Jump to content

Opera GX - przeglądarka dla graczy


Guest

Recommended Posts

Jako fanboj Opery, nie mogę nie wspomnieć o tym ;)

W dobie sprzętów "gamingowych" kwestią czasu było, aż pojawi się "gamingowa" przeglądarka. I oto jest, wprost z norweskiej stajni - Opera GX.

Jest to ciągle wczesny dostęp, ale możliwości dostosowania jej do siebie są już całkiem spore. Można ograniczyć wykorzystanie RAMu i procesora, ustawiając limit na sztywno lub na oko.

Do tego wbudowany adblock, VPN, integracja z Twitchem i inne opcje znane z podstawowej Opery. Jest też mały kącik z najnowszymi wiadomościami o grach. Przeglądarka wydaje nawet dźwięki, ale na całe szczęście można to łatwo wyłączyć.

Wizualnie jest... specyficznie. "Gamingowo" właśnie. Jeśli przyzwyczailiście się do ascetycznego Chrome'a, to tu jest to zdecydowanie bardziej krzykliwe, ale można dostosować parę rzeczy. W drodze ponoć kolejne opcje personalizacji.

Fajnym bajerem jest możliwość odłączenia okna wideo tak, by było zawsze na wierzchu - dzięki czemu możecie oglądać sobie np. Dzieje Zony, nie przegapiając tego, co dzieje się na forum :P 

 

Link to comment
Share on other sites

Moda na "gejming" rozkwita, skoro powstają już przeglądarki gamingowe, to niedługo pewnie wydadzą gamingową edycje Office lub gamingowe skiny do Windowsowego kalkulatora.....

Jeśli chodzi o samą przeglądarkę, to używałem opery jeszcze od czasów 6tki i przestałem gdizę przy wersji 35. Co prawda mam zainstalowaną Operę najnowszą jako dodatkową przeglądarkę, jednak na co dzień używam Firefox Developer Edition, która też ma ciemny, można by rzec gamingowy motyw. Korzystam z Firefoxa głównie dlatego, że posiada odpowiadające mi dodatki, bez których nie wyobrażam sobie przeglądania internetu.

FVD Speed dial, ciemne motywy Youtube i Facebooka, kilka adblockerów, tempermonkey i wiele lepsza wtyczka do Internet Download Manager, którego używam od wielu lat.

Wiem, że podobne dodatki są do Opery, jednak przyzwyczajenie robi swoje :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ano robi - stąd moje przyklejenie do Opery :)

Zastanawia mnie ile osób na dłuższą metę przyciągnie wersja GX. Bajer w postaci regulowanego zużycia procka i RAMu mnie nie rusza, bo jak gram, to wyłączam przeglądarkę. Z kolei jak gram na Steamie, to przeglądarkę mam w nakładce. Cała reszta "ficzerów" GX bardziej przeszkadza, niż pomaga.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Próbowałem tego Opera GX. Rzeczywiście, szybkie ładowanie strony nie jest gorsze niż inne przeglądarki. Ale kiedy próbowałem oglądać wideo online, procesor został załadowany i, oczywiście, wideo drgało, a to tylko na YouTube, a tam, gdzie potrzebujesz Flash Playera, jest to ogólnie okropne. Google Chrome był zauważalnie lżejszy. Opuściłbym tę Opera, jeśli laptop ma większą moc, ale musiałem ją usunąć. Próbowałem też Brave, jest szybki, ale znowu Google Chrome okazał się zauważalnie lżejszy.

Edited by Lokki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.