Jump to content

PlayStation Vita nadchodzi – testujemy następcę PSP!


Recommended Posts

(...

Z nową platformą Sony spędziłem kilka godzin na londyńskim pokazie samej konsoli oraz większości jej tytułów startowych. Premiera sprzętu już w lutym (w Japonii w grudniu), więc żadnych rewolucji nie będzie. Karty są na stole.

Dołączona grafika

Vita jest duża. Zdecydowanie zbyt duża, żeby nosić ją w kieszeni – co w przypadku PSP było jednak możliwe, przynajmniej w pewnych fasonach spodni. Niemałym wymiarom sprzętu zawdzięczamy spory, nowoczesny ekran typu OLED, który rzuca wyzwanie dostępnej w sprzętach Apple technologii Retina (zagęszczenie pikseli tak duże, że stają się one nierozróżnialne dla ludzkiego oka). Ekran jest dotykowy, co weteranów PSP wystawi na zabawny dysonans poznawczy: trudno się przyzwyczaić, że sprzęt podobnego kształtu co Portable wykorzystuje touchscreena. Momentami miałem wrażenie, że przede mną leży takie „dziwne” PSP i wykazywałem nawyki nabyte podczas obcowania z tą właśnie konsolą – trzeba będzie się ich pozbyć.

Ekran dotykowy w mniejszym lub większym stopniu ma zastosowanie w większości gier startowych. Jego działanie zbliżone jest do tego, co znamy ze współczesnych smartfonów – możemy spodziewać się gier bardziej podobnych do hitów z iPhone’a niż z DS-a. Brak stylusa ma, wbrew pozorom, znaczenie definiujące nasz zakres możliwości (a przede wszystkim precyzję).

W użytym w Vicie touchscreenie widzę jeden potencjalny problem: deweloperzy gier przygotowanych na premierę konsoli średnio radzą sobie z powiadamianiem gracza, że można coś w danym momencie zrobić dotykiem. Vita to nietypowa platforma, która oferuje kilka równoległych systemów sterowania (w wielu grach tę samą akcję da się wykonać na parę sposobów), więc w momencie zawężenia wyboru gracz może się pogubić, bezradnie wciskając guziki, podczas kiedy konieczne jest zadziałanie dotykiem. Przydałby się ujednolicony system sygnalizowania aktywności ekranu dotykowego (np. kolorowa obwódka bądź dioda na obudowie).

...)

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Bahf54IAmwM

Cały artykuł do przeczytania > http://www.gry-onlin...S018.asp?ID=756

Jakość gier jest naprawdę dobra, tylko czy przy takiej grafice bateria przy intensywnym graniu nie padnie po godzinie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity