Jump to content

The Godfather: The Game / Ojciec Chrzestny: Gra


Recommended Posts

Według oficjalnych źródeł, gra ma pojawić się na półkach sklepowych 10 kwietnia tego roku. Minęły już trzy lata od ukazania się pierwszej części. Gra nie ma szans konkurować z serią GTA, ale za to nie jest totalną zrzynką z filmu i ma ciekawy klimat, a co najważniejsze - fabułę. Według mnie, mimo wszystko, Ojciec Chrzestny jest lepszy od Mafii. W porównaniu do niej ma lepszą grafikę, fizykę, silnik i fabułę. Co prawda gry mają dużą różnicę lat, ale fabuła w Mafii mi się nie spodobała. Być może i bym ją polubił, ale reszta niestety zniechęciła mnie. Co sądzicie o nadchodzącej części? Na dokładkę daję najnowszy zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=_7za20wJhpo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jestem ciekaw, czy nowy Ojciec Chrzestny będzie lepszy od poprzednika. Dwie następne części filmu wcale mi się nie spodobały, jedynie wydanie pierwsze - bez Marlona Brando to już nie to, co kiedyś. Oby z grą było inaczej, bo EA Games nie należy raczej do masowych producentów gier. Popracowałbym jeszcze nad fizyką i animacją, bo teraz Ojciec Chrzestny II za bardzo przypomina mi "Człowieka z blizną" (Scarface).

Link to comment
Share on other sites

Czytałem książkę Ojciec chrzestny. Książka była bardzo fajna, a gra... Nie podobało mi się tam miasto, wyglądało jak miasto Barbie. Jazda samochodami też była jakaś taka sztuczna. Mafia też miała swoje błędy ale jak patrzę na Mafie 2 i Ojca Chrzestnego 2... Porównajcie sobie grafikę. Ojciec wygląda jak gra z sprzed 3-4 lat. Mafia jednak ma w sobie to coś.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

poczytajcie to.

Nie wiem, co EA Games miało na celu, wysyłając mosiężny kastet "w ramach promocji". To jest bynajmniej dziwne.

Hmm... czytałem na niektórych forach, że gra jest niestety lipna, a grafika jeszcze gorsza. Sama część pierwsza była o wiele lepsza, a wymagania sprzętowe są nazbyt zawyżone, jak na współczesną generację gier.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ojciec chrzestny 2 jeden wielki gniot. Nie kupujcie tej gry, bo to jedynie strata pieniędzy. Już lepsza była jedynka. I dobrze, że EA zapowiedziało, że nie będzie kolejnych części. Gra w ogóle nie trzyma klimatu, zresztą jak pozostałe części filmu. Ojciec chrzestny 1 był niepowtarzalny. W pierwszej części gry mamy do dyspozycji sporą mapę, dobrą fabułę i przede wszystkim 'ten' klimat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Na początku podchodziłem sceptycznie do tej gry, ale gdy sprawiłem sobie nową maszynę, to szybko zabrałem się za Ojca Chrzestnego II. Fabuła jest stosunkowo krótka, ale mamy do wyeliminowania całkiem pokaźną sumkę członków konkurencyjnych rodzin. Gra opiera się głównie na zdobywaniu lokali (za niektóre dostajemy bonusy tj. kamizelki kuloodporne, większe magazynki) i ich ochronie. Każdemu zdobytemu miejscu możemy przydzielić ochroniarzy, każdy płatny po 100$ dziennie (za pewien bonus możemy wynająć każdego po bodajże 75$). Ale uwaga, nie tylko my przejmujemy lokale - robią to również konkurencyjne rodziny. Powinniśmy wtedy wykurzyć bandytów lub wysłać do akcji wcześniej zwerbowanych przez nas ludzi od mokrej roboty (możemy chodzić z nimi swobodnie po mieście). Są 3 lokacje: Nowy Jork, Floryda i Kuba. Ta ostatnia zdenerwowała mnie najbardziej. Co bym nie zrobił, gliniarze zawsze się przyczepią, bo rozsiani są po całej mapie. To tyle na temat tej wspaniałej gry. Polecam ją wszystkim, choć przeszedłem ją w 2.5 dnia. Ten drugi raz to już nie to co pierwszy...

Gwoli wyjaśnienia - mój dzisiejszy komentarz z MiastaGier.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.