Skocz do zawartości

Wasze zdanie, czy dobry?


Najemnik32

Rekomendowane odpowiedzi

Po powrocie z Danii mam zamiar zakupić nowy komputer. Patrząc na osiągi kompów za taką kasę, jaką będę władał mogę kupić komputer z kartą graficzną GeForce 9500GT i procesorem Intel Pentium Core 2 Quad Q8200 2.33 GHz. Do tego dochodzi dysk twardy 500 GB i 4GB RAM. Wg mnie jest to bardzo dobry sprzęt i się opłaca, ale chce się zapytać was, co o tym sprzęcie sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że lepiej słabszy, a lepszy niż ten wypaśny z którego nie będziesz korzystał. Mój szwagier kupił np. płytę główna z 2 slotami na grafikę bo to wypas i zapłacił swego czasu ponad tysia za to i w tym momencie ani myśli kupić tej 2 grafiki i pewnie nigdy nie kupi, a kaskę gruba wyłożył. Poczekałbym tez na Basa On na temat kompów jest chyba najbardziej z nas łebski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dino za uznanie...,więc jeśli można to dorzucę swoje 3 grosze...olej Quada bo to nie ma sensu,a jeszcze w konfiguracji z kartą 9500 to już kompletna porażka-tani chwyt marketingowy dla laików stosowany przez sieci i sklepy komputerowe.GF 9500 GT to jest karta mająca tzw. wąskie gardło czyli szynę 128 bitową,czyli lekko przestarzałą w przypadku pamięci ddr3...poza tym te karty jeszcze występują z ddr2 a to już totalna porażka-ta karta to dawny GF8600 po lekkim tunningu.Jeśli już chcesz kupować to bierz ten zestaw nr. 2,bo i procesor dobry-świetnie się kręci,przy zmianie boxowego chłodzenia 3,6GHz zrobisz na luzie,co da Ci co najmniej 800-1000pkt więcej w 03dmark 06 i karta klasy nisko-średniej,ale jeśli ktoś nie ma nie wiadomo jakich wymagań to będzie akurat,pod warunkiem że wybierzesz dobry model,bo w tych kartach jest też kilka modeli o różnej wydajności. Polecam ten,ale niełatwo go dostać : http://www.komputronik.pl/index.php/product/67989/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/GeForce_with_CUDA_9600_GT_Gainward_512MB_HDMI_&_DVI_%28PCI-E%29.html Ale jeśli masz trochę więcej do wydania to zdecydowanie: http://www.komputronik.pl/index.php/product/60331/Podzespoly-PC/Karty-graficzne/Radeon_4850_HIS_512MB_2xDVI_%28PCI-E%29.html wydajniejsza od GF o ok. 20-30%,linki dałem jako rzecz poglądową.Do tej drugiej karty zasilacz 500W, do pierwszej może być 450W,byle nie jakiś szrot za 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.