Skocz do zawartości

Czy TPSA piraci?


Fiedia Cezar

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaję pocztą, razem z rachunkami za internet i telefon, ofertę TPSA dotyczącą telewizji internetowej(także reklamy w TV). Zastanawiam się, czy nie mając tunera TV,telewizora, (ponieważ mając takowe, trzeba płacić abonament, obok zapłaty za przesył sygnału), omija się opłatę abonamentu, a to piractwo by było :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest to bardzo dziwna sprawa. Według ustawy każdy kto posiada jakikolwiek odbiornik RTV musi płacić abonament na rzecz TVP. Jednak nie jest wyszczególnione co jest dokładnie odbiornikiem RTV (ustawodawca zapewne założył, iż jest to radio lub telewizor, oczywiście zdolny do działania). I tu pojawia się problem - gdyby zinterpretować te przepisy tak, iż za odbiornik RTV uznalibyśmy komputer, wtedy każdy jego posiadacz musiałby płacić abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie od tego roku...emeryci i renciści są zwolnieni z tego obowiązku....

http://www.rmf.fm/fakty/?id=136518

Nigdy nie musiał płacić - od dawien dawna emeryci, albo osoby powyżej 70 byli zwolnieni. I to miałem na myśli, że ja nie muszę płacić. To raz. Dwa, że mój dziadek jako były pracownik TV nie musi płacić abonamentu z definicji. Trzy, chodźbym miał milion telewizorów w domu, to musiałbym płacić tylko jeden abonament.

Cztery - posiadacze komórek też muszą płacić abonament RTV?? Każda komórka ma odbiornik radiowy, a 90% nowych modeli ma dostęp do internetu i do stacji tv online.

Co do abonamentu - nigdy nie zapłacę ani grosza. I możecie mnie opieprzać, ze to niezgodne z prawem - bla, bla, bla. goofno które leci w państwowych kanałach nie jest warte nawet tych kilkunastu złotych, które każą sobie płacić co miesiąc. I dlatego m.in. nie oglądam telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie musiał płacić - od dawien dawna emeryci, albo osoby powyżej 70 byli zwolnieni. I to miałem na myśli, że ja nie muszę płacić.

Sprawdź dobrze zanim coś napiszesz...zwolnione były osoby po 75 roku a nie 70-to po pierwsze a po drugie renciści (i to z I grupą,więc nie każdy rencista),inwalidzi wojenni,osoby represjonowane..itd... a nie emeryci-widziałeś kiedyś emeryta który odszedł z wojska lub policji po 15 latach i np. w wieku 35 lat był zwolniony z opłat jako emeryt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się szczegółów. Co za różnica dla mnie (względnie mojego dziadka), czy od 70 czy 30 roku życia? przeczytaj dokładnie co napisałem - jest byłym pracownikiem telewizji i chodźby przeszedł na rentę po 40ce toby był zwolniony z tego głupiego obowiązku.

Tu mnie zaskoczyłeś! Muszę sprawdzić jak to jest. Jeśli to odbiór RTV publicznej, powinno się płacić abonament :!:

no chyba se jaja robisz?? Przepraszam Cię bardzo, ale mnie rozśmieszyłeś do łez. Niby dlaczego muszą? Bo mają TECHNICZNĄ możliwość odbioru audycji radiowych? Ani razu nie skorzystałem z radia w komórce, bo wole słuchać swoich empetrójek. Bo takie jest prawo? P#%^@LE takie prawo.

NIGDY NIE BĘDĘ PRZESTRZEGAŁ PRAWA, KTÓRE JEST NIEPRZEMYŚLANE, GŁUPIE POPROSTU ZŁE!!!!

Nie mam nic przeciwko przestrzeganiu prawa, pod jednym warunkiem: że nie narusza ono moich swobód obywatelskich lub jest złe.

Moim zdaniem w podobnej sytuacji można przyjąc trzy postawy:

- przestrzegać restrykcyjnie prawa, tak jak kolega F.C.

