Skocz do zawartości

Jak klawiaturę kupić?


FairFight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

Muszę nabyć klawiaturę, poszukuję czegoś z płaskimi i cichymi klawiszami, która jest stosunkowo wąska, może być bez części numerycznej i musi być podświetlanie RGB. Cena do 250pln. Czy możecie mi coś polecić? Bo nie mam pojęcia na co się zdecydować. A może sami używacie innej klawiatury niż w/w i uważacie, że jest warta polecenia? Piszcie śmiało, będę wdzięczy za każdą propozycję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SEB2E napisał:

Ja polecam najtańszą z biedronki, dobrze się sprawuje i jest cicha, podświetlenie jest pomarańczowe

Niestety u mnie w biedronce niczego nie ma więc odpada. Poza tym ostatnia biedronkowa klawiatura jak była, mechaniczna za ponad 100pln wytrzymała 4 miesiące, potem się popsuła. Ale dziękuję za propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu przyjacielu, przeszedłbym się do jakiegoś "mediamarkt-"neonet" tj.  sklepu z elektroniką i na wystawach w działach komputerowych zawsze jakieś są na wierzchu. Pseudo gejmingowe klawiatury podświetlane widziałem  np. w takim rtv agd za około 150zł. Ja osobiście korzystam teraz z laptopa, ale w domu mam klawiaturę która ma ponad 6 lat i jestem z niej cholernie dumny. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamingowa z RGB ale klawiaturę tego typu z niskim profilem klawiszy trudno znaleźć..
Mi w oko wpadło takie cacko najtaniej w Komputroniku 229 zł (przecena z 349 zł):

Logitech G213 Prodigy

https://www.komputronik.pl/product/348181/logitech-g213-prodigy.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ale klawiatura jest cicha i wciskanie guzików nie jest tak głośne jak w większości klawiatur mechanicznych.

Cytuj

Dla mnie zbyt futurystyczny wygląd

dodam tylko, że element podpierający dłonie jest wymienialny i w dodatku w zestawie można zobaczyć TU

Edytowane przez carlopapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest odczepiany. Mi chodzi ogólnie o wygląd klawiatury, preferuje klasyczny minimalistyczny wygląd, bez zbędnych mi dodatkowych przycisków. No cóż, to już kwestia gustu i potrzeb.

Nie ma tej klawiatury w zalecanych na 

http://www.test-gear.pl/rekomendowane-klawiatury/

Co do głośności, to zawsze można dać oringi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "feel" to po wielogodzinnym wciskaniu klawiszy WASD grając w jakikolwiek FPS to paluszki nie bolą ani trochę :D

Jako drugą membranową mogę ci polecić Logitech G105 mój syn już rok jej używa i jest bardzo zadowolony, lub moją poprzednią Corsair Raptor K30 bardzo przyjemnie mi się na niej grało 3 lata.

Edytowane przez carlopapa
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, to teraz trochę bardziej szczegółowo. W sumie moja wina, powinienem zacząć tak od początku... Klawisze stawiają opór czy nie (wymagana mała, czy duża siła nacisku).

I jeszcze jedno, czy nie zdarzają Ci się przypadkowe wciśnięcia klawiszy? Chyba mnie rozumiesz ? ;) Na mojej hybrydzie bardzo łatwo o takowe, ponieważ klawisze wymagają bardzo małego nacisku, przez co czasami irytuje mnie poprawianie tekstu...

@carlopapa Używałem tego Logitecha! Bardzo dobra klawiaturka, do tej pory mam w szafie ^^

Edytowane przez daniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klawisze nie stawiają oporu i mała siła nacisku wystarczy, ale po przesiadce z membranowej na mechaniczną kilka razy zablokowałem sobie konto w banku logując się do konta internetowego bo przypadkowo wciskałem złe klawisze, delikatne wciśnięcie powoduje pisanie. Obecna klawiatura ma bardzo dobre oprogramowanie sterownika możesz sobie powyłączać klawisze jakie chcesz aby podczas danej gry nie zostały przypadkowo wciśnięte.

Edytowane przez carlopapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety klawiaturka nie dla mnie ;/ Zastanawiałem się nad Cherry MX Blue, ale ostatecznie padło na Brown. Sporo czytałem na temat wszystkich przełączników Cherry. Niestety nie mam możliwości sprawdzić jak klikają i porównać, więc mam nadzieje że się nie zawiodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupię Corsaira K40 albo jakąś klawiaturę uniwersalną bez wiersza numerycznego nano usb. Bardziej do pisania czegoś muszę poszukać niż do gier.

Tylko jak znaleźć klawiaturę RGB, z bardzo niskim profilem, bez wiersza numerycznego. 

Edytowane przez FairFight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, daniu napisał:

@FairFight Z niskiego profilu świetna jest Apex 350 RGB, ale cena wysoka i posiada numpad...

Nie jestem pewny, czy istnieje na rynku europejskim, ba nawet światowym klawiatura spełniająca wszystkie Twoje wymagania.

 

Blisko. Ale cena... zastanowię się, może warto jednak ten jeden raz do 400pln kupić.  Dodane do zakładek, dzięki.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.