Skocz do zawartości

Książka


Twister

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam dylemat tzn. czytałem przeróżne opowiadania o stalkerze i nie tylko , ale do książek mnie jakoś nigdy nie ciągnęło , moje przygody z czytaniem to tylko szkolna lekturka .

I tak myśle czy by tu wypożyczyć książke ? Tylko nie wiem jaką ;( . Radzicie jakieś książki o postapokaliptycznej tematyce ?. Pare razy obił mi się o uszy tytuł "Piknik na skraju drogi" i słyszałem , że warto przeczytać . ;-) , a więc bracia radzicie coś godnego uwagi ? http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/lightbulb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię stalker, a wygląda na to, że tak, to proponuję Ci przeczytać "Piknik na skraju drogi" autorstwa Strugackich. W grze jest sporo bajerów i Zona wygląda zupełnie inaczej - książka jest po prostu super i sam chyba ją kiedyś sobie wypożyczę, bo nie przeczytałem jej całkowicie. Dawno nie czytałem książek, więc nie wiem, co innego mogę polecić. A "Piknik na skraju drogi" to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów gry, ale i także zwolenników science-fiction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy tez co lubisz czytać wg mnie jak powiedzmy interesuje Cię fantasy lub coś w tym stylu to obowiązkowymi autorami są Sapkowki i Tolkien (saga Wiedźmin oraz Władca pierścieni), i oczywiście Robert E. Howard i jego następcy długaśna seria o Conanie. Jeżeli kręcą Cię np sensacje to większość książek Ludluma powinna Ci przypaść do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także ogólnie polecam tę lekturę, lecz raczej tylko fanom gry. Ja osobiście przeczytałem ją po raz pierwszy już po skończeniu SoC, więc miałem swego rodzaju punkt odniesienia do czegoś, co bardzo lubię. Ciężko mi powiedzieć, czy dzieło Strugackich zrobiło by na mnie takie wrażenie, gdybym nie grał w grę, ale wydaje mi się, że by mi się nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piknik" obowiązkowy http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/lightbulb.gif ja sam jakos nie widzialem ksiazek z klimatów postnuclear (a szkoda bo takowe lubie).

Jeśli chodzi o fantastykę to polecam:

Wszystkie "Patrole" Sergieja Łukjanienki:

-Nocny Patrol (na podst. tej ksiazki nakręcono film "Nocna Straż")

-Dzienny Patrol

-Patrol Zmroku

-Ostatni Patrol

Wszystkie książki Andrzeja Pilipiuka

"Pana Lodowego Ogrodu" (jak na razie wyszly dwa tomy) autorstwa Jarosława Grzędowicza

"Achaję" (3 tomy) autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy-autobiografia przemytnika i bandyty S. Piaseckiego,opisująca jego przygody na granicy polsko-radzieckiej lat 20 ubiegłego wieku;klimat złodziei ich grypsery,zachowań i kodeksu honorowego-czyta się bardzie przyjemnie. http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=7206 A jak nie to niezmordowany Sapkowski i do wyboru Wiedźmin-obowiązkowa pozycja dla każdego fana gry,lub też tzw. Trylogia Husycka-no tu to się dopiero dzieje :shock: :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa :P Trylogia Husycka dla ludzi o mocnych nerwach :] (opisy jak dla mnie są trochę zbyt obfite ale książka nadrabia to wszelakimi świetnymi tekstami i sytuacjami... nigdy nie zdołałem przeczytać drugi raz xD zawsze a to lektury a to wyszedl Pan Lodowego Ogrodu a to costam... ehh :/ ) Polecam też "Koniec projektu Arka" Strugackich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja polecam "Nocarza" "Renegata" i "Nikta" trylogie pani Magdaleny Kozak. Książka co prawda nie dzieje się w żadnym postapokaliptycznym świecie. Ale mi przypadła do gustu. Z ciekawych ksiażek to jeszcze te wszystkie o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka ;-) A jeżeli kogoś interesuje teologia to polecam "Śledztwo w sprawie aniołów stróżuw" (sorry za błędy , nie myli sie tylko ten co nic nie robi) :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.