Skocz do zawartości

Domowa chmurka - 128GB


Кристофер (Kpuc)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Fajna sprawa, szkoda że takiego moduł nie kupi się do zwykłego PC, dla potrzeb zrobienia dysku RAM.

Tak przy okazji, coś takiego by mi się marzyło do PC'ta, 128GB RAM DDR3, i po co mi dysk SSD ? :D Jak wrzuciłem na dysk zrobiony z pamięci RAM gta4 to wreszcie ta gra działała bez lagów spowodowanymi doczytywaniem się danych :) A co najciekawsze, dla systemu i aplikacji pozostało 1,5GB ram z czego 1GB pobierał system.

Czyli GTA4 na dysku z ram 14500MB + 1000MB ram dla systemu +tray soft i 500MB dla gry.

Myślę że taki sprzęt był by bardzo wygodny dla posiadaczy PC, taka domowa chmura, oczywiście jakieś zabezpieczenie w postaci akumulatora/UPS

Najfajniejsze w tym jest to że kości uszkodzone wyjmujemy i działamy dalej.

Oczywiście nie pisze tu o jednej zasmarkanie grze a o całokształcie. Dzisiejszym problemem komputerów i ich takim hamulcem jest dysk, nawet SSD hamuje obecne procesory. Pisze tu też o zastosowaniu takiej chmury nie dla typowego "Kowalskiego" bo takiemu sie nic nie stanie jak posiedzi przed komputerem te godzinę dłużej.

A co mnie nurtuje w tym wszystkim ? A no wykorzystanie czyli recykling starszych podzespołów, no bo przecież nie ,musimy mieć dysku który ma 8000MB/s odczytu i 6000MB/s zapisu - bo taki jest przyjmijmy obecny transfer dla DDR3 1600MHz i plików losowych z przedziału 4-1000KB (a przynajmniej u mnie taki był)

A więc bierzemy kości z odzysku za grosze, pakujemy ile nam potrzeba, jeden kupi 32GB a inny 192GB na ten przykład. I cieszymy się super tanią chmurką. Takie kości DDR2 800MHz jak robiłem testy śmigały 3500MB/s odczyt i 2700MB/s zapis, to w porównaniu z dyskiem SSD który ma te 500MB/s odczyt i zapis spora różnica.

Co wy o tym sądzicie ? Głupi pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.