Skocz do zawartości

[Inne] Rzeczywistość czy gra?


The Iceman

Czy obejrzenie filmu dokumentalnego zmieniło twoje poglądy na temat gry?  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy obejrzenie filmu dokumentalnego zmieniło twoje poglądy na temat gry?

    • Tak
      2
    • Nie
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Państwu emitowany niegdyś na Discovery film dokumentalny prezentujący historię Czarnobyla - od czasów katastrofy, aż po czasy dzisiejsze. Składa się on z dziesięciu części z polskim lektorem, a tytuł jego - Bitwa o Czarnobyl. Przedstawia on fakty, przyczyny i skutki, a niektóre kwestie omawiane są przez znanych polityków rosyjskich jak i zagranicznych. Przypominam, że katastrofa miała miejsce w Czarnobylu 26 kwietnia 1986 roku o godzinie 1:23.

Osoby ceniące sobie połączenie filmu dokumentalnego z naukowym, mogą obejrzeć podobny film pt. Katastrofa w Czarnobylu, składający się z pięciu części. Film skupia się raczej na przyczynach i skutkach wybuchu 4 reaktora w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Są to filmy najlepsze z najlepszych. Szczerze zachęcam do obejrzenia seansu, pomimo jego długości. Mam nadzieję, że wyniesiecie dużo z tej lekcji. Czekam na Wasze opinie i filmy dokumentalne, drodzy stalkerzy!

• Bitwa o Czarnobyl

1/10

2/10

3/10

4/10

5/10

6/10

7/10

8/10

9/10

10/10

• Katastrofa w Czarnobylu

1/5

2/5

3/5

4/5

5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry materiał,ukłony dla Elvisa za znalezienie,kiedyś już ten film oglądałem ale warto jeszcze raz zobaczyć,do czego doprowadza błąd człowieka...od siebie dorzucę ,że pewnie większość wie,ale pod Warszawą posiadamy od 1958 roku 2 reaktory atomowe,Ewa i Maria,wykorzystywane w medycynie(do chwili obecnej chyba tylko jeden jest czynny-Maria);za komuny był to teren chroniony przez wojsko i dostępny tylko ze specjalną przepustką.Kiedyś wielkie mocarstwowe plany miał E.Gierek,który powołał specjalny zespół do spraw broni atomowych,który miał nawet ciekawe osiągnięcia,ale niestety sytuacja ekonomiczna kraju i niezbyt przychylne oko Wielkiego Brata,oraz śmierć w wypadku samochodowym głównego inżyniera projektu zakończyła atomowy sen o potędze,zresztą wszystkie zasoby uranu zlokalizowane chyba w Górach Sowich wydobyli i wywieźli po wojnie Sowieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dokument bardzo dobry, ale nie zmienił mojego podejścia do gry gdyż: 1. Gra różni się zbyt bardzo od rzeczywistości. 2. To już było i nic na to nie poradzimy, to tak samo jak chować urazę i mścić się na Niemcach, których rodzina brała udział w II WŚ. A co do zarabiania mnie to nie przeszkadza nie to żebym był bez serca, ale na tym dokumencie też ktoś zarobił a jakoś nie macie im tego za złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham...? Trochę mnie tym dobiłeś... Ja nie ma nic do Niemców, i nikt nie powinien mieć nic, a Ty wyjeżdżasz z takim tekstem. Zagłęb się trochę w historię, to zobaczysz, kto był winny; Gestapo, WaffenSS, i całe NSDAP. Lecz byli i ludzie, którzy chcieli zapobiec całkowitemu rozpadowi Niemiec, i obaleniu Hitlera, jak na przykład płk. Claus (hrabia) von Stauffenberg, gen. Olbrich, gen. Hening von Trescow i inni spiskowcy. (operacja Walkiria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie powinien mieć nic

Co do tego, to się zgadzam, zresztą pracowałem w Niemczech dość długo, przebywałem wśród nich i muszę przyznać, że mimo mojej (niestety, taka mentalność) początkowej niechęci naprawdę wielu z nich bardzo polubiłem i wydaje mi się, że oni także polubili mnie.

Zagłęb się trochę w historię, to zobaczysz, kto był winny;

Jeżeli chodzi Ci o hitleryzm, to de facto winny jest temu cały naród niemiecki i wszelkie próby usprawiedliwiania tych potwornych zbrodni uznaję po prostu za przejaw tzw. "politycznej poprawności". No bo co znaczyłby taki Hitler bez poparcia narodu. Absolutnie nic.

Lecz byli i ludzie, którzy chcieli zapobiec całkowitemu rozpadowi Niemiec, i obaleniu Hitlera, jak na przykład płk. Claus (hrabia) von Stauffenberg, gen. Olbrich, gen. Hening von Trescow i inni spiskowcy. (operacja Walkiria)

Podałeś kilka przykładów, ale z drugiej strony były miliony Niemców, którzy walczyli w imię III Rzeszy. Zapomniałeś o tym?

PS. Co do filmów są naprawdę fajne. Obrazują kompletną porażkę człowieka z radioaktywnością. Swoją drogą, ciekawe, czy w Polsce będzie kiedyś jakaś elektrownia atomowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi sie, zy bylo nawey kilka mniejszych, ale je zamknieto.

Obecnie mamy jeden działający reaktor atomowy ("Maria") w Otwocku pod Warszawą, wcześniej mieliśmy też "Ewę" (zamknięto ją w 1995 roku), ale elektrowni jako takiej nie mieliśmy. W listopadzie 2008 roku Tusk zapowiedział budowę dwóch elektrowni atomowych w Polsce. Nie wiem jak wy ale ja jestem temu przeciwny, zawsze możemy mieć powtórkę z Czarnobyla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy jeden działający reaktor atomowy ("Maria") w Otwocku pod Warszawą, wcześniej mieliśmy też "Ewę" (zamknięto ją w 1995 roku), ale elektrowni jako takiej nie mieliśmy. W listopadzie 2008 roku Tusk zapowiedział budowę dwóch elektrowni atomowych w Polsce. Nie wiem jak wy ale ja jestem temu przeciwny, zawsze możemy mieć powtórkę z Czarnobyla. O naszych reaktorach pisałem już kilka postów wstecz,na tej samej stronie :-> ,ale że temat jest na czasie to i niech się rozwija.Panowie,jako że jestem związany z energetyką,grając w Stalkera czuję się jak u siebie w domu :mrgreen: ,ale do rzeczy-paliwa kopalne jakich się używa w polskich elektrowniach prawdopodobnie wyczerpią się za kilkadziesiąt lat-my tego nie dożyjemy,ale jeśli nie pomyślimy o tym wcześniej to Wasze dzieci a moje i Fiedii wnuki będą chałupy oświetlać lampami naftowymi albo świecami.Natomiast paliwa jądrowego-czytaj uranu,jest na świecie w trzy d..y i starczy go co najmniej na kilkadziesiąt tysięcy jak nie więcej lat.Jesteśmy jedynym liczącym się krajem ,który nie ma własnej elektrowni atomowej,jesteśmy jak biała plama na mapie Europy.Pamiętajcie,że własna energia to niezależność państwa,jeśli jej nie masz to jesteś uzależniony od sąsiadów a co za tym idzie każdy rozsądnie myślący wie,tłumaczyć mi się nie chce.Atomówki mają też tą zaletę,że nie produkują i nie emitują szkodliwych substancji jakie powstają w procesie spalania,typu CO2,tlenki azotu i inne dziadostwo na które mamy przyznane limity z Unii-nie mają po prostu kominów,to i nic nie emitują.Pewnie zaraz ktoś powie,że Czernobyl,że awarie i katastrofy itd.,tylko trzeba pamiętać że my bierzemy projekty francuskie,które są uznawane za najbezpieczniejsze elektrownie atomowe świata,praktycznie bezawaryjne-zresztą do katastrofy czernobylskiej też by nie doszło gdyby człowiek nie wyłączył systemów chłodzących:winny jest człowiek nie urządzenie czy też uran.Druga strona medalu to taka,że jeśli konwencjonalną elektrownię wybudujesz tak w okresie 3-5 lat (tak ze 2-3 bloki energ.)to na el. atomową potrzeba ze 12-15 lat,więc powtórka Czernobyla na razie nam nie grozi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko żeby ich Rosjanie nie budowali

Święta prawda. Ale rzeczywiście to jest przyszłość energetyki i u nas powinny takie powstać. Tylko jak znam życie to nikt nie chciałby mieć tego pod swoimi oknami powiedzmy sobie szczerze, a Polska nie jest taka duża żeby to można wybudować na jakimś zupełny odludziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrownia i kopalnia znajdują się poza miastem,więc to nie ma zbyt dużego znaczenia,więcej problemów mają ludzie mieszkający na Śląsku...w elektrowni jest zainstalowany system mokrego odsiarczania,co prawda chyba nie na wszystkich blokach,ale bardzo dużo zanieczyszczeń wyłapuje-takie są normy Unii Europejskiej.Energia wodna wcale nie jest taka dobra,gdyż budując duże elektrownie wodne musisz regulować rzeki,budować tamy a co za tym idzie niszczyć i degradować środowisko naturalne-zaś małe elektr. wodne dają tyle mocy co przysłowiowy kot napłakał.Wiatrowa natomiast niszczy naturalne miejsca przelotu ptaków i też powoduje w jakiś sposób degradację środowiska,dziwnym trafem w promieniu kilkunastu metrów od wiatraków zamiera życie naturalne środowiska,a na dodatek generują hałas który wpływa niekorzystnie na zdrowie.Jednym słowem trza wrócić do czasów łuczywa,nafty i palenia ognisk-byle z dala od lasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.