Jump to content

Cascadeur 2022.3


Recommended Posts

Cascadeur 2022.3

Udostępniony w 2019 roku Cascadeur jest przyjazną alternatywą dla oprogramowania do animacji, dla twórców gier, ruchomych grafik lub efektów wizualnych.

Chociaż ma standardowe narzędzia do riggingu, pozowania i animacji postaci. Jego wyjątkową zaletą jest zestaw półautomatycznych narzędzi obsługujących sztuczną inteligencję.
Kluczowe pozy postaci można szybko ustawić za pomocą systemu AutoPosing, który umożliwia użytkownikom zmianę pozycji niewielkiej liczby stawów, a oprogramowanie zajmuje się resztą ciała. W przypadku skaczącej postaci Cascadeur może obliczyć fizycznie poprawną trajektorię między kluczowymi pozami.

650054

W przypadku innych rodzajów ruchu oddzielny system AutoPhysics (wyszkolony przez sztuczną inteligencję) przekształca istniejącą animację kluczowej klatki na fizycznie dokładną wersję samej siebie. Po utworzeniu animację można wyeksportować w formatach FBX lub Collada, a dane można zaimportować do Unreal Engine i Unity lub bezpośrednio do Daz Studio.
Najważniejszą rzeczą w Cascadeur 2022.3 jest to, że jest to pierwsza oficjalna wersja programu po trzech latach wersji beta i wczesnego dostępu.

650056

Ponad 100 000 animatorów z ponad 50 krajów przesłało wczesne wersje. Rzeczywiste zmiany w aktualizacji to ulepszenia istniejących funkcji, a nie całkiem nowe.

  • System AutoPhysics otrzymał ulepszenia pracy i "lepsze wyniki animacji bez przeskakiwania".
  • System AutoPosing uzyskał lepszą kontrolę nad kręgosłupem i "ulepszone ogólne zachowanie".
  • Ograniczenia są teraz kontrolowane przez animowany parametr w edytorze właściwości.
  • Inne zmiany obejmują nowy ustawienia czułości dla manipulatora Translate, a także opcje easy-in i ease-out przy retimingu animacji w trybie Track Streching.

Zauważono również przeprojektowany interfejs, który został zoptymalizowany w celu ulepszenia pracy, a ciemny motyw interfejsu użytkownika jest teraz domyślnie używany.

Link do Cascadeur: https://cascadeur.com/help/category/197

Cascadeur 2022.3 jest dostępny dla systemów Windows 7 i nowszych oraz Ubuntu 1.04 i nowszych, Linux. Oprogramowanie jest bezpłatne dla osób lub zespołów o dochodach poniżej 100 000$ rocznie, jednak eksport animacji jest ograniczony do 300 klatek na scenę i 120 stawów.

Standardowa cena subskrypcji Pro wynosi 300$ rocznie i usuwa ograniczenia eksportowe. Subskrypcja biznesowa, która zapewnia również priorytetowe wsparcie, kosztuje 1000$ rocznie. W obu przypadkach, po wykupieniu rocznej subskrypcji, użytkownicy mogą korzystać z oprogramowania jak z licencji wieczystej, nawet jeśli później zrezygnują z subskrypcji.

ŹRÓDŁO:

ap-pro.ru

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity