Jump to content

Poszukiwanie artefaktów dla Brodacza

@rtem
 Share

Recommended Posts

Od razu powiem że z tymi misjami nie mam problemów, zastanawia mnie za to jedna rzecz. Czy przyjmowanie questów od Brodacza wpływa niejako na spawn danego artefaktu? Dla przykładu - artefakt Muszla, aktualnie poszukuję tego artefaktu w związku z osiągnięciem, stalkerzy powinni wiedzieć jakim. Otóż do rzeczy.

Czasami w grach jest tak, że kiedy przyjmujesz zadanie zebrania czegoś, dla pewnej osoby - nie wiem, dajmy na to sam Zew Prypeci, misja od Sowy - musimy znaleźć trzy detektory Weles. Te zaawansowane technologicznie detektory są dość rzadkie na samym początku gry - dwa można łatwo znaleźć, chyba, jeden jest w Kopaczi, w kabinie koparki, drugi można dostać po wykonaniu zadania dla Hermana lub - także od niego - jeden kupić.

Grając w STALKERa zauważyłem pewną zależność (czy coś takiego, słownik by się przydał), że często zombifikowani stalkerzy mieli przy sobie te detektory, konkretniej Ci w egzoszkieletach. Nie wiem jak to działa, ale zastanawiam się czy misje u Brodacza też tak działają - w sensie przyjmujesz misję na dany artefakt i masz większą szansę na to że pojawi się, a może nawet już jest w anomalii, taki spawn ze skryptu zadania, żeby gracz miał w ogóle szansę go znaleźć. Zgaduję że pewnie nie i zmarnowałem komuś czas, ponadto dołożyłem się do zaśmiecania forum, ale nadal mnie to ciekawi. W końcu za tymi detektorami działa jakiś skrypt, konkretniej ten odpowiadający za spawnowanie postaci z ekwipunkiem. Cóż, jeśli ktoś także się nad tym zastanawiał i może wie czy za tym coś takiego stoi to dobrze byłoby jeśli podzieli się tą informacją.

Spoiler

PS: (offtopic) Tutaj takie nawiązanie, odniesienie do jakiegoś postu nie wiem nawet czy na TUTEJSZYM forum, ale wiem że związanym z grą. Niektórzy się zastanawiali jak działa pojawianie się artefaktów w anomaliach, co prawda wiedzieli że to emisje są nieodłącznym czynnikiem pojawiania się błyskotek. Jednak to czy artefakty pojawiają się poprzez spanie już nie.

Ponieważ nie jest to związane z moim pytaniem (tematem), wstawiam to w PS. Otóż dla każdego kto nie był pewny czy spanie wpływa na pojawianie się artefaktów, czytaj: czy pomijanie emisji snem prowadzi do zatrzymania pojawiania się artefaktów po pominiętych emisjach, to... nie, artefakty spawnują się nawet podczas spania, wiem sam sprawdzałem, choć nie mam udokumentowanego (tak w sumie to po co? I tak nie wstawiłbym tu tego bo by zaśmieciło mój post, nie mówiąc o tym że i tak to teraz robię). Ale któż wie, może zaskoczyłem też weteranów?

To by było na tyle. W sumie to raczej zachęta do dyskusji aniżeli jakiś problem, zwykła ciekawość, chociaż mam nadzieję, że ktoś wie coś o tym więcej.

Edited by @rtem
  • Dodatnia 1