Skocz do zawartości

Czerwony Las


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o Czerwonym lesie w grze i na realu? Czytałem że Las został ścięty i zakopany pod ziemią... na jego miejscu rośnie obecnie nowy drzewostan. Promieniowanie na tym terenie od `86 roku znacznie osłabło... choć jest nadal wysokie. Średnie promieniowanie tła np. w Polsce wynosi ~15uR/h - mikro-rentgenów na godz. W czerwonym lesie promieniowanie tła sięga ~1R/h Na drodze promieniowanie wynosi ~15mR/h Dla człowieka zabójcza jest ekspozycja ~500R/h w czasie ~5h To jest nie realne żeby przy takich dawkach promieniowania normalnie funkcjonować, nawet w kombinezonach. No, ale to jest tylko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że tuż po katastrofie, Las ten aż się "świecił" od napromieniowania (na czerwono), dlatego nazywany został Czerwonym Lasem. Nie wiem, ile w tym prawdy, a ile fikcji... Mimo wszystko, oto zdjęcie. P.S Sory, że taka słaba jakość zdjęcia, ale wystarczy raz kliknąć nań.

post-9-1298484449,69_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem gdzieś, coś takiego że Czerwony Las - a oryginalnie "Rudawy Las"

Był czerwony/ rdzawy na skutek zbrązowieniu drzew na skutek opadu radioaktywnego pyłu z palącego się grafitu.

Legenda o "świeceniu" wzięła się z faktu - że większość lasu była iglasta,... a jak wiadomo iglaki nie zrzucają na zimę liści/ igliwia - czyli nie zmieniają koloru - ludzie widząc rudawe sosny zaczeli snuć legendy i opowieści... bo było to dla Nich - szczególnie dla miejscowych bardzo dziwne i niezrozumiałe.

[ Dodano: 2008-11-25, 20:17 ]

Czyli na realu prawdopodobnie las nie istnieje, a w grze las jest. Chyba producenci zrobili Czerwony Las, żeby było ciekawiej, a leśnik w czerwonym lesie to już zupełnie przesada z fantastykom. Nikt by tam nie przeżył, a on jeszcze przeżył wybuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaraz, zaraz... lasy iglaste nie rosną tak szybko (mam na myśli dzikie odmiany drzew, a nie "domowe" odpowiedniki). Promieniowanie w Czerwonym Lesie przekracza dopuszczalną normę. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że ludzie, który wystawili się na promieniowanie w tamtym miejscu, zachorują na raka, chorobę popromienną lub po prostu zostaną inwalidami. Tak niestety jest i należy wziąć to do siebie. Czerwony Las, Czarnobyl jak i Prypeć nie są na pokaz i nie jet to miejsce do żartów, pośmiewisk itp. Tak więc jeśli pragniecie się tam udać, nie szalejcie za bardzo i uważajcie na swoje zdrowie. Jak to powiedziano... promieniowanie radioaktywne to niewidzialny wróg. Jest jak duch, a my opowiadamy o nim legendy. Ot taki mały off-top :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.