Jump to content

Poszukiwanie artefaktów dla Brodacza


@rtem
 Share

Recommended Posts

Od razu powiem że z tymi misjami nie mam problemów, zastanawia mnie za to jedna rzecz. Czy przyjmowanie questów od Brodacza wpływa niejako na spawn danego artefaktu? Dla przykładu - artefakt Muszla, aktualnie poszukuję tego artefaktu w związku z osiągnięciem, stalkerzy powinni wiedzieć jakim. Otóż do rzeczy.

Czasami w grach jest tak, że kiedy przyjmujesz zadanie zebrania czegoś, dla pewnej osoby - nie wiem, dajmy na to sam Zew Prypeci, misja od Sowy - musimy znaleźć trzy detektory Weles. Te zaawansowane technologicznie detektory są dość rzadkie na samym początku gry - dwa można łatwo znaleźć, chyba, jeden jest w Kopaczi, w kabinie koparki, drugi można dostać po wykonaniu zadania dla Hermana lub - także od niego - jeden kupić.

Grając w STALKERa zauważyłem pewną zależność (czy coś takiego, słownik by się przydał), że często zombifikowani stalkerzy mieli przy sobie te detektory, konkretniej Ci w egzoszkieletach. Nie wiem jak to działa, ale zastanawiam się czy misje u Brodacza też tak działają - w sensie przyjmujesz misję na dany artefakt i masz większą szansę na to że pojawi się, a może nawet już jest w anomalii, taki spawn ze skryptu zadania, żeby gracz miał w ogóle szansę go znaleźć. Zgaduję że pewnie nie i zmarnowałem komuś czas, ponadto dołożyłem się do zaśmiecania forum, ale nadal mnie to ciekawi. W końcu za tymi detektorami działa jakiś skrypt, konkretniej ten odpowiadający za spawnowanie postaci z ekwipunkiem. Cóż, jeśli ktoś także się nad tym zastanawiał i może wie czy za tym coś takiego stoi to dobrze byłoby jeśli podzieli się tą informacją.
 

Spoiler

PS: (offtopic) Tutaj takie nawiązanie, odniesienie do jakiegoś postu nie wiem nawet czy na TUTEJSZYM forum, ale wiem że związanym z grą. Niektórzy się zastanawiali jak działa pojawianie się artefaktów w anomaliach, co prawda wiedzieli że to emisje są nieodłącznym czynnikiem pojawiania się błyskotek. Jednak to czy artefakty pojawiają się poprzez spanie już nie.

Ponieważ nie jest to związane z moim pytaniem (tematem), wstawiam to w PS. Otóż dla każdego kto nie był pewny czy spanie wpływa na pojawianie się artefaktów, czytaj: czy pomijanie emisji snem prowadzi do zatrzymania pojawiania się artefaktów po pominiętych emisjach, to... nie, artefakty spawnują się nawet podczas spania, wiem sam sprawdzałem, choć nie mam udokumentowanego (tak w sumie to po co? I tak nie wstawiłbym tu tego bo by zaśmieciło mój post, nie mówiąc o tym że i tak to teraz robię). Ale któż wie, może zaskoczyłem też weteranów?

To by było na tyle. W sumie to raczej zachęta do dyskusji aniżeli jakiś problem, zwykła ciekawość, chociaż mam nadzieję, że ktoś wie coś o tym więcej.

Edited by @rtem
  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity