Skocz do zawartości

need for speed shift


Albert115

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bedac w media zdecydowalem sie na zakup shifta. Do zakupu zachecila mnie recezja w cd-action. Instalacja przebiegla bez problemow. Po odpaleniu pierwsze co widzimy to wybor jezyka. Co ciekawe nie mozna go wybrac na stale i przy kazdym uruchomieniu powtarzamy ta czynnosc [strasznie upierdliwe]. Potem intro, zakladamy profil i pora na ustawienie opcji. Problemy zaczely sie przy ustawieniach graficznych. Grid ma podobne wymagania sprzetowa do shifta wiec chcialem przelaczyc sobie wszystkie ustawienia na wysokie i tu nagle wywalilo mnie do pulpitu. Niestesty gry nie dalo sie juz uruchomic i nie pomogl patch ani nadpisanie profilu. Dopiero po wywaleniu wszystkich danych dotyczacych profilu i ustawien gra sie odpalila. I zaczalem grac na srednich detalach. Pomijajac, ze gra wyglada paskudnie w porownaniu z gridem [przynajmniej na srednich] i do tego strasznie obciaza karte graficzna, ktora zagrzala mi sie po jakis 2 godzinach grania produkcja zaczyna sie dosc ciekawie. Naszym pierwszym zadaniem jest przejechanie jednego okrazenia na czas i w zaleznosci od uzyskanego wyniku gra wybiera nam poziom trudnosci dopasowany do naszych umiejetnosci [oczywiscie mozemy dowolnie go zmienic]. Nastepnie kupujemy samochod i opcjonalnie czesci do niego. Autorzy zrezygnowali z wiekszosci opcji tuningu wizulanego, mozemy wybarac tylko jeden z 3 zestawow wszystkich czesci [oczywiscie po odblokowaniu ich]. Znacznie lepiej jest z bebechami naszej fury. Tutaj mamy sporo czesci i do tego mozna zmieniac ustawienia takie jak np. rozstaw kol, cisnienie w oponach itp. cos jak colinach. Za wyscigi zdobywam gwiazdk, ktore odblokowuja nastepne wyscigi, zdobywamy kolejne poziomy doswiadczenia i odblokowujemy samochody do gry w sieci oraz naklejk, felgi i lakiery [pierwszy raz sa darmowe]. Model jazdy jest calkiem niezly gdyby nie to, ze nie mozna lekko skorygowac kierunku jazdy bo samochodem odrazu zaczyna bujac. Dosc ciekawym rozwiazaniem sa strzalki na trasie, ktore w zaleznosci od naszej predkosci zmieniaja kolor i latwo rozeznac sie nam kiedy musimy zaczac hamowac przed zakretem.Kiepsko jest z najmocniejszymi maszynami. Pedzimy 300km/h i strzalki przed zakretem zaczynaja robic sie czerwone [co oznacza ze trzeba ostro hamowac i w tym momencie decydujemy czy wpadamy na bande co skutukuje rozmazaniem ekranu i rozbiciem samochodu [zniszczenia nawet przy ustawieniu ich na pelne nie psuja nam osiagow i jedziemy normalnie] ale duza przewaga nad oponetami czy tez zwolnieniu, ladnym przejechaniu zakretu i wyprzedzeniu prze 3-4 kierowcow. Co do dzwieku to jest jak najbardziej ok tylko muzyki jakos malo [czasem cos brzeczy w menu]. Podsumowujac: grywalnosc 7/10 Kolyszace sie samochody i wyscigi supersamochodami to porazka autorow gry, jednak jak na scigalke jest calkiem sympatyczna ale grida nie przebila. grafika 10/10 Na mocarnym sprzecie jest naprawde piekna i przebija chyba wszystkie dotychczasowe samochodwki. dzwiek 9/10 Moglo by byc wiecej muzyki ale jest naj najbardziej ok. optymalizacja 2/10 Duzo baboli, gra czesto sie wysypuje, bardzo obciaza sprzet, czasami wystepuja przeklamania grafiki. Bez karty od nividi sobie nie pograsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to od kuzyna i wcale mnie nie zachwyciła za dużo chyba niej zależy od ustawień a tego nie ciepię ale tego po 2 wyścigach poszła w odstawkę. nie zachwyciła mnie , a zauważyłem ze producencie robią na przemian ściganki torowe z miejskimi może to i niezłe ale można by jakoś to wyodrębnić bo ktoś kupując Shifta jako nfs może spodziewać się na Undergrounda i się zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do recenzenta: 1. Czego używasz do sterowania: klawiatura, pad, kierownica? 2. Jaką masz konfigurację sprzętu i czy ręcznie zmieniałeś ustawienia w configu, ( tryb pełnoekranowy oraz inne ustawienia są czasami nie dostępne automatycznie), chyba, że zmienisz to sam w configu. Gra ogólnie całkiem fajna, graficznie doskonała, widok z kokpitu pojazdu to bardzo duży plus, co do modelu jazdy nie potrafię Ci powiedzieć jak prowadzi się auto typu Zonda bo nie jechałem nigdy takim, wychylanie pojazdu na boki przy zmianie kierunku to normalna reakcja na zmianę toru jazdy (dlatego pytanie na początku o kontroler). Po wyłączeniu wszystkich pomocy w czasie jazdy (strzałki asystent hamowania przyśpieszenia itp.) gra robi się naprawdę trudna wręcz przesadnie. Czy jest lepsza od Grida? W niektórych elementach myślę, że tak, ale to tylko moja subiektywna ocena. Ach zapomniał bym, prowadzenie pojazdu z widokiem za samochodu jest skopane ma się wrażenie jak by samochód prowadził się po liniach prostych bez łuków tragedia za to wrażenia z innych kamer są Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z klawiatury nie da się w tą grę grać, minimum to pad a pełnia szczęścia to kierownica. Jest to chyba jedna z niewielu gier gdzie ustawienia czułości kierownicy i stref reakcji można spokojnie dać na 100%. Ważenia są niesamowite, zalecane wyłączenie wibracji, ponieważ po kilkudziesięciu minutach gry zaczynają boleć nadgarstki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.