Skocz do zawartości

Dłuższe życie NPC propozycja na mały dodatek


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie żeby przedłużyć życie NPC należy ich dobrze wyposażyć. W przypadku solianki sprzedajemy albo wyrzucamy przy danej postaci dobry pancerz postać automatycznie wybiera najlepszy kombinezon z posiadanych, podobnie z bronią tu jest jednak mały "myk" npc musi dostać broń naładowaną albo dostać do niej choć 1 nabój. Nie raz dziwiłem się czemu tak uzbrojony typ mający w plecaku super guny strzela dalej z makarowa. Problem jest taki że o ile niektóre postacie broń chętnie zmienią na lepszą to pancerze już nie np handlarze z wysypiska czy Wilk. Czasem trafiło mi się że po mimo wała w plecaku i amunicji NPC dalej biegał z obrzynem. I tu taki mój pomysł na dodatek żeby dać GG na starcie albo dodać handlarzowi kilka egz kosztujących 0 ru ważących 0 kg w ilości równej ilości kluczowych/ważnych postaci celem dozbrojenia w dalszej części gry. No i tu małe propozycje co do egzoszkieletów żeby chroniły w 100% przed zoną i mutantami i w jakiś 70 % przed bronią co by dany NPC nie stał się nieśmiertelny ( bo w przypadku Kuzniecowa to by był strzał w stopę. No i jeszcze jedno żeby nasz naznaczony nie mógł nosić tych kombinezonów bo nie jeden stalker by się skusił. Propozycja nie tylko dla solianki rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym edytował bezpośrednio pliki odpowiedzialne za dana postać i przypisał jej bezpośrednio sprzęt , pomysł masz dobry (przechodząc NS sam tak robiłem) jedna z tym jest trochę zadymy . Ja osobiście używałem spawnerka . To samo w przypadku magazynów wojskowych i zadania zabij odział stacjonując w małej wiosce zespawnowałem kilku wojskowych , oni wytłukli ten oddział po czym ja wystrzelałem wojskowych i zadanie zaliczone a moja postać nadal naturalna dla obu frakcji ;) W NS trzeba kombinować jak koń pod górę kluczowe postacie giną w anomaliach i fabuła się kończy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga z tymi broniami dla ważnych NPC-ów- warto pamietać że musi być naładowana, aby dana postać zaczęła jej używać. Co do takiego zmieniania w plikach jestem raczej przeciwny - przeszedłem Soljankę i zaliczyłem wszystkie misje poboczne jakie tylko były- sprzedałem ważnym NPC-om bronie i kombinezony, czasami pomogłem odstrzelić mutanty i większość postaci przeżyła, a 3 postacie które padły udało mi się prawidłowo ożywić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.