Skocz do zawartości

David Merrill prezentuje Siftable, czyli myślące klocki


Rekomendowane odpowiedzi

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=NtAMXib1BB4

David Merrill, doktorant Massachusetts Institute of Technology, prezentuje Siftable - komputerowe klocki wielkości ciastka, którymi steruje się, manipulując nimi w przestrzeni. Czy te zabawki przyszłości, które liczą, grają muzykę i rozmawiają ze swymi współbratymcami, to przełom w technologii umożliwiającej "naukę przez działanie"?

Źródło i film z prezentacji, na dole można sobie wybrać polskie napisy> http://www.ted.com/t...art_blocks.html

Kloski maja nieograniczone możliwości, mogą służyć jako kalkulator, czy komiks, ... a skoczywszy na instrumentacje do tworzenia muzyki, który to mogą naraz używać rożne osoby, a nie tylko jedna, jak w przypadku: pan i władca siedzi przy laptopie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy dotrą do polski

Jeszcze trochę na to poczekasz, wątpię by były sprzedawane Polsce, z to dlatego że oprogramowanie jest Angielskie. Kto by to kupił ? Ludzi znających Język angielski w naszym kraju wcale nie jest tak dużo. A ci co go znają dość dobrze, wyjechali z tego syfu.

Prowadzący w TV(dziś oglądałem), chciał kupić parę sztuk ale twórca mówi że to na razie jest w fazie rozwoju, cały czas rozszerza kostki o nowe możliwości. Program był kręcony pewnie z 6 miesięcy wcześniej. Program był ogólny i pokazywani miedzy innym i zajefajna kamizelkę dla gracza z 50 tłoczkami które symulowały np. postarzał.

Już sobie wyobrażałem jak jdę przez jakaś lokacje stalkera, a tu mnie chimera mizia po plerach łapskiem, brrrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny gadżet ale znając nasze realia to dowalą do tego taką cenę że nie będzie opłacało się kupować.johnny 5 masz rację że większość wyjechała z tego syfu:D Ja sam planuję zacząć porządnie uczyć się języka niemieckiego i tam wyjechać bo tutaj nie widzę żadnej perspektywy poza coraz to większymi cenami i podatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.