Skocz do zawartości

Wypakowywanie zawartości plików .db w OP-2.2


AntiCitizen

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozpakować pliki w OP-2.2?

Temat zaczerpnięty z tej strony.

Przetestowałem rozwiązanie i dla Tych którzy chcą mieć rozwiązanie niejako „pod ręką” - wstawiam przetestowany sposób na wypakowanie zawartości modyfikacji (czytałem, że działa ze wszystkimi wersjami gry, ale tego już nie sprawdziłem).

Do dzieła!:

  1. Pobieramy Total Commander’a i instalujemy.
  2. Pobieramy pluginy .WCX oraz .WFX: wcx_stalker_db_003_x32_x64.zip + wfx_stalker_db_004_x32_x64.zip
  3. Wypakowujemy zawartość do pod-folderu plugins zawartym folderze Total Commander’a (jeśli nie ma to tworzymy folder plugins)
  4. Klikamy na górnym pasku menu: KonfiguracjaUstawieniaWtyczki
  5. Wybieramy najpierw wtyczkę .WCX klikając „Konfiguruj”. Pojawi się okno, po prawej stronie wpisujemy db_  natomiast w środkowym polu wybieramy plugin .WCX z folderu w który plik rozpakowaliśmy. Wszystko jest pokazane na zdjęciu nr. 5. Ta konfiguracja jest specyficzna dla plików OP-2.2. Zobaczcie jak macie pliki w folderze z grą. Są tam rozszerzenia _db jak i dby., dbz. Po prostu kojarzymy rozszerzenie plików z moda (będzie inne dla każdego moda) z pluginem .WCX. Ja na zdjęciu wpisałem tylko jeden przykład rozszerzenia.
Spoiler

gamedata.db_adata_0
gamedata.db_bdata_0
gamedata.db_cdata_0
gamedata.db_levels_0
gamedata.db_levels_1
gamedata.db_levels_2
gamedata.db_levels_3
gamedata.db_levels_4
gamedata.db_levels_5
gamedata.db_meshes_0
gamedata.db_meshes_1
gamedata.db_sounds_0
gamedata.db_sounds_1
gamedata.db_sounds_2
gamedata.db_textures_0
gamedata.db_textures_1
gamedata.db_textures_2
gamedata.db_textures_3
gamedata.db_textures_4
gamedata.db_textures_5
gamedata.db_textures_6
gamedata.db_textures_7
gamedata.db_textures_8
gamedata.db_textures_9
gamedata.db_textures_ls_0
gamedata.dby_arms_look1
gamedata.dbz_aa22       → mod na jesienne tekstury
gamedata.dbz_kraski1   → mod na jesienne tekstury
gamedata.dbz_patch

      6. Kolejna wtyczka to .WFX, jest łatwiejsza w konfiguracji - wystarczy ją wskazać z folderu gdzie została wypakowana.

Tyle na dziś. Wtyczki obsługują OP-2.2, mamy dostęp do każdego pliku. Wszystko ładnie pokazane na screen’ach poniżej.

Spoiler

3tkw8Ji.jpg

HPWwFgy.jpg

080yNJK.jpg

MYTmwBb.jpg

31AMhhT.jpg

Q27TRg9.jpg

S0YlX7x.jpg

 

Edytowane przez AntiCitizen
  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.