- naginać lub łamać GŁUPIE przepisy, tak, jak robię to ja

- walczyć z tym, wysyłać pisma, męczyc prawników, dręcznik rzeczników praw konsumenta i obywatelskich... - tak jak robi to wielu ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się szczegółów. Co za różnica dla mnie (względnie mojego dziadka), czy od 70 czy 30 roku życia? przeczytaj dokładnie co napisałem - jest byłym pracownikiem telewizji i chodźby przeszedł na rentę po 40ce toby był zwolniony z tego głupiego obowiązku.

Dokładnie przeczytałem i nie zarzucaj mi problemów ze zrozumieniem tekstu-sam napisałeś że emeryci byli zwolnieni-i do tego się odniosłem,bo nie każdy emeryt jest zwolniony,a dopiero później napisałeś ze Twój dziadek pracował w TVP i że jest z tego zwolniony-

Dwa, że mój dziadek jako były pracownik TV

....Komunistyczny przywilej jakich jeszcze wiele zostało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapitalisrtyczny, kochany, kapitalistyczny - jako były, emerytowany pracownik fimry podległej Telekomunikacji Polskiej jest również zwolniony z płacenia abonamentu TP. przypomnę, że TP od jakiegoś już czasu jest firmą prywatną. Wiele firm tak postępuje i nie wiązałbym tego z komunizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powstały za czasów PRL a nie po 89 roku-czyli rodowód z zamierzchłych czasów niestety ;-)

Są osoby, które myślą, że tamte czasy były lepsze (mimo braku towarów na półkach i ciągłych strajków). Ja jestem za młody, żeby to rozstrzygać, ale ciekawe jaka jest prawda. Swoja drogą po 89 roku aż do dziś nasz kraj wciąż jest biedny, a w sądownictwie, czy administracji nonsens goni nonsens, więc w pewnym sensie te czasy są podobne do czasów PRL - u. Jedyną różnicą jest fakt, że teraz można spokojnie wyjechać do Anglii, czy Niemiec i tam się dorobić (ja byłem i nie narzekam, jak skończę studia to znowu pojadę i nie wiem czy wrócę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osoby, które myślą, że tamte czasy były lepsze

Niestety,masz rację,są takie osoby które nie mają wielkiego pojęcia o ekonomii i tak się wyrażają-bo jeśli dla kogoś stanie 8 godzin za telewizorem czy też pralką są lepszymi czasami to jak widać każdy ma inny pogląd na to,ja tam nie tęsknię a tamte czasy trochę pamiętam;bierz pod uwagę że nonsens goni nonsens z wielu przyczyn,pomijam tu nieudolność i głupotę ludzką,ale jak się nie zmienia całego systemu(tak jak np. zrobili to Czesi) a robi się to w taki sposób to niestety skutki muszą być takie a nie inne- w naszym kraju wiele osób piastuje stanowiska na których nie powinno się znaleźć,ich miejsce jest wszędzie indziej tylko nie u władzy a sk...yny jeszcze prawo ustalają.Było już tyle paradoksów że np. prawo ustalano pod interes danej firmy czy też konsorcjum za łapówy-po prostu nieudaczniki i złodzieje nami rządzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nieudaczniki i złodzieje nami rządzą

Święta racja. Słyszeliście na pewno o tej niedawnej akcji w Pakistanie. Na h...j mi taki rząd, którego nie obchodzą obywatele. Poza tym czasy po 89 roku nazwałbym po imieniu : to nie było żadne tam wprowadzanie demokracji, tylko najzwyczajniejsza w świecie kradzież majątku narodowego. Zauważcie, że struktury władzy nie zmieniły się zbytnio przez ostatnie 20 parę lat i założę się, że do władzy powróci jeszcze złodziejskie SLD. Będzie to świadczyć o głupocie narodu.

PS. Bardzo jestem ciekaw zdania Fiedii, jest starszy i na pewno napisze coś mądrego, nad czym można się głębiej zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.