcji, czy ktoś wie czemu?.