Jump to content

Jak dobrać eq???


Recommended Posts

To zależy jaki masz udźwig ale przyjmijmy , że normalny czyli jakieś 70 kg. Ja w takiej konfiguracji nosiłem oczywiście pancerz na pleckach (Seva, albo Ciężki kombinezon wojskowy chyba tak się to pisze), nie nosiłem snajperki w stylu SWD lub SWD 2 za ciężkie i wg mnie za mało efektywne. Obowiązkowo Wintar jako szybkostrzelna snajperka oraz najlepiej H&K G-36 czy jak się to cholerka pisze, no i na zwierzaki jakiś shot gun najlepszy jaki możesz dostać w tym momencie, nie gwarantuje tylko jaki to będzie przedział wagowy bo nigdy nie sprawdzałem oraz ile ammo masz też robi różnicę.

Link to comment
Share on other sites

Podstawą w tej grze jest handel. Może wydawać Ci się dziwne, ale nadmiar amunicji zabiera bardzo dużo miejsca w ekwipunku. Sporo rzeczy można zarobić wykonując zadania. Artefakty to dobre rozwiązanie, używaj tylko tych, które nie powodują efektów ubocznych. Pozostałe sprzedaj lub zachowaj, być może trafi Ci się zadanie polegające na znalezieniu któregoś z nich. Dwa pistolety w zupełności wystarczą, postaraj się również zatrzymać przy sobie dwa dobre karabiny. Prowadź z handlarzami i innymi stalkerami handel wymienny - posiadają oni najczęściej niezbędny prowiant i materiały lecznicze.

Uniwersalny kombinezon np. bulat

Kombinezonu 'Bułat' nie ma w Cieniu Czarnobyla.
Link to comment
Share on other sites

Napisałeś że udźwig to 50kg u mnie max to 50.0 tzn. mogę wziąć więcej ( do 60 kg ) ale wtedy praktycznie nie mogę sprintować a przy 60kg to wogule się ruszać nie mogę. Czyli jak jest z tym udźwigiem moja wersja gry to: 1.0003 ( czy coś w tym stylu :) ).

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam tak: Najpierw zakupić kombinezon odporny, tzn. głównie odporny na pociski, zadrapania, potem na maksa go ulepszyć. Potem, kupić dwa karabiny, najlepiej coś, co pluje amunicją, oraz coś, co strzela cenie, np. L85 (cholernie ceny) oraz Tundera S14 (siła rażenia, a jak ;-) ). Też je ulepszyć, i co najważniejsze - amunicja. Staraj się brać trochę mniej do L85, bo on na długie dystanse (żeby ammo zajmowało do L85, tak ok. 35-40%) oraz trochę więcej do Tundera (60-65% całej ammo). Dalej - pistolet - tu dużego wyboru nie ma, najlepiej weź Korę, tyko ulepsz ją pod kątem jak największych obrażeń oraz największego magazynka, bo to połączenie nie raz Ci życie uratuje ;-) . Apteczki - ja biorę zawsze tak - 20 naukowców, 15 wojskowych oraz 25 tych zwykłych, oraz ok. 15-20 bandaży. Czemu? Po to wziąłem więcej tych słabych apteczek, bo działają podobnie do bandaży, a takowe można często znaleźć. Co do leków p.p - weź z 10. Artefakty? Najlepiej te, zwiększające Twoją odporność na dane anomalie, dlatego pancerz wybrałem dobry na kulki, bo to się dobrze uzupełnia. A teraz idź na krwawe łowy w Zonie, stalkerze! :-)

Link to comment
Share on other sites

W obu Stalkerach ta sprawa wygląda podobnie. Z kombinezonów wybrałbym Sevę (w CS trzeba ją ulepszyć), dwa karabiny na krótki i średni dystans (jeden na amunicję Nato, drugi na tą do AKM) - lub jeden karabin (wtedy wybrałbym IL'a w SoC, a Obokana w CS)i jedną snajperkę (w SoC najlepszy jest Wintar, w CS maks. ulepszony SWD). Oprócz tego wystarczy 20 apteczek, 10 bandazy i 5 sztuk leków. Wybór artefaktów to Twoja indywidualna sprawa (choć wydaje mi się, że w SoC ich działanie było trochę mniej zauważalne). Wcześniej uważałem różnego rodzaju pistolety (szczególnie Korę), ale w końcu doszedłem do wniosku, że są one całkowicie niepotrzebne w normalnej rozgrywce (dopiero na mistrzu nosiłem Korę ale i tak prawie wcale jej nie używałem). Ilość amunicji zależy od potrzeb, teraz wystarcza mi spokojnie po 300 - 350 sztuk każdego rodzaju (do snajperki wystarczy 50 - 60 sztuk).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To, jak dobierzesz ekwipunek, zależy tylko i wyłącznie od gracza. ja np. wiem, gdzie w pierwszej wiosce (W Kordonie) jest ukryty Kombinezon Stalkera, czyli do Baru mam już spokój. :) Ja ci mogę wymienić tylko moje widzimisię, czyli: Kombinezon Stalkera, coś z rodziny Kałaszowatych, ze 2 kotlety, dusza, skrętak i bateria. Później już tylko lepiej... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.