Jump to content

Czerwony Las


Recommended Posts

Co sądzicie o Czerwonym lesie w grze i na realu? Czytałem że Las został ścięty i zakopany pod ziemią... na jego miejscu rośnie obecnie nowy drzewostan. Promieniowanie na tym terenie od `86 roku znacznie osłabło... choć jest nadal wysokie. Średnie promieniowanie tła np. w Polsce wynosi ~15uR/h - mikro-rentgenów na godz. W czerwonym lesie promieniowanie tła sięga ~1R/h Na drodze promieniowanie wynosi ~15mR/h Dla człowieka zabójcza jest ekspozycja ~500R/h w czasie ~5h To jest nie realne żeby przy takich dawkach promieniowania normalnie funkcjonować, nawet w kombinezonach. No, ale to jest tylko gra.

Link to comment
Share on other sites

Ja słyszałem, że tuż po katastrofie, Las ten aż się "świecił" od napromieniowania (na czerwono), dlatego nazywany został Czerwonym Lasem. Nie wiem, ile w tym prawdy, a ile fikcji... Mimo wszystko, oto zdjęcie. P.S Sory, że taka słaba jakość zdjęcia, ale wystarczy raz kliknąć nań.

post-9-1298484449,69_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja czytałem gdzieś, coś takiego że Czerwony Las - a oryginalnie "Rudawy Las"

Był czerwony/ rdzawy na skutek zbrązowieniu drzew na skutek opadu radioaktywnego pyłu z palącego się grafitu.

Legenda o "świeceniu" wzięła się z faktu - że większość lasu była iglasta,... a jak wiadomo iglaki nie zrzucają na zimę liści/ igliwia - czyli nie zmieniają koloru - ludzie widząc rudawe sosny zaczeli snuć legendy i opowieści... bo było to dla Nich - szczególnie dla miejscowych bardzo dziwne i niezrozumiałe.

[ Dodano: 2008-11-25, 20:17 ]

Czyli na realu prawdopodobnie las nie istnieje, a w grze las jest. Chyba producenci zrobili Czerwony Las, żeby było ciekawiej, a leśnik w czerwonym lesie to już zupełnie przesada z fantastykom. Nikt by tam nie przeżył, a on jeszcze przeżył wybuch.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zaraz, zaraz... lasy iglaste nie rosną tak szybko (mam na myśli dzikie odmiany drzew, a nie "domowe" odpowiedniki). Promieniowanie w Czerwonym Lesie przekracza dopuszczalną normę. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że ludzie, który wystawili się na promieniowanie w tamtym miejscu, zachorują na raka, chorobę popromienną lub po prostu zostaną inwalidami. Tak niestety jest i należy wziąć to do siebie. Czerwony Las, Czarnobyl jak i Prypeć nie są na pokaz i nie jet to miejsce do żartów, pośmiewisk itp. Tak więc jeśli pragniecie się tam udać, nie szalejcie za bardzo i uważajcie na swoje zdrowie. Jak to powiedziano... promieniowanie radioaktywne to niewidzialny wróg. Jest jak duch, a my opowiadamy o nim legendy. Ot taki mały off-top :(

Link to comment
Share on other sites

Czerwony Las, Czarnobyl jak i Prypeć nie są na pokaz i nie jet to miejsce do żartów, pośmiewisk itp

Tak, to nie jest śmieszne, więc nie dlatego o tym piszemy. To jest po prostu ciekawe i fascynujące. Oraz warto mieć świadomość, co może się stać, co zrządza promieniowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.