Jump to content

Smart_cover w Zew Prypeci [CoP]

Recommended Posts

NAZWA: Smart_cover w Zew Prypeci [CoP]
AUTOR: SG

WSTĘP:

Spoiler

Od twórcy:

"Postanowiłem napisać mały samouczek na temat Smart_cover(-ów) w Zew Prypeci. A jest to związane z Zewem Prypeci z jednego powodu… Ostatnio zacząłem pracować z SDK 0.7, a ponieważ pracuję nad moim modem V.A.V.I.L.O.N., to postanowiłem któregoś dnia ustawić kilka Smart_cover'ów, ale niestety nie wszystko udaje się za pierwszym razem. Ustawiłem Smart_cover, ale NPC nie chcą działać w tym smart cover'ze. Czytałem tutoriale jakie mogłem znaleźć, ale w końcu całkiem przypadkowo znalazłem w plikach przyczynę dlaczego nie działały, i teraz wyjaśnię co było powodem :D"

PIERWSZE OPERACJE:

Spoiler

Na początek stwórzmy nasz Smart_cover, autor zdecydował się stworzyć go obok bara Brodacza, tak to wygląda:

2014-02-17_191118.1392650020.jpg

nazwiemy go:

zat_a2_animpoint_23

Teraz, aby to pojawiło się w naszej grze, zbierzemy wszystko w all.spawn, dlatego po ustawieniu i skonfigurowaniu, przechodzimy w prawo i widzimy przycisk compile, wybieramy opcję make game, a następnie klikamy OK. Po tym jak program zbierze nasze dane, kompletujemy all.spawn, do tego SDK posiada plik tool_create_spawn.cmd.

Klikamy i czekamy, aż all.spawn zostanie zebrany, po zakończeniu przechodzimy do X-Ray CoP SDK\editors\gamedata\spawns i wybieramy nasz all.spawn, ale to tylko all.spawn z naszej lokacji, którą edytowaliśmy, rozpakowujemy i widzimy nasze pliki, w przypadku autora są to alife_zaton i way_zaton. Kopiujemy go do rozpakowanego all.spawn z czystej gry ze zgodą na zamianę plików, kompletujemy i odkładamy na miejsce.

GŁÓWNE:

Spoiler

Tutaj wprowadziliśmy do gry edytowany przez nas all.spawn, ale aby nasz Smart_cover mógł być używany przez NPC, nadal musimy wykonać następujące czynności, dopisać go do smart terrain.

Aby to zrobić, otwieramy gamedata\configs\scripts\zaton\smart\zat_stalker_base_smart.ltx i po linii:

zat_a2_animp_22 = zaton\zat_a2_logic.ltx

dodajemy nasz:

zat_a2_animp_23 = zaton\zat_a2_logic.ltx

Następnie przechodzimy tutaj gamedata\configs\scripts\zaton\zat_a2_logic.ltx i po otwarciu pliku szukamy tej linii:

[logic@zat_a2_animp_22]
active = animpoint@zat_a2_animp_22  
suitable = {=check_npc_name(sim_default) =npc_in_zone(zat_a2_sr_noweap)} true, {=check_npc_name(stalker_raider) =npc_in_zone(zat_a2_sr_noweap)} true, {=check_npc_name(zat_b14_stalker_) =npc_in_zone(zat_a2_sr_noweap)} true, {=check_npc_name(artefact_hunter) =npc_in_zone(zat_a2_sr_noweap)} true
prior = 100

i po niej dodajemy nasz:

[logic@zat_a2_animp_23]
active = animpoint@zat_a2_animp_23  
suitable = {=check_npc_name(sim_default) =npc_in_zone(zat_a2_sr_noweap)} true, {=check_npc_name(stalker_raider) =npc_in_zone(zat_a2_sr_noweap)} true, {=check_npc_name(zat_b14_stalker_) =npc_in_zone(zat_a2_sr_noweap)} true, {=check_npc_name(artefact_hunter) =npc_in_zone(zat_a2_sr_noweap)} true
prior = 150

Idziemy dalej i szukamy tej linii:

[animpoint@zat_a2_animp_22]:animpoint@zat_a2_animp_gen_reach
cover_name = zat_a2_animpoint_22
on_info = {=npc_in_zone(zat_a2_sr_light)} animpoint@zat_a2_animp_22_reached

właściwie i po tym dodajemy nasz:

[animpoint@zat_a2_animp_23]:animpoint@zat_a2_animp_gen_reach
cover_name = zat_a2_animpoint_23
on_info = {=npc_in_zone(zat_a2_sr_light)} animpoint@zat_a2_animp_23_reached

I jeszcze dalej jest ta linijka:

[animpoint@zat_a2_animp_22_reached]:animpoint@zat_a2_animp_gen
cover_name = zat_a2_animpoint_22