Jump to content

Recommended Posts

Dołączona grafika

Angelbird Wings PCIe

Podejście firmy Angelbird jest w pewnym sensie rewolucyjne: należy kupić płytkę PCB podłączaną do płyty głównej za pomocą PCI Express ×4. Zawiera ona 32 GB przestrzeni dyskowej w postaci pamięci NAND flash MLC Intela. Istnieje również wersja z dopiskiem lite, która w ogóle nie ma własnej pamięci, więc wymaga dodatkowych modułów. Moduły te są zarządzane przez kontroler firmy JMicron o oznaczeniu JMF601. Jest to starsza konstrukcja i obsługuje wyłącznie interfejs SATA 3 Gb/s.

Dołączona grafika

Na obu stronach karty umieszczono po dwa złącza SATA wraz z zasilaniem. Warto nadmienić, że sam produkt z założenia nie wymaga osobnego źródła prądu, bo energię pobiera z portu PCI Express, ale tylko wtedy, gdy użyje się go tak, jak został zaprojektowany – z SSD. Wykorzystanie czterech 2,5-calowych dysków twardych wymaga dodatkowej przejściówki zasilania. Zostają nośniki: HDD lub SSD. Ktoś, kto zdecyduje się na takie „modularne” rozwiązanie, najprawdopodobniej będzie chciał zapełnić nośnikami wszystkie porty. Wings jest przeznaczona do współpracy z SSD tego samego producenta, modelem Crest. Nośniki są dostępne w trzech rozmiarach: 60 GB, 120 GB oraz 240 GB, i są to zwykłe SSD oparte na kontrolerach SandForce SF-1222. Jedyna różnica jest taka, że są pozbawione obudowy: to po prostu PCB z wlutowanymi kośćmi i kontrolerem. Można jednak kupić wersję w czarnej obudowie. Przedstawiliśmy ją w niedawnym teście 20 nośników SSD o pojemności 100–128 GB.

Dołączona grafika

Reszta artykułu: http://pclab.pl/art47769.html

Bardzo, dobra koncepcja, niestety nieudana cenowo i tylko dyski producenta karty. za zestaw wychodzi koło 2000zł gdy za te kwotę możemy kupić 240GB w SSD i działać na nim bezproblemowo.

Koncepcja rozbudowy pojemności dysku twardego w komputerze jest mi znana, ponieważ już 15 lat temu obmyśliłem projekt gdzie do karty pcb dokładamy(wczepiamy) kolejne scalaki, powiększając pojemność. To samo z pamięcią ram... Problem jest w komunikacja miedzy podzespołami szyny są za wolne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.