Jump to content

Brytyjska policja ... laserowe pistolety


Recommended Posts

Dołączona grafika

Brytyjska policja będzie używać laserów

Niedawne zamieszki w Wielkiej Brytanii udowodniły tamtejszej policji, że potrzebuje znacznie lepszej broni. Zamiast używać granatów, policjanci otrzymają coś lepszego, mianowicie laserowe karabiny.

Rzecz jasna nie chodzi o broń, taką jak czasem widujemy na z gatunku fantastyki naukowej, która jednym strzałem anihiluje cel. Policyjne lasery mają być mniej zabójcze, choć równie efektowne, ponieważ ich zadaniem będzie stworzenie szerokiej na trzy metry ściany światła, oślepiającej tłum z odległości nawet 480 metrów.

Technologię zapożyczono z wojskowego sprzętu, którego Królewska Marynarka używa do walki z somalijskimi piratami. Policja ma nadzieję, że będzie ona znacznie skuteczniejsza niż mało precyzyjne armatki wodne lub tasery o ograniczonym zasięgu, albo gaz obezwładniający. Broń laserowa byłaby bardziej poręczna.

Na przeszkodzie wykorzystaniu tej technologii może stanąć jednak brytyjskie prawo regulujące używanie broni laserowej, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia wzroku. Na razie należy więc przeprowadzić dokładniejsze testy, by uzyskać pewność, czy ślepota wywołana taką bronią jest tylko tymczasowa, czy też może stwarzać zagrożenie.

Poza tym na przeszkodzie w jej upowszechnieniu, stanie z pewnością cna. Jeden taki karabin laserowy kosztowałby 40 tys. dolarów.

Źródło: http://technowinki.onet.pl/

Z jednej strony się zgadzam, że takie zamieszki nie sa w niczym dobre, ale, ale, ale, nie po to ludzie wychodzą na ulice by ich oślepiać!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.