Skocz do zawartości

Opera GX - przeglądarka dla graczy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jako fanboj Opery, nie mogę nie wspomnieć o tym ;)

W dobie sprzętów "gamingowych" kwestią czasu było, aż pojawi się "gamingowa" przeglądarka. I oto jest, wprost z norweskiej stajni - Opera GX.

Jest to ciągle wczesny dostęp, ale możliwości dostosowania jej do siebie są już całkiem spore. Można ograniczyć wykorzystanie RAMu i procesora, ustawiając limit na sztywno lub na oko.

Do tego wbudowany adblock, VPN, integracja z Twitchem i inne opcje znane z podstawowej Opery. Jest też mały kącik z najnowszymi wiadomościami o grach. Przeglądarka wydaje nawet dźwięki, ale na całe szczęście można to łatwo wyłączyć.

Wizualnie jest... specyficznie. "Gamingowo" właśnie. Jeśli przyzwyczailiście się do ascetycznego Chrome'a, to tu jest to zdecydowanie bardziej krzykliwe, ale można dostosować parę rzeczy. W drodze ponoć kolejne opcje personalizacji.

Fajnym bajerem jest możliwość odłączenia okna wideo tak, by było zawsze na wierzchu - dzięki czemu możecie oglądać sobie np. Dzieje Zony, nie przegapiając tego, co dzieje się na forum :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda na "gejming" rozkwita, skoro powstają już przeglądarki gamingowe, to niedługo pewnie wydadzą gamingową edycje Office lub gamingowe skiny do Windowsowego kalkulatora.....

Jeśli chodzi o samą przeglądarkę, to używałem opery jeszcze od czasów 6tki i przestałem gdizę przy wersji 35. Co prawda mam zainstalowaną Operę najnowszą jako dodatkową przeglądarkę, jednak na co dzień używam Firefox Developer Edition, która też ma ciemny, można by rzec gamingowy motyw. Korzystam z Firefoxa głównie dlatego, że posiada odpowiadające mi dodatki, bez których nie wyobrażam sobie przeglądania internetu.

FVD Speed dial, ciemne motywy Youtube i Facebooka, kilka adblockerów, tempermonkey i wiele lepsza wtyczka do Internet Download Manager, którego używam od wielu lat.

Wiem, że podobne dodatki są do Opery, jednak przyzwyczajenie robi swoje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano robi - stąd moje przyklejenie do Opery :)

Zastanawia mnie ile osób na dłuższą metę przyciągnie wersja GX. Bajer w postaci regulowanego zużycia procka i RAMu mnie nie rusza, bo jak gram, to wyłączam przeglądarkę. Z kolei jak gram na Steamie, to przeglądarkę mam w nakładce. Cała reszta "ficzerów" GX bardziej przeszkadza, niż pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Próbowałem tego Opera GX. Rzeczywiście, szybkie ładowanie strony nie jest gorsze niż inne przeglądarki. Ale kiedy próbowałem oglądać wideo online, procesor został załadowany i, oczywiście, wideo drgało, a to tylko na YouTube, a tam, gdzie potrzebujesz Flash Playera, jest to ogólnie okropne. Google Chrome był zauważalnie lżejszy. Opuściłbym tę Opera, jeśli laptop ma większą moc, ale musiałem ją usunąć. Próbowałem też Brave, jest szybki, ale znowu Google Chrome okazał się zauważalnie lżejszy.

Edytowane przez Lokki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.